Gitar teli koptu

Arkadaşlar selam. Uzun zaman önce gitar ile ufak maceram olmuştu, tekrar başlamaya karar verdim. Bugün kargodan geldikten sonra akor yapmaya çalışayım dedim, fazla sıkmamdan dolayı; acemi işi diyelim. Akustik gitarın 1 teli koptu, pazartesi yeni tel almaya gideceğim, size sorularım ise:

1- Hangi marka teli önerirsiniz?
2- Ankarada oturuyorum, kaliteli bir tel ve değişim ücreti ne kadar tutar?
3- Yeni tel, gitarın orjinal teli ile bir fark olur mu? Yanı illa orjinal tel mi takılması gerekiyor yoksa diğer tellerden farklı bir marka olsa da olur mu?

Şimdiden teşekkür ederim.

1. Daddario oneririm.
2. Sadece kopan tek teli alabilirsiniz (10 tl gibi bir ucret karsiligi) ve kendiniz degistirebilirsiniz.
3. Ayni kalinlikta olduktan sonra farkli bir markanin teli de olsa bir fark olmaz (ayni ozelliklerde ise)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
1. Daddario oneririm.
2. Sadece kopan tek teli alabilirsiniz (10 tl gibi bir ucret karsiligi) ve kendiniz degistirebilirsiniz.
3. Ayni kalinlikta olduktan sonra farkli bir markanin teli de olsa bir fark olmaz (ayni ozelliklerde ise)
Teşekkür ederim hocam. Yarın müzik mağazasına gidip gösterip Daddario tel isteyeceğim, uygun olanı verirler herhalde.

Arkadaşlar selam. Uzun zaman önce gitar ile ufak maceram olmuştu, tekrar başlamaya karar verdim. Bugün kargodan geldikten sonra akor yapmaya çalışayım dedim, fazla sıkmamdan dolayı; acemi işi diyelim. Akustik gitarın 1 teli koptu, pazartesi yeni tel almaya gideceğim, size sorularım ise:

1- Hangi marka teli önerirsiniz?
2- Ankarada oturuyorum, kaliteli bir tel ve değişim ücreti ne kadar tutar?
3- Yeni tel, gitarın orjinal teli ile bir fark olur mu? Yanı illa orjinal tel mi takılması gerekiyor yoksa diğer tellerden farklı bir marka olsa da olur mu?

Şimdiden teşekkür ederim.
kendin değiştirmeyi öğren bence ve dadrio yada erniball alabilirsin orj,nal diye şart yok ben elektro gitar teli takıyordum akustiğimde tısını daha hoşuma gidiyordu

kendin değiştirmeyi öğren bence ve dadrio yada erniball alabilirsin orj,nal diye şart yok ben elektro gitar teli takıyordum akustiğimde tısını daha hoşuma gidiyordu
Elektro ve akustik gitarlarin alt telleri aynidir. Satilan tek tellerin uzerinde de Electric&Acoustic diye yazar. Takim olarak taktiginiz markanin, ayni serisinden tel alin. Farkli markalarda vol farkliligi olusabilir.

Cevaplar için teşekkür ederim. Do-re müzik mağazasına gittiğimde Daddario markalı 1 tel aldım. 8 TL tuttu, değişim ücreti dahil.
Sen yine de kendin tel değişmeyi, düzgün akord etmeyi öğren. Elinin altında bir takım yedek tel bulundur, ileride daha da zamlanacak al şimdi alabiliyorsan. Teldir bu, kopar da kararır da. Sırf tel değişimi için gittiğin yola da değmez. Bi daha koparırsan, karantina sürecinde mağaza açıktı kapalıydı diye çalamadığın süreyi güzel değerlendirirsin.

Geri