2.el lambalı amfi alınır mı?

Başlıktan da belli olduğu gibi lambalı amfi almak istiyorum.Yaklaşık 3-4 yıldır 1x12 Marshall MG100fx kullanıyorum ama lambalıya geçmek istiyorum artık. Sıfır ürünler bu sıralar zirvelerde biliyonuz zaten 2.el güzel bir kaç ilan gördüm.

Gitar: Prs se Custom 22 Tarz olarak ağırlıklı olarak BLUES rock ve funk

**Yaklaşık 5.000 gibi bir bütçem var sizce bu fiyata bulursam/bulabilirsem sıfır lambalı mı alıyım yoksa 2.el mi dersiniz?

Lambalı amfilerde çok bir tecrübem olmadığı için 2.el gidip denesem de tam olarak ne bekliceğimden emin değilim veya neye bakmam gerektiğinden. Ne öneriyorsunuz?

Bu arada mg100 u satıyorum ve lambalı amfi bakıyorum satıyorsanız yazabilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İkinci el al. Evde 1.12 kullanabiliyorsan güzel. Ben zamanında çok ama çooook araştırmıştım. laney cub12r aldım. Vintage tonlar için süper.
Blackstar Artist 30 Kombo Elektro Gitar Amfi | doremusic şu amfiye sahip bir arkadaşımın prs i ile laney cub212r yi denemiştik ve yüzü düşmüştü. Fiyat olarak yaklaşık 3 te 1 4te 2 gibi birşeyler. Tavsiye ederim ama denemeden sakın ola almayın. lambalı amfi tarz meselesidir biraz
bende de prs custom 22 var zaten Blues rock ve funk a da gider demi cub12r

Elbette alınır dostum. İkinci el lambalı amfi alırken dikkat etmen gerekenler;

1. Satıcı kaynaklı faktörler: Elden alışveriş mümkün değilse uzaktan alışverişte satıcının cidden güvenilir ve samimi olması, detaylı foto ve video gönderebilmesi, gitar ve amfiden anlayan biri olması, amfi hakkında detaylı bilgi verebilmesi şartını ararım ben. Ayrıca çok aşırı sağlam kargo paketi yapabilmeli.

2. Amfi: Lambalı amfi çok uzun süre ve özellikle yüksek seste kullanıldığında lambalarının ömrü biter. Bu aslında gayet normal bir durum ve deposu çok uzun süre idare eden bir aracın yakıtının bitmesi gibi düşün. Bununla birlikte, lamba satın alma ve değişimi hakkında hiçbir fikrin yoksa veya bu masrafı istemiyorsan az kullanılmış bir amfi alman yararına olacaktır. Amfinin tüm fonksiyonlarının sorunsuz çalışıyor olması da seni tamir masrafından kurtaracaktır. Amfinin kozmetik olarak da temiz olması sahibinin daha titiz bir kullanıcı olduğuna işaret olabilir.

Bunları gözeterek elbette ikinci el lambalı amfi alınabilir. Hele ki şu ekonomik durumda.

Ses sorunu yoksa blues junior başlangıç için en iyi tercih bence. Süper clean'ler ve drive/distortion pedallarıyla çok iyi anlaşan low gain'ler.. İkinci elde her zaman illa birkaç tane bulunur. Ben de bu aralar tekrar bir tane almayı düşünüyorum.

Telefonda çok yakın arkadaşınıza yazar gibi yazmanın, doğruluğunu/meşruluğunu yerli yersiz tartışsak da, uzaktan susup sineye çeksek de "tmm, eyw" demek yerine gereksiz samimiyetten uzak, saygıyı korumak sizce de daha doğru olmaz mı?

Öncelikle lambalı amfiler hakkında neler biliyorsunuz? Çokça bilgi kirliliği var. Bununla beraberinde gelen yanlış yönlendirme çok var. Size doğrudan amfi tavsiyesi vermek yerine, neyi daha verimli kullanabileceğinizi ön görsek, hem bütçeniz, hem aile ve komşu ilişkileriniz açısından da sağlıklı olacaktır.

Ses sorunu yoksa blues junior başlangıç için en iyi tercih bence. Süper clean'ler ve drive/distortion pedallarıyla çok iyi anlaşan low gain'ler.. İkinci elde her zaman illa birkaç tane bulunur. Ben de bu aralar tekrar bir tane almayı düşünüyorum.
erkin abi bence laneyle blues junior aynı mantıkta çalışıyor. fakat ben blues juniorda pek sıcak ton alamamıştım. Ne düşünüyosun?

Telefonda çok yakın arkadaşınıza yazar gibi yazmanın, doğruluğunu/meşruluğunu yerli yersiz tartışsak da, uzaktan susup sineye çeksek de "tmm, eyw" demek yerine gereksiz samimiyetten uzak, saygıyı korumak sizce de daha doğru olmaz mı?

Öncelikle lambalı amfiler hakkında neler biliyorsunuz? Çokça bilgi kirliliği var. Bununla beraberinde gelen yanlış yönlendirme çok var. Size doğrudan amfi tavsiyesi vermek yerine, neyi daha verimli kullanabileceğinizi ön görsek, hem bütçeniz, hem aile ve komşu ilişkileriniz açısından da sağlıklı olacaktır.
Gereksiz resmi olmak yerine gereksiz samimiyetsiz olmayı tercih ederim.Saygı konusuna gelince kimseye (özellikle bana yardım eden birine) oturduğum yerden saygısızlık yapmam ve yaptığımı da düşünmüyorum.Kendi konuşma şeklim karşımdaki insan benimle nasıl konuşuyorsa aynı şekildedir bana samimiyse bende samimi olurum sizin gibi daha resmiyse aynı şekilde karşılık veririm bi saygısızlık varsa karşılıklıdır.

Lambalı amfilere gelince dediğim gibi pek bir bilgim yok ama youtube dan vs. öğrenebildiğim kadar basiclerini öğrendim.Ben de diğer çoğu kişi gibi lambalının tonlarını SS amfilere göre daha çok beğeniyorum.Bütçemi belirttim(5000) ve komşu kısmına gelince 100 watt lık SS te masterı 3-4 civarı kullanıyodum ve sorunum olmadı 15 watt civarı lambalılarlada soun olcağını sanmıyorum.Ev için Cube 12 gibi hem yüksek hem küçük watt kullanılabilen bir amfi tercihim ama kesinlikle şart değil.

5000'e kadar çıkıyorsan Fender Hot Rod Deluxe bulabilirsin. Diğer amfilerin yüzüne bile bakmam bu fiyat performans aleti varken. Başka opsiyonlar dersen bu fiyata Ibanez TSA30, Carvin Nomad 50, Peavey Classic 30 bulunur.

Hepsi fiyat performans ürünü, gerisi sana kalmış.

Son düzenleme:
Hepsi fiyat performans ürünü, gerisi sana kalmış.
Fender Hot Rod Deluxe 3 kısa süreliğine - Gitar Amfisi ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 804485650 (Speaker modifiyesi ister, alet 110V)
Fender Hot Rod Deluxe III - Gitar Amfisi ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 862691877 (Redd'in amfisi)
Baya iyi duruyo bunlar çok teşekkürler.

Baya iyi duruyo bunlar çok teşekkürler.
İlk amfiyi uzun zaman önce denk geldim, gayet güzel alet.
2.si speaker değişsse güzel olur. Zira Vintage 30 Bulmak kolay. Üzerindeki speaker pek tercih edilmez.
3.sü Redd'in amfisi. Çok konser görüp kaç kez kime tamir olduğu bilinmez. Ama doğru şekilde çalışıyorsa alınır. Üzerinde V30 olması avantaj. Kozmetik sorunlar dert değil ama başka sorunların oluşması ihtimali en fazla bu amfide.
4.sü evden dışarı çıkmamış gibi duruyor. Keza kabloları bile amfi içine koyup, dağınık saklama çabası var. Kablolar da kırılmamış. Düzenli bir insan imajı var.

erkin abi bence laneyle blues junior aynı mantıkta çalışıyor. fakat ben blues juniorda pek sıcak ton alamamıştım. Ne düşünüyosun?
İki amfiyi yan yana karşılaştırmadım hiç ama aynı sınıfta amfiler. Blues junior örnek vermemin nedeni Fender'in çok uzun yıllardır bu sınıfta amfiler üretmesi, milyonlarca satış yapması ve diğer birçok amfi üreticisi firmanın blues junior ve diğer modelleri referans alarak ya da onlardan esinlenerek kendi modellerini üretmesi, vs... Yani blues junior kendi sınıfında piyasanın biraz standardı olmuş gibi bir şey. Ama başlığı açan kişi laney cub serisi denemediyse denemesini öneririm.
Sıcak ton olayının bir sürü etkeni var bence. Gitarla amfinin uyumu, oda akustiği, hatta o anki ruh hali bile etkili olabilir.

bj4 bassbreaker marshall hepsini denedim. ve bunları denediğimden önce yine aynı laneyden vardı elimde. ona alternatif ararken iki katı fiyatlara bakmışım farkında olmadan. sonra tekrar laneyi deneyince hemen kapmıştım. biraz meksika amerikan karşılaştırması gibi bi durum bu. amerikan tokatlayan meksika muhabbetinden hallice bi olay. amfileri denediğim gitarlar 2011 fender strat usa, g&l usa legacy, photogenic lp, 94 gibson lp idi. bu gitarlarla denedim büütn amfileri.

Geri