Ses Kartı İçin Kablo Bağlantı Ayarı

Merhaba, geçen hafta Focusrite Scarlett Solo Gen 3 USB Ses Kartı aldım. Ben ikinci el aldım.
Ses Kartı: Focusrite Scarlett Solo Gen 3 USB Ses Kartı | doremusic

1) Sorum şu bi tane fender mexico stratım var, bu jak girişini ses kartında hangi alana bağlamam gerekiyor herhangi bir dönüştürücüye ihtiyacım var mı?
2) İkinci sorum ise şu bir referans kulaklığım var yine bunu hangi girişe ve nasıl takmam gerekiyor. Kulaklığın modeli şu: Audio-Technica ATH-M20x

Şimdiden teşekkür ederim.

1. Gitarını AIR ve INST yazan knobların ortasındaki 6.3mm jaka takacaksın. INST tuşu da muhtemelen Steinbergdeki HI-Z tuşu ile aynıdır ve DI Box'ın yaptığı işi yapıyordur. Onu aktif hale getir.
2. En sağdaki girişe adamlar zaten kulaklık iconu koymuş... Bu durumda gitar kablonu takabilmek için tek bir opsiyonun kalıyor zaten ama hadi neyse, o sağdaki girişe de kulaklığının önce 6.3-3.5mm çeviricisini, ardından da kulaklığın kablosunu takacaksın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
1. Gitarını AIR ve INST yazan knobların ortasındaki 6.3mm jaka takacaksın. INST tuşu da muhtemelen Steinbergdeki HI-Z tuşu ile aynıdır ve DI Box'ın yaptığı işi yapıyordur. Onu aktif hale getir.
2. En sağdaki girişe adamlar zaten kulaklık iconu koymuş... Bu durumda gitar kablonu takabilmek için tek bir opsiyonun kalıyor zaten ama hadi neyse, o sağdaki girişe de kulaklığının önce 6.3-3.5mm çeviricisini, ardından da kulaklığın kablosunu takacaksın.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Yazdıklarıniza göre bana bir gitar bir kulaklık için toplam iki tane 6.3mm dönüştürücü lazım doğru değil mi? Şimdi tekrar baktım bu adaptörlerin erkek ve dişileri var sanırim benim hangisini almam gerek?

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Yazdıklarıniza göre bana bir gitar bir kulaklık için toplam iki tane 6.3mm dönüştürücü lazım doğru değil mi? Şimdi tekrar baktım bu adaptörlerin erkek ve dişileri var sanırim benim hangisini almam gerek?

Kulaklığım bu diye attığın linkte, kulaklığın fotoğrafları arasında zaten 6.3-3.5mm dönüştürücüsü de görülüyor. Kutudan çıkması lazım. Bir şekilde elinde yoksa artık bir tane alman gerekiyor o dönüştürücüyü.

Dişi erkek olayına da çok takılmana gerek yok görüntüsüne bakıp al işte, kalın olan uç ses kartına girecek. Arkasındaki ince deliğe de kulaklığın. Yani 6.3 tarafı erkek, 3.5 tarafı dişi.

Gitarının kablosu zaten 6.3-6.3 olması lazım. Bir dönüştürücü kullanmana gerek yok dümdüz gir işte o jaka.

Geri