Yamaha Pacifica 120-SJ vs Yamaha Pacifica EG112

Merhaba. Hafif, rahat çalınabilen, başlangıç için uygun gitar bakıyorum. Arctic Monkeys, Duman, Adamlar, Metallica gibi Rock gruplarının şarkılarını çalmaya çalışıyorum. Bu iki gitar uygun mudur? Hangisini önerirsiniz? 120-SJ 1400 TL, EG-112 1600 TL. İkisinden birini almak mantıklı mı? Başka gitar önerisi olan varsa da bekliyorum. Teşekkürler...

Dostum selamlar. Gitarları inceledim ve ikisi de tremolo köprülü. Tavsiyem sabit köprülü gitar alman yönünde. Eğer gerçekten yeni başlıyorsan doğru akortla çalıp bastığın perdelerin sesini doğru alman çok önemli. ( En üst tel 3. perdeye basıp doğru akortla SOL sesini almalısın mesela diyez veya bemole kaçmamalı) Bu gitar ayar olayı tremoloda sabit köprüye nazaran bi tık uğraştırıcı. Hem daha az akort kaçırır ve seni tel değişim olayında uğraştırmaz tremolo veya floyd rose kadar. H H veya H S S dizilimli ucuz yollu bir gitar alabilirsin sabit köprülü olan. Buraya link atarsan yine senin için değerlendiririm.
Sevgilerle

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum selamlar. Gitarları inceledim ve ikisi de tremolo köprülü. Tavsiyem sabit köprülü gitar alman yönünde. Eğer gerçekten yeni başlıyorsan doğru akortla çalıp bastığın perdelerin sesini doğru alman çok önemli. ( En üst tel 3. perdeye basıp doğru akortla SOL sesini almalısın mesela diyez veya bemole kaçmamalı) Bu gitar ayar olayı tremoloda sabit köprüye nazaran bi tık uğraştırıcı. Hem daha az akort kaçırır ve seni tel değişim olayında uğraştırmaz tremolo veya floyd rose kadar. H H veya H S S dizilimli ucuz yollu bir gitar alabilirsin sabit köprülü olan. Buraya link atarsan yine senin için değerlendiririm.
Sevgilerle
Teşekkürler. EG-112 sarı sitede var, diğer gitarı sahibi özel olarak yazdı. Tremolo köprülü almak ne kadar yanlış? Benim için fena da olmazdı. Ayrıca bu gitarlar arasından sizce hangisi? Önerebileceğiniz başka bir gitar var mı? Benim gitar önerisine ihtiyacım var. Yoksa hangisi güzel geliyorsa gözüme onu alacağım bu gidişle.

Sevgilerle
Yamaha Pacifica 120-SJ (tellerin govdeden gectigi) sabit koprulu tele stili bir gitar (tremolo koprulu degil). Ve HH dizilimli.

Son düzenleme:
Yamaha Pacifica 120-SJ (tellerin govdeden gectigi) sabit koprulu tele stili bir gitar (tremolo koprulu degil). Ve HH dizilimli.
Doğru yanlış görmüşüm üzgünüm. Bu daha mantıklı diyeyim o zaman.
Akort stabilitesi daha yüksek olur. Bu seviye gitarda tremoloyla oynadığınız an akortu iyice kaçırırsınız düzeltmek istersek 1-2 defa minimum tel kopartır. Bu sefer extra masraf işin içine girer (işin başlarında.) Sabit köprü alıp antrenman yapın sonra krampon alırsınız..

Geri