5 telli bas gitar

Ben ilk defa gitara başlayacağım bunda da tercihim bas oldu şu anda 5 telli cort bulabildim ve internet aracılığı ile öğreneceğim ama internetteki tüm dersler 4 tellilere göre onlara göre bakıp 5 telliyi öğrenebilir miyim? 5 tellinin 4 telliye göre farkı nedir?

Çözüm
5 tel güzeldir. Fazladan bir si teli var. Bu da daha kalın notaları kullanmanı saglar. Daha çok pop çalanların tercihidir ama son yıllarda cazdan metale kadar her tarzda populer oldu.
Sorun olmaz öğrenirken en üst teli yok sayarsın 4 tel gibi kullanırsın. 5 tel ögrenmeni engellemez. İlerde 5. teli de devreye sokarak çalışırsın begenirsen öyle devam edersin begenmezsen 4 tel ile devam edersin. Çok sorun etme keyfine bak :)
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
piyasa zibil gibi bass dolu, aradın da kala kala sadece 5 mi kalmış anlamadım.... her türlü öğrenirsin ama 4 başlangıç ve temelleri öğrenmek için daha rahat ettirir.
Neden bu kadar sinirlisiniz anlamadım ama teşekkür ederim sağ olun. Mesela 4 telli videolarına baktığımda ben kendi başıma o fazla olan teli de alıştırma yaparak öğrenebilirim dimi yani o fazla olan telin amacı nedir ne gibi bir farklılık katıyor?

Neden bu kadar alıngansın anlamadım ama sorun değil .... sinirli değilim neden olayım... nereye bakacağını, nereden alacağını bilememiş olabilirsin, hasbelkader önüne çıkan ilk alete razı olma ya da biri yanlış yönlendirmiştir burada farklı fikirleri anlatalım sana diye yazdım.... bu neden sinirlisin alınganlığı da 2020 modası galiba.
6 telli gitarda 7. telin amacı neyse bass için de o... daha alt seslere ulaşmak, farklı müzik türlerinde farklı frekanslara uzanmak...

Neden bu kadar alıngansın anlamadım ama sorun değil .... sinirli değilim neden olayım... nereye bakacağını, nereden alacağını bilememiş olabilirsin, hasbelkader önüne çıkan ilk alete razı olma ya da biri yanlış yönlendirmiştir burada farklı fikirleri anlatalım sana diye yazdım.... bu neden sinirlisin alınganlığı da 2020 modası galiba.
6 telli gitarda 7. telin amacı neyse bass için de o... daha alt seslere ulaşmak, farklı müzik türlerinde farklı frekanslara uzanmak...
Teşekkür ederim

5 tel güzeldir. Fazladan bir si teli var. Bu da daha kalın notaları kullanmanı saglar. Daha çok pop çalanların tercihidir ama son yıllarda cazdan metale kadar her tarzda populer oldu.
Sorun olmaz öğrenirken en üst teli yok sayarsın 4 tel gibi kullanırsın. 5 tel ögrenmeni engellemez. İlerde 5. teli de devreye sokarak çalışırsın begenirsen öyle devam edersin begenmezsen 4 tel ile devam edersin. Çok sorun etme keyfine bak :)

Çözüm
Çok teşekkür ederim

5. tel ilk başta muting tekniklerinde sağ el tekniklerinde biraz engel teşkil ediyor, piyasa basını susturmadığından toka takmak zorunda kalan basçılarla dolu.

Sen güven benim 20 yılıma ;)
Benim bir sorum daha olacak malum piyasa durumu ortada bir tane 2.el bas gitar bulabildik cort marka alırken nelere dikkat etmek gerekir? Üstteki manyetiki yamuk alttaki manyetiği düz şekilde bu bir sorun mudur yoksa gitar öyle midir? Fotoğrafını yüklememe izin vermiyor sayfa o yüzden koyamadım. Bu arada teşekkür ederim.

Geri