SİNİRİM AŞIRI BOZUK BÜTÜN ÜMİDİMİ KAYBETTİM!!!

Merhabalar ben 3 ay önce gitara başladım ve aldığım şeyler şöyleydi (Marshall mg10-ibanez in bin liralık dandirik bir başlangıç gitarı) neyse eve geldiğimde taktım öğrenmeye başladım ama o zamanlarda çalamadığım için amfinin kötülüğünü anlamamıştım şimdi distortionda bir şarkı çalayım diyorum tabiri caizse ses osuruk gibi çıkıyor bu amfinin distortionu cidden çok kötü . Her neyse ben de bütün çalma isteğim kaçmış bir şekilde oturuyorum ve boş boş amfiyle bakışıyoruz.An itibariyle elimde 800 tl var bu 1100 liraya aldığım amfiyi de büyük ihtimal satacağım şu anda beni gitara bağlayan şeyler guitar rig gibi plug in ler onun haricinde bu ton beni metalden bile soğuttu gidip rapçi olacağım en sonunda kafam rahatlasın artık.Neyse şimdi plug inlerden anlıyorum o yüzden ses kartı almayı düşünüyorum 800 tl ye amfi işine hiç girişmeyeyim.Bana ses kartı önerir misiniz ?

Dostum behringer umc 202. Bence problemin spesifik değil. Ses kartı ile ilgili bir sürü başlık var forumda. Arama kısmına ses kartı bile yazsan bir şeyler çıkar. Ekstra başlık açanlara herhangi bir tepki vermiyordum ama forumun ağır abileri bu konuda haklılar sanırım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum behringer umc 202. Bence problemin spesifik değil. Ses kartı ile ilgili bir sürü başlık var forumda. Arama kısmına ses kartı bile yazsan bir şeyler çıkar. Ekstra başlık açanlara herhangi bir tepki vermiyordum ama forumun ağır abileri bu konuda haklılar sanırım
elimde yaklaşık 1800 tl lik bütçe varken 700 liralık ses kartına çok sıcak bakmıyorum ya

Kimse yanlış anlamasın ama ben şu "soğuma" olayını anlamıyorum. İlk olarak gidiyorlar ve düşük fiyata sahip gitar, amfi alıyorlar. Sonrasında hiç gayret göstermiyorlar ve iyi çalmayı bekliyorlar. Alıştırma yapmadıkları için iyi çalamıyorlar ve gitarın veya amfinin tonuna b*k atıyorlar. Daha sonrasında da forumlara veya çevresindeki insanlara gitarının ya da amfisinin kötü olduğunu söylüyorlar. Arkadaşlar eğer aklınızda gitarı iyi çalabilme isteği varsa bunu düşük fiyatlı bir gitarı amfisiz kullanarak bile yapabilirsiniz. Ton ne kadar kötü olsa da kendinizi geliştirir ve emin olun ümidinizi kaybetmessiniz. Ama eğer istek yoksa ekipmanlar ne kadar iyi olursa olsun bir şeylerin arkasına sığınarak "soğuduğunu" söylerler. Ben hiç iyi çalamasam da sağlık problemlerime rağmen çalışıyorum. Bu arada foruma da şöyle başlıklar açmayın ya, bazı şeyler kişisel ve o tonun seni tatmin etmemesi bizim problemimiz değil. Neyse, iyi akşamlar.
Saygılar

Kimse yanlış anlamasın ama ben şu "soğuma" olayını anlamıyorum. İlk olarak gidiyorlar ve düşük fiyata sahip gitar, amfi alıyorlar. Sonrasında hiç gayret göstermiyorlar ve iyi çalmayı bekliyorlar. Alıştırma yapmadıkları için iyi çalamıyorlar ve gitarın veya amfinin tonuna b*k atıyorlar. Daha sonrasında da forumlara veya çevresindeki insanlara gitarının ya da amfisinin kötü olduğunu söylüyorlar. Arkadaşlar eğer aklınızda gitarı iyi çalabilme isteği varsa bunu düşük fiyatlı bir gitarı amfisiz kullanarak bile yapabilirsiniz. Ton ne kadar kötü olsa da kendinizi geliştirir ve emin olun ümidinizi kaybetmessiniz. Ama eğer istek yoksa ekipmanlar ne kadar iyi olursa olsun bir şeylerin arkasına sığınarak "soğuduğunu" söylerler. Ben hiç iyi çalamasam da sağlık problemlerime rağmen çalışıyorum. Bu arada foruma da şöyle başlıklar açmayın ya, bazı şeyler kişisel ve o tonun seni tatmin etmemesi bizim problemimiz değil. Neyse, iyi akşamlar.
Saygılar
Çok ama çok doğru ve güzel söylemişsin. Gerçekten haklısın.

LQPSPOXOWLCKKEKCKSLKCK
Rapcilere laf yok :) Bkz: Emre Kula, Ceza ile calar.
metalin alternatifi rap noktasında olan birine "ton" üzerine tavsiyede bulunmak .... 😟
Bence de boşver, rap ile uğraş. Senlik bir şey değilmiş demek ki.
Studyoya arkadasindan odunc gitar alip gelen insanlar tanidim. Her sey mukemmel olacak diye bir kaide yok. Sikayet etmek yerine cozum uretmek lazim!
Saygılar
Arkadaşlar linçlemeyi çok seviyorsunuz anlaşılan emin olun sizin bu foruma yazdığınız mesaj kadar ezberlediğim metal şarkısı vardır birincisi ton benim için önemli ve gitar tekniklerine tam gaz devam ediyorum zaten ikincisi açtım arkadan damned ı yaktım sigaramı güle güle yazıyorum bu cevabı üstte metal alternatifi rap olan yazan mı ararsın senlik değil diyen mi ararsın nuhun gemisi olmuş burası ahahahahahah şikayet etmemde ne var onu da anlamadım kardeşim kendi paramla aldım memnun kalmadım bu kadar basit neyin kafasını yaşıyorsunuz siz bu bilmiş ayaklarını kesin her enstrüman çalan müzisyen ayağı yapmasın bi şurda işi gücü olmayan 20 30 yaşındaki adamlar gelmiş bana laf yetiştiriyor hey allahım

Arkadaşlar linçlemeyi çok seviyorsunuz anlaşılan emin olun sizin bu foruma yazdığınız mesaj kadar ezberlediğim metal şarkısı vardır birincisi ton benim için önemli ve gitar tekniklerine tam gaz devam ediyorum zaten ikincisi açtım arkadan damned ı yaktım sigaramı güle güle yazıyorum bu cevabı üstte metal alternatifi rap olan yazan mı ararsın senlik değil diyen mi ararsın nuhun gemisi olmuş burası ahahahahahah şikayet etmemde ne var onu da anlamadım kardeşim kendi paramla aldım memnun kalmadım bu kadar basit neyin kafasını yaşıyorsunuz siz bu bilmiş ayaklarını kesin her enstrüman çalan müzisyen ayağı yapmasın bi şurda işi gücü olmayan 20 30 yaşındaki adamlar gelmiş bana laf yetiştiriyor hey allahım
Sen bizden öneri bekleyip sonra yaptığımız önerileri küçümsüyosun. Sana behringer yeter diyoruz. 1800 lirayı prosesöre veya ses kartına basıyorsun. Çok kolay kazıklarım seni sahibindende bu kafanla. Sana laf anlatmaya çalışıyoruz. 3 ayda gitarı ne kadar öğrendin de bize ahkam kesiyorsun..
Rap a geçicem diyosun burdaki 30 küsür yaşındaki adam yorumunu görüp alt taraflarıyla gülüyor tabi. Sen bunları özel 1-2 kişiye mi yazıyosun sanki. İlk amfimdi marshall mg10. 3 ayda ton ton ton diye aranmaya başlamamıştım çok geliştirdim kendimi. Ve o zamanlar Tr deki alım gücü inanılmazdı. Ailemin durumu da var zorlasam sağlam bir amfi veya ton ton ton olaylarına girerdim ama asıl amaç kendini geliştirmek olmalı. Senin tuşen ne kadar iyi ki de 1800 e ses kartı veya prosesör bakıyosun anlamadım. Max bir adet clean bir adet kirli ton lazım. Ben kızıyordum bu insanlar neye sövüyor başlık açılıp soru sorulmasına diye de, herkes bıkmış böylelerinden. Daha yazardım da sana gerek yok abim 'sen rap e geç ' en iyisi.

Sen bizden öneri bekleyip sonra yaptığımız önerileri küçümsüyosun. Sana behringer yeter diyoruz. 1800 lirayı prosesöre veya ses kartına basıyorsun. Çok kolay kazıklarım seni sahibindende bu kafanla. Sana laf anlatmaya çalışıyoruz. 3 ayda gitarı ne kadar öğrendin de bize ahkam kesiyorsun..
Rap a geçicem diyosun burdaki 30 küsür yaşındaki adam yorumunu görüp alt taraflarıyla gülüyor tabi. Sen bunları özel 1-2 kişiye mi yazıyosun sanki. İlk amfimdi marshall mg10. 3 ayda ton ton ton diye aranmaya başlamamıştım çok geliştirdim kendimi. Ve o zamanlar Tr deki alım gücü inanılmazdı. Ailemin durumu da var zorlasam sağlam bir amfi veya ton ton ton olaylarına girerdim ama asıl amaç kendini geliştirmek olmalı. Senin tuşen ne kadar iyi ki de 1800 e ses kartı veya prosesör bakıyosun anlamadım. Max bir adet clean bir adet kirli ton lazım. Ben kızıyordum bu insanlar neye sövüyor başlık açılıp soru sorulmasına diye de, herkes bıkmış böylelerinden. Daha yazardım da sana gerek yok abim 'sen rap e geç ' en iyisi.
tm

Ses kartı çook daha iyi performans gösterir bence
Ses kartından iyi performans almak için iyi bir çift referans monitörüne ihtiyacın var. Tabi bir de iyi pluginlere. bias fx ve guitar rig bence ucuz bir lambalı amfi etmezler kesinlikle. Tellere vuruş tepkisi bir kere amfi hoparlörüyle yakın bile değil. Hatta şöyle bir dezavantajı bile olur: dip sesi kesmek için sürekli noise gate kullanacağından dolayı telleri susturmayı unutursun zamanla. Bu da gitarını stüdyoya falan gidersen güzel çalamayacağın anlamına geliyor.

emin olun sizin bu foruma yazdığınız mesaj kadar ezberlediğim metal şarkısı vardır
Bu çok önemli bir kriter ... herkes arşivi kadar cevap yazsın. mesela ben 2500 küsur mesaj yazmışım, dijital olarak 200bin şarkı civarı arşivim aynı zaman da fiziksel olarak 2000 civarı CD arşivim var. Sanırım hakettim sağa sola mesaj yazmayı.

Bence sorunun neyse, gitar mı, amfi mi ton mu... başlığı değiştir ve derdini anlat millet de ciddiye alıp yardımcı olacak yorumlar yazsın. Ayrıca forumu karıştırırsan MG10 çok dandik amfi temalı onlarca, ses kartı mı alsam diye onlarca ve hatta ses kartı mı amfi alsam diye yine onlarca başlık var.
Hadi hiç uymadı başkasının sorunu benimle örtüşmedi dedin diyelim yine de bana ses kartı önerin demek yerine şu modelleri bütçeme göre seçtim ama bilgim yok hangileri daha işime yarar vs gibi yazabilirsin mesela..
Senin dediğin gibi işi gücü olmayan 20-30 yaşında adamlar değiliz, birine faydamız olacaksa işin gücün arasında iki satır yazıveririz ne olacak ki diyen adamlarız.

Geri