Floyd rose üzerindeki oksitlenme ve renk değişimi

Merhaba,

ikinci el bir gitar aldım. Gitarın metal aksamlarında özellikle floyd rose ve potanslarda pütür pütür bir oksitlenme var bunu nasıl temizleyebiliriz.

D0150E33-C11C-4D6A-93BA-D648AF8B685F.jpeg

A39CA169-CF6B-4659-A3A8-07B4A88CB5C3.jpeg

Diş fırçası + Gunslick Ultra Klenz

Diş fırçası + otis surface prep

Diş fırçası + Ballistol

Diş fırçası + gaz yağı

Diş fırçası + wd 40

Mikrofiber bez + 404 met par (saddleları sökmeyi, baştan entonasyon yapmayı gerektirir.)

Tecrübeniz varsa 0000 çelik yünü.

Bir de bazı saddle'lar (ince mi, si ve re telleri) olması gerekenden daha önde. Hem entonasyon falso görünüyor, hem de dive bomb yaparsanız ağaca zarar verebilirsiniz (verilmiş de).

Diş fırçası + Gunslick Ultra Klenz

Diş fırçası + otis surface prep

Diş fırçası + Ballistol

Diş fırçası + gaz yağı

Diş fırçası + wd 40

Mikrofiber bez + 404 met par (saddleları sökmeyi, baştan entonasyon yapmayı gerektirir.)

Tecrübeniz varsa 0000 çelik yünü.

Bir de bazı saddle'lar (ince mi, si ve re telleri) olması gerekenden daha önde. Hem entonasyon falso görünüyor, hem de dive bomb yaparsanız ağaca zarar verebilirsiniz (verilmiş de).
bence diş fırçası kullanılmamalı. Çiziyor. o yüzden kullanmıyorum.

OV OV OV OV OV DURUN

Sakın saddle'lara wd40 sıkmayın aman. Paslanmış vidalı saddle'da, vidanın girdiği yivlerde de paslanmaya başlar. Siz saddle'a wd40 sıkarsanız o yivlerde eskiden düzgün metal olan ama artık pasa dönüşmüş yerler gideceği için, Floyd Rose'un arkasındaki vidaların boşa dönüp telleri küplere sıkıştırmaması sorunu ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Saddle dışındaki yerlerde kafanıza göre takılabilirsiniz. Saddle'da dediğim vida giren kısma dokunmayıp wd40'lı veya elma sirkeli bezle kalan yerleri silebilirsiniz.

Açıkçası ben Floyd Rose sistem için paslanmaz çelik vida seti tavsiye ederim bulabilirseniz. Ömürlük.

Geri