Batuhan Mutlugil - Bambaşka

Batuhan Mutlugilin çıkardığı single hakkında ne düşünüyorsunuz vokali kendisi söylüyor
15 ocakta albümü geliyor adı yadigar ve bambaşka parçası albümün içinde yer alan bir parça

parçaya bu linklerden ulaşabilirsiniz:

Belki bana böyle bir yorum yapmak düşmez batuhan beyabimiz için fakat; nedense ben daha ilk demosunu(15sn) ig üzerinden duyduğum anda hayal kırıklığına uğramıştım. Çok basit çocuksu ve özensiz geldi. Umarım cahilliğimdeb dolayı böyle olduğunu düşünüyorumdur.

Yani simdi bu piyasada niye cikarmis demek olmaz, iyi yada kotu desen kime gore neye gore. Sarkinin dinledigim demosu kadariyla bilindik duman cizgizinden cok ayrilmadigini algilayabiliyorum. Hatta sonda gideğiğeğiğeğığer derken ki kattigi o enteresan vibrato falan... ne bileyim ya iste yapmis yani... yani elestirecegim ama simdi piyasaya cikan tipleri gorunce de Batuhan da hakli bir yerde...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani simdi bu piyasada niye cikarmis demek olmaz, iyi yada kotu desen kime gore neye gore. Sarkinin dinledigim demosu kadariyla bilindik duman cizgizinden cok ayrilmadigini algilayabiliyorum. Hatta sonda gideğiğeğiğeğığer derken ki kattigi o enteresan vibrato falan... ne bileyim ya iste yapmis yani... yani elestirecegim ama simdi piyasaya cikan tipleri gorunce de Batuhan da hakli bir yerde...
bence solo klasik dumandaki gibi sololardan uzak kalmış çoğu kişi bu durumu olumsuz göstermiş fakat dumanın ruhuna yakın hoş bir çalışma olmuş

bence solo klasik dumandaki gibi sololardan uzak kalmış çoğu kişi bu durumu olumsuz göstermiş fakat dumanın ruhuna yakın hoş bir çalışma olmuş
Yani simdi ben durumu daha klasik bir muzik kafasiyla degerlendiriyorum. Dumanin solosu neydi ki ne olsun, solo dinlemek istesem malmsteen falan acabilirim teknoloji var sonucta. Benim takildigim nokta 46 47 yasina gelmissin insan daha kallavi sarkilar bekliyor. Bu da 3 akorlu gitar calmanin sikintisi herhalde.

Ayrıca batuhan ağabeyin biraz daha nefes geliştirip kaydetmesi gerektiğini düşündüğüm bir parça. Zira max3-4 saniyelik bir nefesle cümleleri ancak bu şekilde verebilirdi. Emek ne kadar harcandı orasını benim bilmem mümkün değil fakat yine de sanki biraz daha çaba verilebileceği kanaatindeyim.

Geri