Dd6 Mı?dd3 Mü?

denemen lazım =)

şimdi ben dd6 kullanmakla beraber bu pedalı önereceğim
ama senin kullanım amacına yönelik olarak dd3 de işini pekala görebilir
çok uzun delay aralığı yada garip delay türleri aramıyorsan dd3 idealdir ama dersenki ben sound on sound yapayım uzun delay tekrarları alayım o zaman dd6 kaçınılmaz hatta aciliyetin yoksa birsüre bekle yakında dd7 gelir güzide yurdumuza =) onuda bi kurcalarsın =D

sen dd 6 al =) en azından dd3 un yaptığı işlerin hepsini yapmakla beraber fazlasıda var içerisinde hem ilerde keşke dd6 alsaydım dememiş olursun hemde kullanımında birazdaha geniş yelpaze olduğu için yaratıcılığınıda gelistirir

iyi çalışmalar =)

Şöyle de birşey var DD6 DD3'e göre şişme yapıyor distortion'da bu yüzden DD3 kullananlar var mesala Joe Satriani iki tane DD3 kullanıyor.İlerde benimde izleyeceğim bir yol.

add+ analog al dd6 yerine yaklaşık 120-130ytl kar et..dd6 nın ek özellikleri fazla kullanılmıyor açıkçası, 4-5 sn. sonsuz tekrarlı ses kaydetme özelliği vs. var ama pek işine yarayacağını sanmam..çok da pahalı bir alet..ben şuan dd6 kullanıyorum ama şimdiki aklım olsaydı bunun yerine bir dd3 bir de analogdelay gibi bir kombinasyon yapabilirdim..

DD-3 ile bir derdim var çalamıyor musun? Çalınabilir geldi bana ama... Bir Derdim Var şarkısında 350ms civarlarında bi delay süresi kullanılıyo bildiğim kadarıyla, DD-3 deki delay süresi aralığı da 12,5ms den 800ms ye kadar diye biliyorum. Bu ne demek, DD-3 ile Bir Derdim Var çalınabilir.

gitartiz demiş ki:
_DreamofStyks_ demiş ki:
"Şöyle de birşey var DD6 DD3'e göre şişme yapıyor distortion'da bu yüzden ..."

şişme diye tabir ettiğimiz olay nedir biraz açıklarsan sevinirim :? ilk defa duydum bu yorumu :)

Sesle iligli hemen hemen çoğu cihazda zaman ve çalışma verimine benzer bir grafik vardır.Örnek olarak mesala A amfisi yarı güçte çalışmaya başladığında ilk 5 dakikadan sonra gerçek tonuna kavuşacak, fakat 5 saat sonrada verim düşmeye başlayacaktır bunuda ilk bas frekanslarında farkedersiniz sanırım.Yurt dışında Audiophile olan insanların ses sistemine önce "BURN" işlemini uygular daha sonra müzik dinler bu durumun ilk safhasını atlatmak için.

DD-6'da aynı mantık var.Kendi fikrimce bu problemde Dijital Delay 6 'nın Dijital Delay 3'e göre daha dijital olmasından kaynaklanıyor.

_DreamofStyks_ demiş ki:
gitartiz demiş ki:
_DreamofStyks_ demiş ki:
"Şöyle de birşey var DD6 DD3'e göre şişme yapıyor distortion'da bu yüzden ..."

şişme diye tabir ettiğimiz olay nedir biraz açıklarsan sevinirim :? ilk defa duydum bu yorumu :)

Sesle iligli hemen hemen çoğu cihazda zaman ve çalışma verimine benzer bir grafik vardır.Örnek olarak mesala A amfisi yarı güçte çalışmaya başladığında ilk 5 dakikadan sonra gerçek tonuna kavuşacak, fakat 5 saat sonrada verim düşmeye başlayacaktır bunuda ilk bas frekanslarında farkedersiniz sanırım.Yurt dışında Audiophile olan insanların ses sistemine önce "BURN" işlemini uygular daha sonra müzik dinler bu durumun ilk safhasını atlatmak için.

DD-6'da aynı mantık var.Kendi fikrimce bu problemde Dijital Delay 6 'nın Dijital Delay 3'e göre daha dijital olmasından kaynaklanıyor.

tamam anladım =)

evet birçok elektronik cihazlda bu problem olmakta sanırsam dd6 mı 2 saatin üzerinde çalıştırıp ilk 15 dk daki performansıyla karşılaştırma fırsatım olmadığı için bunu farkedememiştim

kısa sürde bu durumu etüd edip doğruluk payına bakacağım

benim sormak istediğim bir soru ise şudur

dd6 da delay süresini uzun tuttunuz diyelim
açıkken bir ses çıkarttınız
kapattığınızda (pedalı) delay suresi uzun olduğu için hemen ses de bitiyormu
yoksa pedalı kapatmanıza rağmen tekrarlar devam ediyormu

yani matematiksel olarak

6 tekrar eden bir dealy ayarladınız
3. tekrarda pedalı kapattığınızda
ses tekrar etmeye devam ediyormu
yoksa 6 tekrarı tamamlayıp ondan sonra bitiyormu

bendeki dd 6 mesela 2000 ms delay ayarlayıp 6 tekrar yaptırıp ilk tekradan sonra pedalı kapattığımda o altı tekrarı bitrmeden sesi kesmiyor

bu pedalın kusurumudur yoksa normal çalışma düzenimidir anlamadım

(dd3 de pedalı kapattığım zaman daha tekara yapması gerekirksen tekrarları yapmayıp kapanıyordu)

baya karışık anlattım umarım anlayanlar çıkmıştır :LOL:

Geri