power lambaları değiştirmek için yardım

arkadaşlar sorum şu ki amfinin lambalarının değişme zamanı geldi ve 4 preamp 2 de power lamba var fakat preamp lambaları normal takılıyormuş fakat power lambalarda bir ayar gerekiyormuş bunu bilmiyorum ben illada yapılması gerekli bi ayarmıdır bu yada ben evde kendim yapabilirmiyim bu ayarı bunu sormak istiyorum? sağolun şimdiden......çünkü amfi gerçekten çok büyükte eğer evde yapılıyorsa çok iyi olur benim için

sanırım bias ayarından bahsediyorsun. Eğer elektronikten anlamıyorsan bunu evde senin yapman zor. Yapılması gerekli midir orası sana kalmış. Bazı gitaristler bias voltajı biraz düşük olduğunda veya biraz yüksek olduğunda daha iyi tonlar çıktığını düşünürler. Ama lambanın ömrü kısalır.

Bias ayarı en genelde lambanın parlaklığını ayarlamaktır... Amfinden çıkan lambanın aynı marka ve modelini kullanacaksan tekrarda sanırım yaptırmana gerek yok...

LuciferioN demiş ki:
Bias ayarı en genelde lambanın parlaklığını ayarlamaktır... Amfinden çıkan lambanın aynı marka ve modelini kullanacaksan tekrarda sanırım yaptırmana gerek yok...
Her lambanin bias ayari ayni deil ne yazikki. Yine de ayar yapilmasi gerekir.

Kullandigin amfi Mesa Boogie'den baska bir markaysa anlayan birine goturmeni tavsiye ederim jandas. Eger Mesa Boogie kullaniyosan tubestore.com gibi bir yere email atip ordan siparis verebilirsin. Mesa Boogie'lerin bias ayarlari sabit oldugundan ve lamba satan online dukkanlar bu ayarlari bildiginden ona gore lamba gonderirler. Ama dedigimiz gibi diger sabit ayari olmayan amfilerde her daim ayar gerekir.

Geri