Vemuram Pedals

Japon butigi, uber fiyatli pedal markalarindan biri. Acaba elektro gitar ekipmani icin, pedallarin fiyatinin sismesinde kullanici mi, yoksa uretici mi daha aktif rol oynamakta? Birileri de arsizca sahibinden uzerinden TS808-Vemuram pedala yaklasik 900 Dolar istemis. Modifikasyon bu paraya deger mi?

Volkan Başaran kullanıyor bu pedalı o çaldığında deneyimlemiştim , tonu çok sıcak ,sarı sitede bir ara 4500₺’ye satılıyordu şimdilerde dediğiniz fiyatlara çıkmış , bulunabilirlik ve prestij açısından bence bu fiyatlarda , farkı bilen arkadaşlar varsa dinlemek isterim , bizim memlekette butik ismi duyulunca hemen $-€ konuşuluyor ama nedense ADD+ ya da Burçin Ankara falan bu fiyatlandırmaya girmiyor , belki kullandıkları malzemelerin kalitesinden ötürüdür , garip...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gelismis her ulke, kendi para birimi ile satis yapar. Bakmayin ulkemizdeki muzik aleti magazalarinin TL ile satisbyaptigina. Gunluk kut uzerinden cevirim yapiyor. Andertons, Japon Yeni ile odeme yapsa da, Sterlin ile satiyor. Add+ devre tasarimi yapmayip, bulabildigi malzemelerle var olan bir seyi kopyaliyor. Bunun adi butik degil. Burcin Bey'in pedal yaptigini da yeni duymus oldum sizden.

Arz talep... Benim düşüncem çok önemli değil, bu fiyatı veren varsa, doğrudur. Yoksa fiyat ayarlanır, ya satıcı satmaz, ya da fiyatı düşürür. Ki bildik unsurlar bunlar...

Benim şahsi zevk renk modundaki bakışıma göre... O paraya gider komple setup alırım! Bir bağlamacı arkadaştan 300 liraya aldığım GE-7, geriye kalır 6700 tl...

Kaldı, 2700. Onunla da

200 liraya kablo askı falan...

B

Arz talep... Benim düşüncem çok önemli değil, bu fiyatı veren varsa, doğrudur. Yoksa fiyat ayarlanır, ya satıcı satmaz, ya da fiyatı düşürür. Ki bildik unsurlar bunlar...

Benim şahsi zevk renk modundaki bakışıma göre... O paraya gider komple setup alırım! Bir bağlamacı arkadaştan 300 liraya aldığım GE-7, geriye kalır 6700 tl...

Kaldı, 2700. Onunla da

200 liraya kablo askı falan...

B
Bir dirhem EQ, bin ayip orter 🤘

Sizce de fahis degil mi? Nihayetinde TS devresi.

Yani fahiş kavramı bu kadar ekstrem keyif urunleri icin birşey ifade etmiyor. Adam 100 tane ürettim sınırlı sayida vs. diyor fiyat yükselebiliyor talebe göre. Ton anlamında ts devreli pedallar bir seviyeden sonra bence iyi, genel olarak çok farketmiyor..

Diğer taraftan bu markanın başka modelleri de var belki biraz daha kendilerine has ya da güzel yorumladıkları. Mesela Myriad fuzz du sanırım hoş geliyor oldukça.. Sadece bu TS varyantı ile sınırlı tutmamak lazım.

Son düzenleme:
Yani fahiş kavramı bu kadar ekstrem keyif urunleri icin birşey ifade etmiyor. Adam 100 tane ürettim sınırlı sayida vs. diyor fiyat yükselebiliyor talebe göre. Ton anlamında ts devreli pedallar bir seviyeden sonra bence iyi, genel olarak çok farketmiyor..

Diğer taraftan bu markanın başka modelleri de var belki biraz daha kendilerine has ya da güzel yorumladıkları. Mesela Myriad fuzz du sanırım hoş geliyor oldukça.. Sadece bu TS varyantı ile sınırlı tutmamak lazım.
Korg Miku pedalların bile artık 350-500 Dolar arası istendiği bu dönemde, dünyadaki kolektör diye kendini adlandıran insanların rafine zevklerine ödedikleri miktar diyelim. Korg bu pedalları 100 Dolar'a satamamıştı.

Geri