SİNİRİM AŞIRI BOZUK BÜTÜN ÜMİDİMİ KAYBETTİM!!!

Yaw hocam,

Çalabiliyorsunuz belli. Gitarcı daha ilk saniyesinden anlaşılır... Bence hala "çaktırmamak" için tam performansı ile çalmamışsınız. Ama o değil de, bu şekilde eğlencelik milletle dalga geçmek için uğracağınıza, backtrack falan indirip üzerine çalsanıza. Hem daha eğlenceli olur.

Cem yapalım çalalım dediğimde, nerdeyse herkes benden kaçar oldu ben asıl ona üzülüyorum... Tersine alet, edevat, pedal, amfi, şu bu hepsi aslında bunun için...

Naçizane...

B
Abi bak sana bütün samimiyetimle söylüyorum trollemiyorum yalan borcum yok tam 3 ay önce gittim dore music ten ortalamanın çok altında bir gitar ve mg10 aldım o gün bugün. bence bir gitarcı seviyesinde de değilim

Abi ayıptır sorması "Gov'nor falan kılığında" ne demek JTM45 amfi ama o kısmı pek anlayamadım gogılda da bir şey bulamadım.

Haşa, ayıp falan değil.

:)

xrwmbbvgqb1cfkwfjqli.jpg

B

Abi bak sana bütün samimiyetimle söylüyorum trollemiyorum yalan borcum yok tam 3 ay önce gittim dore music ten ortalamanın çok altında bir gitar ve mg10 aldım o gün bugün. bence bir gitarcı seviyesinde de değilim

Valla o zaman müzisyenlik kendiliğinden var. Çocuklukta keman falan eğitimi aldıysanız misal :D

Zira bendler kaçmamış, zamanlama çok düzgün... 31sndeki bendden ve 35falan gibi olan vibrasyondan diyorum.

Devam yani. Ton mon traş... onlar sonra gelir. Öncelikli olan, önemli olan çalmak.

B

Valla o zaman müzisyenlik kendiliğinden var. Çocuklukta keman falan eğitimi aldıysanız misal :D

Zira bendler kaçmamış, zamanlama çok düzgün... 31sndeki bendden ve 35falan gibi olan vibrasyondan diyorum.

Devam yani. Ton mon traş... onlar sonra gelir. Öncelikli olan, önemli olan çalmak.

B
Teşekkür ederim :) ama tek eksiğim armoni işte sizce yavaştan başlayayım mı yoksa biraz daha mı devam edeyim coverlara gitarı daha iyi tanımak için orada kararsızım

Teknik altyapı... edinmeden kadük bir şey olur, olmaz.

Adam gibi bir gitar hocası bundan iyi oluyor. Kim var bilmiyorum hiç bir fikrim yok. Araştırmacıyıdır, YouTube'a bakarım falan derseniz, orada acaip kaynak var. Fakat kısa vadede çok hızlı şeyler beklemeden 2 3 sene gibi hedeflerle yürürseniz, çok rahat olur. Siz fark etmeden o kadar yol alırsınız ki... Bu iş böyle maalesef. En azından keman kadar zor değil.

Troy Stetina iyi başlangıçtır, sağ sol el koordinasyonu zaten illa lazım. Alternate picking... Yavaş yavaş başlamak, bozmadan hızlanmak... Arada kulak alıştırması da yapmanızı tavsiye ederim, bendleri tutturmak çok önemli. Yapa yapa anlayacaksınız zaten. Şarkı şarkı gitmeyin, o daha kötü bir metod. Altyapı yapmanız lazım an itibari ile o zaman.

B

Teknik altyapı... edinmeden kadük bir şey olur, olmaz.

Adam gibi bir gitar hocası bundan iyi oluyor. Kim var bilmiyorum hiç bir fikrim yok. Araştırmacıyıdır, YouTube'a bakarım falan derseniz, orada acaip kaynak var. Fakat kısa vadede çok hızlı şeyler beklemeden 2 3 sene gibi hedeflerle yürürseniz, çok rahat olur. Siz fark etmeden o kadar yol alırsınız ki... Bu iş böyle maalesef. En azından keman kadar zor değil.

Troy Stetina iyi başlangıçtır, sağ sol el koordinasyonu zaten illa lazım. Alternate picking... Yavaş yavaş başlamak, bozmadan hızlanmak... Arada kulak alıştırması da yapmanızı tavsiye ederim, bendleri tutturmak çok önemli. Yapa yapa anlayacaksınız zaten. Şarkı şarkı gitmeyin, o daha kötü bir metod. Altyapı yapmanız lazım an itibari ile o zaman.

B
gitar hocası bulamam artık büyük ihtimalle. zaten az çok teknikler hakkında fikrim var tek avantajım ingilizcem armoni için youtubeye başvuracağız o zaman teşekkür ederim cevabınız için

Öncelikle hepinize selam 2 gün önce aldığım Behringer umc202hd ses kartı ile gayet tatmin edici tonlar aldım bu da an itibariyle görüşüm üstte işten anlayan bir üye ikisini çalanın aynı kişi olduğunu anlamış.Ona teşekkür ederim beni dogmatik bir şekilde linçlemeye çalışan, gereksiz duyar kasan elemanlardan sonra az da olsa forumda doğru düzgün üyelerin bulunduğuna olan inancımı arttırdığı için her neyse yeni ses kartım sayesinde çok daha tatmin edici bir loner tonu aldım biraz da başlangıcını çaldım buraya ekliyorum buraya eklememin sebebi de beni linçleyen elemanların gereksiz duyar kasmamaları gerektiğini aşılamak ,şimdi benden preset bile isteyeceklerinden şüphelenmeye başladım.İSTEMEYİN VERMEM.Malum, gitarı azıcık da olsa iyi çalmak için çöpten almanıza ya da osuruk gibi bir tonla çalmanıza gerek olmadığını düşünüyorum ben ses kartımı aldıktan sonra bana burada laf atanlara midelerindeki besinlerinin oksitlenmiş kalıntılarını yemek düşer. Konu kapanmıştır özelden öneri veren abime de buradan saygılarımı iletiyorum. Esen kalın. DİPNOT: Attığım videoda benim çaldığıma inanmayan zıpzıplar çıkacaktır illaki bu nedenle sondaki notaya tremolo kolu da ekledim ve başa da da palm mute ler koydum artık böyle bir ses kaydının internetten bulunamayacağını anlamış olursunuz umarım .Artık burada işim bitti daha da böyle insanların olduğu bir yere hiçbir şekilde kayıt olmam ilk ve sondu bu. İnsanların yazdığı her bir satırdan kendisine duyar kasacak bir malzeme üretip kendini ön plana çıkarmaya çalışan şahısların da kendisine çekidüzen vermesini temenni ederim.
Bu gece nasıl uyurum ben lütfen gitme bizimle kal bırakma forumu </3 Preset verir misin lütfen? Bir de nasıl senin kadar iyi çalabilirim?

Ton begenmiyorum repci olucam diyen biri icin bile korkunc bir gelisme. Preset istemeyin vermem diyosun ya o dip gurultusunun neyini isteyeyim senden be saskin arkadasim.
Neyse seni rep muzige iteleyemedigimize uzuldum.
Rep dunyasi yetenekli bir repcisini kaybetti..

Harbiden konu uzadıkça uzadı. Yani bazı insanları adam yerine bile koymamak lazım. Ama hâlâ tavsiye vermeye çalışan bile var. Zaten çocuğun söylediğine göre ona özelden yardım etmişler, bize ihtiyacı yokmuş. Konuyu açma sebebi etkileşim artsın diyeymiş. Artık hani salsak mı? Zaten çocuk kafasındakini yapmış. Gelip de adam yerine koyup cevap veren insanlara "sizi avutuyordum" demesi ergen olduğunun en büyük göstergesidir. Ben daha fazla konunun uzamasını istemiyorum artık.
Saygılar

Ton begenmiyorum repci olucam diyen biri icin bile korkunc bir gelisme. Preset istemeyin vermem diyosun ya o dip gurultusunun neyini isteyeyim senden be saskin arkadasim.
Neyse seni rep muzige iteleyemedigimize uzuldum.
Rep dunyasi yetenekli bir repcisini kaybetti..
Maalesef müzik kulağın gelişmemiş .önceki parçayı çaldığıma da inanmadın bunda dip gürültünün 0 olduğunu da anlayamadım bunu 3 ay önce başlayan biri söylediyse emin ol rapçi olması gereken sensin

Maalesef müzik kulağın gelişmemiş .önceki parçayı çaldığıma da inanmadın bunda dip gürültünün 0 olduğunu da anlayamadım bunu 3 ay önce başlayan biri söylediyse emin ol rapçi olması gereken sensin
Onceki parcanla ilgili bir fikirde bulunmadim cunku fikirde bulunacak bir sey yok ortada yani sen ona parca sarki vb seyler diyorsan repci bile olamazsin. Ha gay guy bir seyler bastin adam yerine koyduk bir kac kelam etmeye calistik. mesaj yukarda ac oku, dip gurultusu konusuna hic girmiyorum ben duyuyor ve sen duymuyorsan yeterince rafine bir kulagin yok demektir bu da bu tartismada sarfettigin kelimelerinin ve dusuncelerinin ne kadar KIFAYETSIZ oldugunu gosterir. Bu durumda benim karsima gecip benim kulagima laf etmen cahillik hadsizlik ahlaksizlik ve ortaligi kizistirmak icin buldugun basit bir yoldur.
Sen ,3 aylik bir gitar calmaya calisan insan olarak, beni tanimadan, işimin, meslegimin ne oldugunu bilmeden bu sekilde konusman terbiyesizliktir.
Haddini hududunu ogrenmen ve bundan sonra ki hayatini bu duzlemde yasayip yaslanman dilegiyle.

Onceki parcanla ilgili bir fikirde bulunmadim cunku fikirde bulunacak bir sey yok ortada yani sen ona parca sarki vb seyler diyorsan repci bile olamazsin. Ha gay guy bir seyler bastin adam yerine koyduk bir kac kelam etmeye calistik. mesaj yukarda ac oku, dip gurultusu konusuna hic girmiyorum ben duyuyor ve sen duymuyorsan yeterince rafine bir kulagin yok demektir bu da bu tartismada sarfettigin kelimelerinin ve dusuncelerinin ne kadar KIFAYETSIZ oldugunu gosterir. Bu durumda benim karsima gecip benim kulagima laf etmen cahillik hadsizlik ahlaksizlik ve ortaligi kizistirmak icin buldugun basit bir yoldur.
Sen ,3 aylik bir gitar calmaya calisan insan olarak, beni tanimadan, işimin, meslegimin ne oldugunu bilmeden bu sekilde konusman terbiyesizliktir.
Haddini hududunu ogrenmen ve bundan sonra ki hayatini bu duzlemde yasayip yaslanman dilegiyle.
Ben ortada terbiyesizlik olduğunu düşünmüyorum sana hakaret etmedim ve benzeri bir şey yapmadım.Ama gözlemlerime göre 30 yaş üstü sosyal medya kullanmasa daha iyi olur.Şurada bir ironi yaptık rapçi olacağım dedik suyunu çıkartmışsınız her şeyi niye bu kadar ciddiye aldığını da anlamadım her neyse artık sizinle uğraşacak boş zamanım yok herkese başarılar ama tek diyeceğim burası aşırı verimsiz ve gitar çalmak yerine kendimi 30 yaşındaki adama laf anlatmaya çalışırken buluyorum ilginç bir durum

Bak canim kardesim, farkinda degilsin diye tekrar insan gibi anlatiyorum sana. Sen ironi yapmadin, sen insanlarla dalga gecmeye calistin. Sen insanlari asagilamaya calistin, baktin herkes ayni fikir ve dusuncede birlesiyor icine dustugun durumu gorunce hala 'kuyrugu dusurmeyeyim aman' diyerek laf carpa carpa geri vites yapiyorsun.
Bak uyelik tarihim orda profilde yaziyor, senin gibi kimler kimler geldi kimler kimler gecti. Ne gruplar kurdum ne gitarlar gordum. Ne konserler verdim...
Senin begenmedigin o 30 yasa ben cok guzel ve cok kotu seyler sigdirdim. Ve bunu sosyal medya kullanarak yaptim.
Ama o 30 yilda gercekten ne kimseyle dalga gectim ne kimseninkalbini kirdim.
Vardir burda benimde cahilce soru sormuslugum, ama insan gibi soru sordugumda hep cevabini aldim. Ben ogrendim kendimi ilerlettim, ve devam ediyorum!
Ama gidip bir tomar para basip kendine en ozel gitari yaptirip en saglam gitarist ben olucam diyip sonra hayalim baskaymis diyerek o gitari burda ilana koyan adamda gordum. Hala duruyor ilani. Ve ne komiktir ki o da dalga gectigini saniyordu benle, 30 yasinda diye. 😊
Kissadan hisse
Lafla ekmek gemisi yurumez sweetpickcigim...

Geri