Sorun gitarda mı amfide mi?

Sinyal yolunu dusun. "Gitar- kablo- preamp- power amp- speaker". Sende sinyalin en sonunda verimsizlik var.

Sen simdi bu denkleme gore vucudunu dusun. Sogukta terlikle disari cikmissin, ayakkabi almiyorsun. Onun yerine, magazaya gidip kafama bere alayim diyorsun. Sen yine bereni tak ama ayakkabiyi ihmal etme.

Hocam ben en iyisi derdimi anlatayım size. Forumu kullanmayı yeni yeni öğreniyorum. Yeniyim forumda zaten. Avenged Sevenfold, Bullet For My Valentine, Metallica gibi grupların müziklerini çalmak istiyorum. O yüzden çok sert distortion tonuna ihtiyacım olduğunu sanıyorum. Buna uygun ne önerirsiniz?
Almışsın gitarı zaten yapabileceğin bir şey yok emg büyük bir fark yaratmayacak, ben amfini değiştir derim memnun değilsen.

Hocam ben en iyisi derdimi anlatayım size. Forumu kullanmayı yeni yeni öğreniyorum. Yeniyim forumda zaten. Avenged Sevenfold, Bullet For My Valentine, Metallica gibi grupların müziklerini çalmak istiyorum. O yüzden çok sert distortion tonuna ihtiyacım olduğunu sanıyorum. Buna uygun ne önerirsiniz?
çok sert distortiona ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum. arkadaşların dediği ve senin anlamadığın konu herşeyin manyetik olmadığı. emg manyetikler ileride sana büyük pişmanlık yaratacak karakteri çok belirli manyetikler. onun yerine pasif bir manyetik tercihi yapmanız çok daha iyi olacaktır. diyelim bu gruplardan soğudunuz ve sıkıldınız. ileride emglerle atıyorum blues çalmanız çok zor olacaktır. tabiri caizse cleanlerden bile gain geliyor.

çok sert distortiona ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum. arkadaşların dediği ve senin anlamadığın konu herşeyin manyetik olmadığı. emg manyetikler ileride sana büyük pişmanlık yaratacak karakteri çok belirli manyetikler. onun yerine pasif bir manyetik tercihi yapmanız çok daha iyi olacaktır. diyelim bu gruplardan soğudunuz ve sıkıldınız. ileride emglerle atıyorum blues çalmanız çok zor olacaktır. tabiri caizse cleanlerden bile gain geliyor.
Aksine, EMG almasi faydasina. Bu gitari aldiysa hi gain icin ici kipir kipir olmali. Ama amfisi kotuyken, manyetik degisip de atla deve iyilestirme beklememeli.

Internet caginda hala arastirma yapamamak ve onca kaynak varken, cidden acinasi. Google ve youtube fersah fersah kaynak size. Imam Hatip ogrencisi degilseniz her okul biraz Ingilizce ogretiyor. Best budget metal amp yazinca karsiniza cikanlari inceleyin. Anlamasaniz da duyduklariniza gore ilerleyin. Esas gayeniz amfi, gitarlara bakip, bu gitar daha iyiymis demeye kalkmayin.

Bkz: Bend atmayi beceremeyip, sorunu gitarda amfide arayan insanlar da var. Ben mantik yoksunuyum diye bagiriyor. Bu insanlardan ayrismak hepimizin yararina.

Katana 50 iyidir. Mk 1 de iyidir 2 de iyidir. Mümkünse ikinci elde hangisini uygun fiyata denk getirirseniz alın. Gitarınız için üzülmeye değecek bir durum yok. İkinci elde çok daha iyi gitarlar bulabilirdiniz pek tabii. Gitarın şeklini rengini sevdiyseniz sapı rahat geliyorsa gönül rahatlığıyla kullanın. İki gitarınız da daha iyi bir amfide daha güzel tonlar verecektir. Son olarak tavsiyem amfi işini hallettikten sonra ton, manyetik gibi şeylerden ziyade gitarı çalmaya, pratik yapmaya odaklanın.

Size de soru soruyoruz azar yiyoruz. Kendimiz iş yapıyoruz azar yiyoruz. Soruyu benim gitara diye sordum herhalde. Valla soğuttunuz beni forumdan teşekkürler. Eyvallah hocam yardımlarınız için yeterli bu kadarı.

ibanez prestige 1570 mirage redİlan No: 801994572
İbanez prestige 1570 mirage red - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 801994572

Ya da

İbanez Prestige 2550 Japonİlan No: 826986343
İbanez Prestige 2550 Japon - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 826986343

+

BOSS KATANA 50 COMBO ELEKTRO GİTAR AMFİSİİlan No: 872359122
BOSS KATANA 50 COMBO ELEKTRO GİTAR AMFİSİ - Gitar Amfisi ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 872359122

Yapılabilirmiş,Yapılmamış.

İlk gitarımı alırken Bütçem dolayısıyla,Ya Epi Standard Pro +Blackstar TVP 15
ya da
Gibson Les Paul Studio+Spider 15 alacaktım,
Ben de çok değil 15 yaşlarındaydım.

Epi +Blackstar ı aldığım için her gün şükrediyorum.Amfi tam olarak bugüne kadar benimleydi.Ancak şimdi sattım,Hatta kıyıpta satamadım,Akrabama sattım diyebiliriz.
Ama o amfiye yaklaşık 20-25 ten fazla gitar girdim çok ta keyifle çaldım uzun süre.

Ama benimde aklıma girmişlerdi o zamanlar,Sıfır al ikinci el alma bozuk çıkar vs çıkar diye salakça ithamlarla,E aile de öyle düşününce sonum sıfır almak oldu benimde,Yine de Gerçekten tonun en az gitar kadar amfiye de bağlı olduğunu kavramak zor bir iş değil.

Sonuç olarak,Ortada alınmış bir gitar var,Umarım güle güle çalarsınız.Bir çok ilan var sıfır alınıp %90-80 fiyatına 2.el satmaya çalışan,dileyelim ki öyle olmasın.

İbanez prestige 1570 mirage red - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 801994572

Ya da

İbanez Prestige 2550 Japon - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 826986343

+

BOSS KATANA 50 COMBO ELEKTRO GİTAR AMFİSİ - Gitar Amfisi ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 872359122

ya da

Epi +Blackstar ı aldığım için her gün şükrediyorum.Amfi tam olarak bugüne kadar benimleydi.Ancak şimdi sattım,Hatta kıyıpta satamadım,Akrabama sattım diyebiliriz.
Ama o amfiye yaklaşık 20-25 ten fazla gitar girdim çok ta keyifle çaldım uzun süre.

Ama benimde aklıma girmişlerdi o zamanlar,Sıfır al ikinci el alma bozuk çıkar vs çıkar diye salakça ithamlarla,E aile de öyle düşününce sonum sıfır almak oldu benimde,Yine de Gerçekten tonun en az gitar kadar amfiye de bağlı olduğunu kavramak zor bir iş değil.

Sonuç olarak,Ortada alınmış bir gitar var,Umarım güle güle çalarsınız.Bir çok ilan var sıfır alınıp %90-80 fiyatına 2.el satmaya çalışan,dileyelim ki öyle olmasın.
emg yoksa çöp 😎😉

Ya da

+

ya da

Çok teşekkür ederim hocam. Cidden ilk defa düzgünce anlatan, laf sokmaya çalışmayan bir anlatım. Keşke herkes sizin gibi böyle bilgi verse ezmek yerine. Elinize sağlık.

Geri