Ketamin

Selam, ben Ketamin. Bir ara Ketamin vardı ne oldu yahu ona denmesin diye açıyorum konuyu. Sevgili admiciğimiz dün sabah banladı beni. Sebep olarak kural ihlalleri diyor. Açtım okudum baştan sona forum kurallarını az önce, ek olarak konunun içinde alt tarafta alım satım forumu kuralları da varmış ve onu yeni gördüm. Şimdi Ketamin hesabına girince bir tane mesaj gelmiş gözüküyordu, muhtemelen orada veya bildirimlerde detaylı bir açıklama vardır ama maalesef bunlara tıklanmıyor. Bu yüzden neden banlandığımı bilemiyorum ama kuralları okuduktan sonra iki tahminim var.

Birincisi; bazı kişilerin hakaret etmesine hiçbir şey yapılmamasına rağmen benim "b.ş adamsın" dememin cezaya tabi olması. Bunu daha önce sonradan tatlıya bağladığımız bir tartışmada bir üyeye demiştim ve uyarı cezası almıştım. Banlanmadan önce yeniden açtığım ilana gelip tam da bu tanıma uygun davranan birisine yine demiştim. Bu yüzden bu cepte dursun. Fakat sevgili adminciğimize şunu demek istiyorum ki;

Ananın şeyinden neredeyse mükemmel çıkmışsın. Hayatın o kadar küçük ki, tüm işin gücün forum olmuş ve mod falan olmadan yürütüyorsun burayı. Bazen kendi çöplüğünde bir elinde sigara, bir elinde bira çömelip anarşist takılan tipler gibi davranışların oluyor ama o kadarı kadı kızında da olur. Gerçi bazen de kişilik bozukluğu yaşıyorsun ama o kadarı kadı kızında da olur demiştim değil mi? Oh, hımbıl adminciğim benim.

Hımbıl: Zavallı, tembel, aptal, budala.

Üstte kalın yazdığım yerler banlanmadan önce "b.ş adamsın" dediğim üyenin 3 aydır bana dediği şeylerden bazıları ve ısrarla rapor etmeme rağmen hiçbir şey yapılmadı. Uyarı falan gelince mesajın üstünde yeşil bir bildiri oluyor ama o bildiri hiç olmadı. Demek ki bu sözleri söylemenin bir sakıncası yok, o yüzden bu konuyu silmeyeceğini umuyorum sevgili adminciğim. Böylece herkes forum kurallarını okur ve hangi kelimeleri kullanacağını görür.

İkincisi; az önce kuralları okuduğumda alım-satım kuralları diye konunun alt tarafında ayrı bir kural bölümü olduğunu gördüğümü söylemiştim. Orada 4. maddede "Aynı ilandan birden fazla açılamaz veya ilanı tekrar yukarı taşıma amacıyla mevcut bir ilan kapatılıp aynısı tekrar açılamaz. ... Açılış tarihinden 6 ay ve daha fazla geçmiş olan kapalı ilanlarınızı rapor etmenize gerek yoktur. Aynı ilanı yeniden açabilirsiniz." diye bir kural var.

Banlandığım gün eski ilanı kapatıp yeni ilan açmıştım, bunu daha önce de yapmıştım ama bir şey olmamıştı. Çünkü o ilanların üstünden 6 ay geçmiş ama bu sefer 1,5 ay erken davranarak radara girmişim. Benim bu kuraldan haberim yoktu, açıkçası forum kurallarını açıp okumadım. Hatta yeni açtığım ilanda "eski ilan 124234. sayfaya düştüğü için yeniden açtım" bile demiştim. Neyse, forumlarda moderatörlük yapmışlığım var, forumların içinde büyüdük diye kurallarda ne olabilir ki diyor insan. Hakaret etme, din veya siyaset yapma, düzgün yaz falan. Madem bu kurallar bu kadar önemli sevgili adminciğim alım-satım bölümünün başına "Alım-Satım Kuralları" diye koy da herkes görsün. Bölüme giriyorsun, kurallar en altta ve "Forum Kuralları" konusunun içinde. Ayrıca ilanın altına "satılmıştır" yazılıp hala aktif bırakılan ilanlara da bir el atarsan iyi olur, bu sebeple hala satışta olan ilanlar arkaya düşmez.

Neyse madem kurallar bu kadar önemli, en basitinden şu alttaki iki maddenin her gün ırzına geçiliyor ama ben daha bu maddelerden uyarı alanını görmedim. Belki bir iki tane olmuştur yalan olmasın ama forum en basitinden noktalama işareti kullanmayanlarla dolu. Üstüne bir de yirmi satır yazıyorlar, okuyana kadar kör oluyorsun. Kurallarda noktalama işaretleri koyulacağı kabul edilmiş, boşluk bırakın demiş ama daha o işaretler yok piyasada.

6) Sitemizde düzgün bir Türkçe kullanmaya özen göstermelisiniz. Özellikle gerektiği yerlerde paragraf kullanmak, cümlelere büyük harfle başlamak, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmak gibi temel kurallara uymanız gerekir. Türkçe yazım kuralları hakkında bilgi almak için tıklayın. Ayrıca tamamı kalın veya TAMAMI BÜYÜK HARFLERLE yazmak yasaktır.

7) Açılan konuların başlıklarının açıklayıcı olması gerekmektedir. Sadece "Yardım", "Bir bakar mısınız?", "Bir sorunum var" gibi ifadelerden oluşan veya konu içeriğiyle ilgili hiç bir ipucu vermeyen konu başlıklarına izin verilmez.

Sonuç olarak bu iki etti, bilen biliyor Ketamin'den önceki hesabım Bandidas'dı. 2008'den beri üye olan hesap yine böyle ucuzca banlanmıştı. Şimdi de görüldü ki, yine bazı hesapların yaptıklarına göz yumuluyor. Bazıları ise en ufak bir hakaretimsi hareketinde hemen banlanıyor veya bu üye foruma ne kadar katkı sağlamış, konulara cevap yazmış, birilerine yardım etmiş mi diye bakılmadan ufak, kıytırık bir ilan hatasından hemen banlanıyor. 1,5 aylık değerimiz bile yokmuş. :) Eğer konu silinirse, silinmeden önce gören ve üç beş hukukumuz olanlara sevgiler.

Son düzenleme:
Hocam, forumdaki en büyük fanınız olduğum söylenmez yer yer birkaç sürtüşmemizden kaynaklı - herkes arasında olur, can sağlığı diyeyim - ama forumda son dönemde ihtiyacı olup istemeyi bilenlere düzgünce birşeyler anlatıp, yanlışının suratına vurulması gereken, hadsizlik yapan birçok insana da gerekeni söyleyen; forumda varlığını görmekten, yazdığı/cevapladığı başlıklara girip baktığım 3 - 5 adamdan birisiniz.

Temizlesinler, sizi de temizlesinler, beni de, herkesi de temizlesinler. Sonrasında daha da duman tonu, idcore10 ve asio4all ile albüm kaydedebilir miyimcilerle dolsun forum. Şahsen gerçekten artık bu forum bi kum torbasına döndü benim için. İnternet kullanmaktan bihaber milleniallarla ironik şekilde dalga geçerek günün stresini atar oldum. Sizin gibi dolu şeyler yazanları da ayıklasınlar, attığımız raporlara geri dönüş yapılmasın. Sonra biz burada *aman imla kuralı, yok kaynaksız birşey yazmayayım* derdindeyken adamların yaptıkları görmezden gelinsin. Üye olduğum günden beri bi önceki günden iyiye gitmedi burası, last man standing hesabı son faydalı entry girilene kadar nereye gidecek bakalım.

Siz de burada gelip gayet rasyonel bir tabana oturarak sistemi eleştirmişsiniz ama muhtemelen "nediyobuğamu****eyimm" modunda bir tepkiyle doğranırsınız tekrar. O nedenle çabanızı takdir etmekle birlikte şimdiden geçmiş olsun. :D
Elinize, emeğinize sağlık!

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam, forumdaki en büyük fanınız olduğum söylenmez yer yer birkaç sürtüşmemizden kaynaklı - herkes arasında olur, can sağlığı diyeyim - ama forumda son dönemde ihtiyacı olup istemeyi bilenlere düzgünce birşeyler anlatıp, yanlışının suratına vurulması gereken, hadsizlik yapan birçok insana da gerekeni söyleyen; forumda varlığını görmekten, yazdığı/cevapladığı başlıklara girip baktığım 3 - 5 adamdan birisiniz.

Temizlesinler, sizi de temizlesinler, beni de, herkesi de temizlesinler. Sonrasında daha da duman tonu, idcore10 ve asio4all ile albüm kaydedebilir miyimcilerle dolsun forum. Şahsen gerçekten artık bu forum bi kum torbasına döndü benim için. İnternet kullanmaktan bihaber milleniallarla ironik şekilde dalga geçerek günün stresini atar oldum. Sizin gibi dolu şeyler yazanları da ayıklasınlar, attığımız raporlara geri dönüş yapılmasın. Sonra biz burada *aman imla kuralı, yok kaynaksız birşey yazmayayım* derdindeyken adamların yaptıkları görmezden gelinsin. Üye olduğum günden beri bi önceki günden iyiye gitmedi burası, last man standing hesabı son faydalı entry girilene kadar nereye gidecek bakalım.

Siz de burada gelip gayet rasyonel bir tabana oturarak sistemi eleştirmişsiniz ama muhtemelen "nediyobuğamu****eyimm" modunda bir tepkiyle doğranırsınız tekrar. O nedenle çabanızı takdir etmekle birlikte şimdiden geçmiş olsun. :D
Elinize, emeğinize sağlık!
Doğrudur hocam, az biraz sürtüşmemiz olmuştu ama önemli olan üslubu bozmamak. Zaten hamur iyi olunca eninde sonunda anlaşıyor insan ve teşekkür ederim güzel sözlerin için, aynı şeyler benim için de geçerli. Özellikle stüdyo ve kayıt konusunda yazılarını ilgiyle okuyordum. Artık olanlardan sonra ben de arada sırada açar kalan birkaç düzgün üyenin yazdıklarına bakarım.

Son düzenleme:
Şu internet aleminde bir mecra oluşturup kuralları herkese eşit uygulayan bir yere ben denk gelmedim. Mutlaka bir arıza çıkıyor, mutlaka birine böyle, diğerine şöyle uygulanıyor. Turkrock forumun bir sürü çalkantısını gördük. Hep dediğim gibi eğer site yönetimi kullanıcılarına o kadar özen göstermiyorsa alternatiflerinin de olmadığını biliyorlardır. Zaten bunu bilmeyen de yok, keşke biraz daha özen gösterseler, ne diyeyim bilemedim.

Forum kurallarını uygulama konusunda bu kadar keskin davranılıyorsa bunu her kullanıcı için yapmalılar. Açtığı bir başlıkta forumun tüm kurallarını ihlal etmiş bir kullanıcıya aynı gün içinde, aynı konu hakkında açtığı 3 farklı başlıkta denk geliyorum. Eh, beni bağlamaz falan diye düşünsem de, resmen ''BEN ANLAMA ÖZÜRLÜYÜM'' diye bağıran tipler özgürce dolanıyorken aktif üyelerin yazdığı bazı şeylere sadece uyarı cezası kesilebilir ya da uyarı mesajı gönderilebilir. Bu bakımdan forumun moderasyonu biraz saçma.

Bir iki sene önce benzer bir ruh hali ile bana da fenalık gelmişti ve bir başlık açıp benzer serzenişlerde bulunmuştum. Özellikle yazdıklarına bakıp, IQ'larının oda ısısı seviyesinde olduğunu düşündüğüm kişilerin açtıkları başlıklarla ilgili.
Ban filan olmadı ama söylediklerime anında saçma sapan tepkiler geldi, anlamını bilmeyip yanlış ve yersiz kullandıkları bir takım kelimelerle beni eski kafalı, kompleksli, megaloman aksi bir ihtiyar olmakla suçladılar :) ....
Bu arada kimse acemilik ya da milleniallık ya da bilmemne jenerasyonu mazeretleri anlatmasın bana, iki click google arama yapmayı da mı beceremedin diye sorunca atar da yapmasın ... benim kızım var daha 8. sınıfta web sayfası tasarlıyordu, 10. sınıfta okul gezisinde belgesel çekip imovie ile prodüksiyonunu yaptılar. Niyet eden ietişim çağında yapar kardeşim.
Biz heşeye rağmen hala bu tip başlıklara aman belki bir faydamız dokunur diye iki satır yazıyoruz, sanırım hatamız bu. Açıkçası 2-3 post'tan sonra soruyu soranın da saçma sapan öneride bulunanların da seviyesi ortaya çıkıyor, bu tip başlıkları bir ekran boyu kadar okuduktan sonra bir daha açmamak en iyisi. Bazı başlıklar var ki bazen konuya değil yazana bakıp direkt açıyorum çünkü orada işime yarayacak bir bilgi olduğunu biliyorum. En doğrusu belki böyle seçici ilerlemek çünkü Duman tonu, MG10 ile gerçekten zaman kaybediyoruz üstelik zerre değmeyen insanlara laf anlatmaya çalışarak.
Bu iş ne zeka işi, ne tecrübe işi ne de ekipman işi, kafa koyup yaptığınız şeye hakimseniz, kafanız da bildiğinizi paylaşıp bilmediğinizde susacak kadar çalışıyorsa herkese faydanız dokunur. Yeri geldi çocuğum yaşında adamlardan bir şey öğrendim burada, yeri geldi pro denilecek adamlar bana aaa bilmiyordum dediğini dedi.
Ha nereden geldik buraya ... @blackfriday666 'in lafı çağrışım yaptı, Ketamin zaman zaman bazı çıkışlarıyla şahsen bir karşı karşıya kalma durumum olmasa da benim de ne diyo lan bu dediğim bir arkadaştı ama sonuçta içerik olarak boş konuşan biri değildi. Ana avrat küfür edenlerin günlerce forumda dolandığı, dalga geçer gibi gün aşırı aynı başlığı açıp alenen t**k geçiyorum sizinle yazanların gündemden düşmediği forumda Ketamin ve Ban duyunca şaşırdım.

Selam, ben Ketamin. Bir ara Ketamin vardı ne oldu yahu ona denmesin diye açıyorum konuyu. Sevgili admiciğimiz dün sabah banladı beni. Sebep olarak kural ihlalleri diyor. Açtım okudum baştan sona forum kurallarını az önce, ek olarak konunun içinde alt tarafta alım satım forumu kuralları da varmış ve onu yeni gördüm. Şimdi Ketamin hesabına girince bir tane mesaj gelmiş gözüküyordu, muhtemelen orada veya bildirimlerde detaylı bir açıklama vardır ama maalesef bunlara tıklanmıyor. Bu yüzden neden banlandığımı bilemiyorum ama kuralları okuduktan sonra iki tahminim var.
Evet ketamin iyki yazmışsın bunu, yoksa halimiz niceydi bizim. Mumla arasak bulamazdık seni. Ben söyliyim canım; senin forumdan atılma sebebin tam olarak benim. Neden böyle bir başlık açtığını anlıyamıyorum. Yani etrafa doğruluk saçıp duruyorsun ama kendin 4 kere kural ihlali yapmışsın. Forum kurallarını okudum diyorsun Ama okuduğunu anlıyamıyorusn. 6 ay dolmadan ikinci ilanını veriyorsun. Sonra başkalarını sürekli rapor ederek doğru bir karakter imajı çiziyorsun. İnsanlarla nasıl konuşulması gerektiğini dahi bilmiyorsun. Sürekli afra, tafra, ergen atarları, hayırdır birader kim oluyorsun sen? Bak burada bizim bildiğimiz 3. hesabın bu. Bu kafayla gidersen 33. Hesap için isim bulamıyacaksın. Sürekli atılan kovulan birinin gelip burada haydari kesilmesi de ayrı bir boyut. İnsanda biraz ar damarı olur yahu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hakaret/Küfür/Tehdit/Saldırganlık/Küçümseme/Rencide edici ifade
Evet ketamin iyki yazmışsın bunu, yoksa halimiz niceydi bizim. Mumla arasak bulamazdık seni. Ben söyliyim canım; senin forumdan atılma sebebin tam olarak benim. Neden böyle bir başlık açtığını anlıyamıyorum. Yani etrafa doğruluk saçıp duruyorsun ama kendin 4 kere kural ihlali yapmışsın. Forum kurallarını okudum diyorsun Ama okuduğunu anlıyamıyorusn. 6 ay dolmadan ikinci ilanını veriyorsun. Sonra başkalarını sürekli rapor ederek doğru bir karakter imajı çiziyorsun. İnsanlarla nasıl konuşulması gerektiğini dahi bilmiyorsun. Sürekli afra, tafra, ergen atarları, hayırdır birader kim oluyorsun sen? Bak burada bizim bildiğimiz 3. hesabın bu. Bu kafayla gidersen 33. Hesap için isim bulamıyacaksın. Sürekli atılan kovulan birinin gelip burada haydari kesilmesi de ayrı bir boyut. İnsanda biraz ar damarı olur yahu.
Çapsızlığın bu kadarı. İyi, adminciğinle ananızın şeyinden nasıl çıktığınızı konuşup durursunuz artık.

Son düzenleme:
Hakaret/Küfür/Tehdit/Saldırganlık/Küçümseme/Rencide edici ifade
Çapsızlığın bu kadarı. İyi, adminciğinle ananızın şeyinden nasıl çıktığınızı konuşup durursunuz artık.
Bu ne çapsızlık? söylediklerimden neden rahatsız oldun ki? Sonuçta kurallar hepimiz için ve ihlalleri yapan sensin. Ucu kendine dokunan birşey olunca neden hiç tahammül göstermiyorsun. İnsanlara sadece gıcıklık seviyesiyle yargılıyorsun. Biri senin için olumsuz birşey yazdığında, kendine öz eleştiri yapmayıp o kişi haklı olsa bile linçliyorsun. Ki yukarıda yazdıklarım da malesef ki haklıyım. Çünkü 5 ay sonra ilanını güncelledin. Buraya gelip elaleme sürekli doğruluk taslıyorsun ama 3 kere atılmış birisin daha öncede atar yapıp gelmeyeceğini yazmıştın ama defalardır tükürdüğünü hep yaladın. bu forumda gördüğüm en tehlikeli iki yüzlü bir kaç kişiden birisisin. Ayrıca bu forumda bir hackeiommi vardı bilirmisin? Adam haksız yere atılmasına rağmen gurur yaptı bir daha gelmedi. Sen bizim en azından tespit etttiğimiz 3 farklı hesapla atıldın ve hala burada yüzsüzlük yapmaya devam ediyorsun. İğrenç herifin tekisin tıpkı son mesajını beğenen diğer kardeş hesabın gibi.
Sarı sitede açtığın fake hesaplarda ad soyadları sürekli değiştirerek insanlara mesaj atıp, insanları rahatsız ediyorsun efe bey yada ahmet şahin benim tespit ettiklerim. Bak amacın vizyonun hayata dair bekletilerin nedir bilemem ama insanlarla bu denli uğraşıp başına bela alacağın muhtemel görünüyor. İşsiz çapsız insan bile bu kadar fazla zaman bulamaz bu işler için. Git kardeşim iş ara kendine gir bir tamiraneye grurunla yaşa hiç değilse

Bu ne çapsızlık? söylediklerimden neden rahatsız oldun ki? Sonuçta kurallar hepimiz için ve ihlalleri yapan sensin. Ucu kendine dokunan birşey olunca neden hiç tahammül göstermiyorsun. İnsanlara sadece gıcıklık seviyesiyle yargılıyorsun. Biri senin için olumsuz birşey yazdığında, kendine öz eleştiri yapmayıp o kişi haklı olsa bile linçliyorsun. Ki yukarıda yazdıklarım da malesef ki haklıyım. Çünkü 5 ay sonra ilanını güncelledin. Buraya gelip elaleme sürekli doğruluk taslıyorsun ama 3 kere atılmış birisin daha öncede atar yapıp gelmeyeceğini yazmıştın ama defalardır tükürdüğünü hep yaladın. bu forumda gördüğüm en tehlikeli iki yüzlü bir kaç kişiden birisisin. Ayrıca bu forumda bir hackeiommi vardı bilirmisin? Adam haksız yere atılmasına rağmen gurur yaptı bir daha gelmedi. Sen bizim en azından tespit etttiğimiz 3 farklı hesapla atıldın ve hala burada yüzsüzlük yapmaya devam ediyorsun. İğrenç herifin tekisin tıpkı son mesajını beğenen diğer kardeş hesabın gibi.
Sarı sitede açtığın fake hesaplarda ad soyadları sürekli değiştirerek insanlara mesaj atıp, insanları rahatsız ediyorsun efe bey yada ahmet şahin benim tespit ettiklerim. Bak amacın vizyonun hayata dair bekletilerin nedir bilemem ama insanlarla bu denli uğraşıp başına bela alacağın muhtemel görünüyor. İşsiz çapsız insan bile bu kadar fazla zaman bulamaz bu işler için. Git kardeşim iş ara kendine gir bir tamiraneye grurunla yaşa hiç değilse
Hakkımda iftira olduğu için cevap vermek durumundayım.

İftira atmak için hesabımın banlanmasını beklemen pek hoş olmuş. Şimdi muhtemelen kendinde olmayan şeyleri sıralayıp, (bkz; ar, damar vb) hala hesap açıp duruyorsun diyeceksin. Buradan diyorum ki; yalan konuşan, iftira atan her kimse en büyük…

Ayrıca 1,5 ay ihlaline karşı çok duyarlı olan pek sevgili adminciğimiz, hakkımda hiçbir kanıta dayalı olmadan, malum yerinden element uydurarak atılmış iftira varken, buna cevap vermemi engelleyerek -muhtemelen IP adresinden görerek- yeni açtığım hesapları onaylamadı. Sonunda bir arkadaşa rica ettim. 1,5 ay erken ilan açmak yasak ama iftira atmak serbest. Hani çok güzel söverdim ama değmez. Kimlere hizmet ettiğini bir kez daha görmüş olduk. Çakal. Bu postu ve konuyu silersen de daha başka arkadaşlara sitenin yazılımı hakkında başka şeyler rica ederim.

Bu Efe Bey dediğin herhalde şu ilanlarına abartı fiyat çekip, birkaç gün sonra 3 liraya, sonra 2, 1 liraya indiren arkadaş herhalde. Eğer oysa abartı ilanlar konusuna bir ilanını atıp belirtmiştim bu saçmalığı. Şans bu ya, letgo’da gezerken ilanına denk gelip içine girdim acaba şimdi ne yazmış diye, uygulama dondu derken mesaj attım yanlışlıkla. Sonra yanlışlıkla oldu diye tekrar mesaj attım, gördü ve bir şey demedi. Fakat bu lanet uygulama letgo sağ olsun, mesajlaştığın ilanın fiyatı şu oldu bu oldu diye, adamın haftada en az bir kere fiyatı %99 indirim yapıp fiyatı 1-2 lira yapmasını sürekli bildirim olarak yolladı.

İlk önce mesajlaşmayı sildim ama çözüm olmadı. Geçen direkt kullanıcıyı engelledim ama yine çözüm olmadı. İşin daha da saçma yanı, mesajlaşmayı sildiğim için mesaj bölümümde mesajlaşma gözükmüyor ama bildirim geldiğinde tıklayıp mesajlaşmaya girebiliyorum. Aşağıya ekran görüntülerini koyuyorum. Efe dediğin başka biriyse tanımıyorum. Diğer bahsedilen adı, hesabı ise ilk defa duydum. Muhtemelen sevgili adminciğimiz beni yine banlayacağından senin yalanlarına cevap vermek için tekrar tekrar hesap açmak zorunda değilim. Bir taraflarından sıktığın yalanları kendi pis içinde saklamanı tavsiye ediyorum.

Bir üstteki saçmalıklarına da cevap yazmadım ama belli ki ben bununla yetinmem, iyice rezil et beni diyorsun. Tamam, istediğin gibi olsun.
Önce sen kapasiten yeterse okuduklarını anla da sonra yaz. Kuralları banlandıktan sonra okuduğumu yazdım, yine yazının birkaç yerinde yeni okuduğumu da yazmıştım ama “okuduğunu anlamamışsın, 6 ay dolmadan ilan açmışsın” diyorsun. Yani tüm gün oturup bana sataşmanın yerini arıyorsun ama onu bile yapamıyorsun. Zaten ben bu kural yüzünden banlandıysam oradaki diğer kurallar niye uygulanmıyor diyorum ama belli ki bunu da anlamamışsın.

Ağzında da sürekli işsiz güçsüz gibi bir laf var, yani tam olarak seni özetliyor. Kişi kendinden bilir işi demişler ne de olsa. Ketamin hesabımdan (profilim gizliydi) yazdıklarımı, hatta 6-7 ay önce yazdıklarımı bile “konuya yeni bir mesaj gelmemesine rağmen” bulup “haha” emojisi atan kim acaba? Sonra boş adamsın deyince banlanıyoruz. Bence bundan iyi tespit yok sana, hatta sözlüklerde falan “boş adam” deyiminin yanına örnek olarak bile verilebilirsin.

Sevgili adminciğimiz
de yapmış yine yapacağını. Aynı şeyi söyleyen sen devam (ananın şeyinden çıkmak) ama ben söyleyince yapıştırmış banı hemen. Kendisine yakışanı yapmış. Şimdi de üstte ilk mesajda kalın yazarak belirttiğim gibi şeyleri defalarca rapor etmeme rağmen, son mesajına iftira hariç -zaten uyarı buna verilmedi- o laflardan daha hafif laflar yüzünden uyarı vermesi, bana niyeyse dostlar alışverişte görsün durumu gibi geldi. Yine abartı ilanlar konusunda belirtilen ve başka bir konuda yazdığın “hamk” ve yine “embesil” gibi laflar da cezadan muaf sanırım.

Yine yaklaşık 1,5-2 ay önce yeni açılmış birkaç hesap, bana farklı letgo ve sahibinden hesaplarımın olduğunu ve al-sat yaptığımın iftirasını atmıştı. Bu mesajlar tek elden çıkıyor deyince de içerlenmişlerdi. O kadar komik ki, olmayan bir şeyi sözde farklı 3-4 yeni hesap birkaç hafta içinde iftira atıyor ve buna herkesin inanmasını bekliyor.

Ayrıca sürekli herkesin bilmem kaç tane hesabı olduğunu sanan, tek işi gücü fiyatı öldürüp ucuza gitar alıp, sonra bilmem kaç katına satmak olan ve muhtemelen paranoid şizofren olan bir arkadaş var. Yazdıkların bana o arkadaşı anımsatıyor. Tanışmanızı çok isterdim. Aynı cümleler, kelimeler, düşünce yapısı. “Bizim tespit ettiğimiz” gibi laflar da tam komedi. Sanırsın bana CIA, MI6, KGB.

Bir de gelmiş, ardan damardan bahsediyorsun ama üç günlük hesabınla burada olan her şeyi çok iyi biliyorsun. Ya burada başka bir hesabın daha var ya da önceden banlanmışsın ama hep gizli saklı takılmayı niyeyse çok seviyorsun. Ana hesabına zarar gelmesin diye mi yoksa ya da sen de banlanıp başka hesap mı açtın? Ar, damar? Ben Ketamin hesabını açtığımda da önceki hesabımı ve yeni hesabı niye açtığımı söylemiştim. Şimdi de söyledim, adımı da sorana veya konusu geçtiği yerde söylüyorum. Hatta düzenine çomak sokulan al-sat örgütü telefonla rahatsız etmeye başlamadan önce sahibinden sitesinde telefon numaram bile yazıyordu.

Ayrıca abartı ilanlar konusunda da yine herkese rezil olup, şamar oğlanına dönmüşsün. Hiçbir zaman şu forumda düzgün muhabbet kuramayacaksın, çünkü çap belli, kapasite belli. Zaten amacın da belli.

Yine bir arkadaş, başka bir forumdan banlanmadan önce o bahsettiğin hackeiommi kendisini uyarırken “Hakan abi, Hakan abi, çok kral abisin, seni severim abi ehe ehe” deyip duruyordu, şimdi de sen abartı ilanlar konusunda “Dr. Barlo hocam, Dr. Barlo hocam” deyip durmuşsun ama şamarı yiyip oturmuşsun aşağı. Orada linç yiyorum diye ağlıyorsun ama burada utanmadan iftira atıyorsun.

Son olarak, bu konu saçma yerlere çekilmediği sürece daha fazla yazmayacağım. Atılan iftiraya cevap vermem gerekiyordu. Zaten sevgili adminciğimiz de en geç yarın banlar beni. Üstte de dediğim gibi; YALAN KONUŞAN, İFTİRA ATAN HER KİMSE EN BÜYÜK…

Not: Bu arkadaşın kim olduğunu foruma üye olup birkaç mesaj yazdıktan sonra anlamıştım. Yeni açılan hesap direkt belli iki kişiye saldırınca anlaması güç değil zaten. Yarın bir gün yine şekil değiştirip foruma gelip burada düzgün ve iyi niyetli insanlara saldıracak. Tıpkı abartı ilanlar konusunda olduğu gibi. Ben artık bu konu saçma yönlere çekilmezse buraya veya foruma yazmayacağım. Üstte de dediğim gibi arada bir açar yazdıklarını beğendiğim biri inceleme veya bilgilendirici bir yazı vs yazmış mı diye bakarım.

Olayı yeni gören, merak eden ve vakti olan varsa abartı ilanlar, şüpheli ilanlar, sahte gitarlar ve hatta kelepir ilanlar gibi konuların geçmiş mesajlarını okuyabilir. Arada bir farklı hesaplar çıkıp milletin abartı ilan dediği, neredeyse sıfır fiyatına veya daha pahalıya satılan veya ilanda kasti olarak yanlış bilgiler verip milleti kazıklamaya çalışan ilanları ifşa edenlere saldırıp durmuş.

Şimdi abartı ilanlarda bu arkadaşla muhatap olup veya yazdığı saçmalıkları görüp, bu konuda mesajı olmadığı için bildirim almadığını ya da bu konuda bu arkadaşın yazdıklarını görmediğini düşündüğüm kişileri elimden geldiğince konuya etiketlemeye çalışacağım ki bu tipi iyice ama iyice tanısınlar.

Bu etiketlemeden rahatsız olan varsa peşinen özür dilerim.

@goldenageofturks @kavurcukabi @LuciferioN @Cabwaystar @Dog The Bounty Hunter @bastardbullet @WooHooo @canartunc @firatondr @justaperfectday @invoker @Rust Cohle @DangerousRabbit @anarko gitarist @fjc @stormrider1987 @arda_krkt @MTremonti @stormone @sirkebab @agackakan @TheChosenpessimist @StratoMaster @RaNCoR @forbidden_city @senablackrock @metaldaima @kadir6185 @Gürkan Zengin @Fifth Horsemen

Dosyalar

• Screenshot_20201203-120900.jpg
    Screenshot_20201203-120900.jpg
    186.8 KB · Gösterim: 255
  • Screenshot_20201203-120917.jpg
    Screenshot_20201203-120917.jpg
    173.3 KB · Gösterim: 199
  • Screenshot_20201203-120922.jpg
    Screenshot_20201203-120922.jpg
    186.5 KB · Gösterim: 171
  • Screenshot_20201204-194949.jpg
    Screenshot_20201204-194949.jpg
    195 KB · Gösterim: 245
Forumdaki sürem, tecrübem buradaki neredeyse her abimden/kardeşimden çok daha azdır ama şundan kesinlikle eminim, yönetim (kadrosu; varsa) kesinlikle rezalet. Algoritmaya bıraksalar daha iyi iş yapar. Şu foruma katıldığımdan beri (katılmadan önce de birkaç kez aradığım sorulara cevaplar bulmuştum) kaç duayen, yardımcı olmaya çalışan, boş yapmayan insanın gereksiz yere uzaklaştırıldığını/banlandığını gördüm, sayamadım bile. Bir de tartıştığınız insan(?) gibileri var, sayıp sövüp ban yemeyen. Yazık yani, daha ne desem boş.

Masterofmasters banlandığında da aynı şey muhabbeti hatırlıyordum.emin olmak için gittim baktım,Ss i de şuraya bırakıyorum.Adam hakaret etmek amaçlı yazınca ok,siz kinayeli kullanınca Ban.

Yavaş yavaş hepimizi indirirler,Cadı avı resmen.Ayrıca bende ilan kurallarını ilk defa duyuyorum ilk ilan çok alta inince 2-3 ay sonra onu silmeden yenisi açmıştım,1 yıl oluyor belki.Bana bir şey olmamıştı.Sorunun ondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum yani.Moderasyon çöp,10-15 yıldır burada olan adamları ufacık olaylardan dolayı indir,Forum kullanmayı bilmeyen ergenleri forumda at koştur ama.

Dosyalar

• 468984CE-FC18-440E-8811-DE068D827B14.jpeg
    468984CE-FC18-440E-8811-DE068D827B14.jpeg
    179.5 KB · Gösterim: 234
Geri