Epiphone Les Paul Special Ve alınır mı?

Büyük şehirlerden birinde veya oralara yakın illerden birinde ikamet ediyorsan ikinci el kovala. 2000-2500 lira gibi paralara ancak giriş seviyesi dandik gitarlar alabilirsin.

Büyük şehirlerden birine yakın değilsen veya sıfır takıntın varsa floyd'lu da olsa en azından attığından bir tık daha iyi olabileceğini düşündüğüm şöyle bir model var:

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Büyük şehirlerden birinde veya oralara yakın illerden birinde ikamet ediyorsan ikinci el kovala. 2000-2500 lira gibi paralara ancak giriş seviyesi dandik gitarlar alabilirsin.

Büyük şehirlerden birine yakın değilsen veya sıfır takıntın varsa floyd'lu da olsa en azından attığından bir tık daha iyi olabileceğini düşündüğüm şöyle bir model var:

Zaten ilk gitarım olacak. Ne gibi dezavantajı olur? Epiphone markasını iyi diye biliyorum.

Floyd arıyorum dememiş ve bence ilk gitar için floyd hiç mantıklı değil. Hatta doğru da değil. Ve ayrıca o epiphone bayağı pahalı ve istediğin gibi bir ton alman pek de olası değil. İkinci el sağlam bir gitar bakabilirsin.

Floyd arıyorum dememiş ve bence ilk gitar için floyd hiç mantıklı değil. Hatta doğru da değil. Ve ayrıca o epiphone bayağı pahalı ve istediğin gibi bir ton alman pek de olası değil. İkinci el sağlam bir gitar bakabilirsin.

FR bence de ilk gitar için hiç mantıklı değil de, arkadaşa önerilebilecek ne var diye gitar satıcılarının sitelerinde bir gezindim ve 2-3 bin aralığında para verilmeye değer tek bir gitar modeli göremedim ben. Bir tek bu attığımı gördüm, en azından şu an indirimde JS22 parasına 32 satıyorlar hiç yoktan iyidir ama malesef floydlu diyerek attım. En kötü bir aparat veya tahta parçası, 9V pil gibi bir şeyle sabitleyerek kullanabilir bunu.

Zaten ilk gitarım olacak. Ne gibi dezavantajı olur? Epiphone markasını iyi diye biliyorum.

Epiphone iyi veya kötü diyemeyiz aslında, modelden modele değişir. Sadece Epiphone için değil; Gibson, Fender, ESP gibi giriş seviyeleri için model üretmeyenler dışındaki birçok marka için geçerli bu.

Epiphone, Ibanez, Schecter gibi markaları Xiaomi, Huawei, Samsung falanmış gibi düşün. Çok dandik modelleri de var kalitelileri de var. Ibanez'de GRG serisi de var Japon Prestige de var.

Eğer attığın Epiphone modelini alırsan kötü bir model almış olursun ama aşağıya bıraktığım modelini alırsan da iyi bir seçim olur.

Ha ben olsam bunu da almam onun yerine LTD EC-1000 alırım (sadece LP kasa olarak örnek verdim) orası ayrı bi konu.

"Bir bira hiç biradır" diye bir laf vardır, sadece lıkır lıkır içersin ve hiçbir etki göstermez. O attığın model de öyle bir gitar. Alırsın evet çalarsın ama pek keyif vermez. O kadar para verip öyle bir model almaktansa paran cebinde kalsa daha iyi. Sadece attığın model için değil bu arada, diğer markaların bu fiyat bandındaki ürünleri de iyi değil.

Hadi 6.000₺ falan bütçen olsa en azından yine güzel gitarlar var. Aynı para için her zaman daha iyi bir ikinci el alternatifi vardır ama en azından fena olmayan birçok özelliğe sahip olmuş oluyorsun. Ama senin attığın gibiler düz tahtaya manyetik bağlayıp + tel gerip çalmak gibi.

Neden hevesle gitara başlamak isteyen insanların hevesini kırıyorsunuz anlamıyorum ki. Çoğumuz bir gitaristten etkilenerek çıktık bu yola. Bu arkadaş da slash’ten etkilenmiş ve muhtemelen onun gitarını araştırmış. Sonuç olarak bütçesine uygun bir les paul olduğunu düşündüğü gitarı gelip sormuş. Sorduğu gitarı ben hiç çalmadım ama bu forumdaki kaç kişinin ilk gitarı gibson ya da o kalitede bir gitardır? Belki binde bir. Çoğumuz söz konusu epiphone kalibresinde gitarlarla başlamışızdır. Evet ikinci el önerebiliriz. Aynı bütçeyle bazen 2-3 gömlek üstün gitarlar edinilebilir. Ancak ülkemizde büyükşehirler dışında ikinci el gitar almak özellikle de yeni başlayan biri için pek olası olmuyor. O yüzden insanların hevesini kırmadan yardımcı olmak gerekir diye düşünüyorum. Bu arada söylediklerim bu başlıkta yazılanlar özelinde kişisel değil bunu belirtmek isterim.
Son olarak, sorduğunuz gitarı elime almışlığım yok dolayısıyla bir yorumda bulunamayacağım. ikinci el alma şansınız varsa değerlendirmenizde fayda var. Eğer öyle bir şansınız yoksa ve les paul kasa sıfır gitar almak istiyorsanız cort cr 200 ve jay turser(jt220 gibi bişeydi sanırım tam hatırlayamadım) marka gitarları da incelemenizi önerebilirim. Bu iki gitarı denemiştim. Yeni başlayan biri için oldukça yeterliler. Ayrıca görünüşleri de o epiphone dan çok daha güzel.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Neden hevesle gitara başlamak isteyen insanların hevesini kırıyorsunuz anlamıyorum ki. Çoğumuz bir gitaristten etkilenerek çıktık bu yola. Bu arkadaş da slash’ten etkilenmiş ve muhtemelen onun gitarını araştırmış. Sonuç olarak bütçesine uygun bir les paul olduğunu düşündüğü gitarı gelip sormuş. Sorduğu gitarı ben hiç çalmadım ama bu forumdaki kaç kişinin ilk gitarı gibson ya da o kalitede bir gitardır? Belki binde bir. Çoğumuz söz konusu epiphone kalibresinde gitarlarla başlamışızdır. Evet ikinci el önerebiliriz. Aynı bütçeyle bazen 2-3 gömlek üstün gitarlar edinilebilir. Ancak ülkemizde büyükşehirler dışında ikinci el gitar almak özellikle de yeni başlayan biri için pek olası olmuyor. O yüzden insanların hevesini kırmadan yardımcı olmak gerekir diye düşünüyorum. Bu arada söylediklerim bu başlıkta yazılanlar özelinde kişisel değil bunu belirtmek isterim.
Son olarak, sorduğunuz gitarı elime almışlığım yok dolayısıyla bir yorumda bulunamayacağım. ikinci el alma şansınız varsa değerlendirmenizde fayda var. Eğer öyle bir şansınız yoksa ve les paul kasa sıfır gitar almak istiyorsanız cort cr 200 ve jay turser(jt220 gibi bişeydi sanırım tam hatırlayamadım) marka gitarları da incelemenizi önerebilirim. Bu iki gitarı denemiştim. Yeni başlayan biri için oldukça yeterliler. Ayrıca görünüşleri de o epiphone dan çok daha güzel.
Çok teşekkür ederim. Slash'den etkilendiğim de doğrudur. :D Jay turser markasını biraz düşünmem gerek, gözüme hoş göründü. :)

cort cr250-280 de bakabilirsin. Epiphone dan daha kaliteli hissettirir. Parasına değer demek istiyorum. Kimsenin hevesini kırmıyoruz. 2bin lirayı o gitara gömmek yanlış. Ddaha mantıklı bir seçenek varsa sunarız. bu kadar

Nihayet aklı başında bir yorum.
Bu gitar alınır. Gayet guzel bir başlangıç gitarıdır. Denemiş çalmış biri olarak rahatlıkla tavsiye ederim.
Kısa bir tavsiye daha olsun hem size hem de bu forumdan ekipman tavsiyesi almaya çalışan acemilere.
Sweetwater, thomann gibi sitelerin yorumları çok daha bilgilendirici ve içi dolu yorumlardır. İngilizce içerik peşinde olmanızı tavsiye ederim.

Epiphone Les Paul Special VE
Şu linkte gayet guzel incelenmiş eksisiyle artısıyla. İngilizceniz yoksa google çeviri ile konuyu kabaca anlayabilirsiniz. Anlamadıgınız bir şey olursa özelden sorabilirsiniz yardımcı olurum.

her seyin her zaman bu kadar idealize edilmesini dogru bulmuyorum. gayet eli yuzu duzgun, dinlediginiz ve sevdiginiz gitaristlerin gitarlarina benzeyen, kendini ispatlamis bir markanin uretmis oldugu baslangic icin guzel bir gitar. yarin bir gun satmayi da dusunurseniz nispeten rahat satilabilecek bir model. eger gitarin ergonomisi de size rahat geliyorsa ve goruntusunden de hoslandiysaniz tabii ki alabilirsiniz.

Geri