The Fortuna

egexxxx forumlarda bizimle ilgili yazdığın herşey için çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız şu an devam ediyor. Kayıda girme aşamasındayız şu an.
Yakın zaman içinde start vericez. Hard Luck Story adında bir EP çıkartıyoruz 5 ya da 6 track mevcut olucak. Canlı davul kaydı ile birlikte daha profesyonel gitar ve vokal kaydı yapmak için araştırma içindeyiz. EP de Dare To Dream de baştan ve daha kaliteli bir şekilde kaydedilip dinleyicilere sunulacak. Bir gelişme olduğu takdirde burdan sizlere haber vereceğim.

Saygılar.

Ya aslında keşke o soloyu hiç atmasaydınız diyeceğim yada miksajda arka plandaki melodi gibi yapsaydınız biraz önde durmuş gibi kulağa batıyor. Siteye giriş şarkısı bence Dare To Dream'den daha güzel olacak gibi. Zira öyle bir parçaki Dare To Dream pop türünede çekilebilir gothic metale'de ama bence pop-metal. Kötüleme amacıyla söylemedim kesinlikle.
Bir zamanlar talihsiz grubumuz MY GARDEN vardı şimdi siz varsınız.Vokalistiniz de değişmiş umarım aksilik getirmez size.

Şarkıda solo ön planda değil, ritm geri planda olduğu için öyle oldu...o da teknik bir aksaklıktan dolayı meydana geldi...
EP versiyonunda şimdi gördüğümüz eksiklikleri tamamlamaya çalışacağız...
Tarz konusuna gelirsek de, tarz kaygımız yok pek, Gothic Rock/Metal dememizin nedeni en yakın tarz olduğu için...Aıl soundumuz EP ile ortaya çıkacak...
Bir ön bilgi vermek gerekirse, diğer şarkılar Dare To Dream den biraz dah farklı...Daha Melodik, daha sert, ve daha karmaşık riffler barındırıyorlar...

Bence de diğerleri daha iyi olacak kesinlikle. Aslında yunanistanın yaptığı gibi melodik tarzdaki gruplarımızla piyasada yerimizi alabilirdik.
Dimness Through Infinity ve siz sanırım doom/gothic metal scene'nin yerleşmesini başarabilirsiniz.

Alpin yazdığını ben yazıcaktım kelimesi kelimesine fakat biraz geç kaldım. Solo kısmındaki gitarlar şarkının mixi sırasında level sorunu yarattı. Fakat EP kayıtlarında elbetteki düzelecek. Bu arada biraz erken bir müjde ama şu an için kayıtlara 30 ekimde başlama kararı aldık. Herhangi bir sorun çıkmaz ise kısa zaman içinde başlıyoruz

Saygılar.

SiLeNoZ demiş ki:
Alpin yazdığını ben yazıcaktım kelimesi kelimesine fakat biraz geç kaldım. Solo kısmındaki gitarlar şarkının mixi sırasında level sorunu yarattı. Fakat EP kayıtlarında elbetteki düzelecek. Bu arada biraz erken bir müjde ama şu an için kayıtlara 30 ekimde başlama kararı aldık. Herhangi bir sorun çıkmaz ise kısa zaman içinde başlıyoruz

Saygılar.

bu habere çok sevindim ya. sizin şöyle adam akıllı bi kaydınızı dinlemek istiyorum. gerçekten başarılı bi grupsunuz. taktir, sevgi ve desteğim sonsuz size...

egexxxx demiş ki:
kayıtlar ne kadar sürer tahminen ne çıkar ep?

Yaptığımız plana göre yaklaşık 3 hafta kayıtlar, 3 hafta kadar da mix, mastering, basım, vs. sürer...Ama tabii herhangi bir aksaklık çıkmazsa (ki The Fortuna da bu biraz düşük bir ihtimal, grup isminden olsa gerek)...

Ep nin kapak tasarımı da neredeyse hazır...Ayrıca sitemiz de Ep çıkmadan kısa süre önce yenilenecek, şu an tasarımına başlandı...

umuT777 demiş ki:
SiLeNoZ demiş ki:

Saygılar.

bu habere çok sevindim ya. sizin şöyle adam akıllı bi kaydınızı dinlemek istiyorum. gerçekten başarılı bi grupsunuz. taktir, sevgi ve desteğim sonsuz size...

Desteğin için teşekkürler..Biz de Hard Luck Story ile karşınıza çıkmak için sabırsızlanıyoruz...Tüm gecikmeler herşeyin en iyisini istediğimiz için...

The Fortuna Dare To Dream ile GarageBand.com da ilk giriş yaptığı hafta 8 ödül birden aldı...

Best Female Vocals overall, week of 29Nov2004
Best Female Vocals in Metal, week of 29Nov2004
Best Keyboards in Metal, week of 29Nov2004
Best Programming in Metal, week of 29Nov2004
Best Lyrics in Metal, week of 29Nov2004
Best Melody overall, week of 29Nov2004
Best Melody in Metal, week of 29Nov2004
Best Mood in Metal, week of 29Nov2004

www.garageband.com/thefortuna
Sayfada The Fortuna ve Dare To Dream ile ilgili yorumları bulabilirsiniz...
www.thefortuna.com

Ayrıca Dare To Dream Audiostreet.net Gothic metal kategorisinde 1,5 aydan beri hala 1. sırada...

http://www.audiostreet.net/genre.aspx?genreid=199

Son olarak The Fortuna, yeni vokalisti ve elemanları, yeni şarkıları ve yeni tarzı! ile çok yakında cd çalarlarınızda...

Selam

Tarzlarından hiç anlamamama rağmen 18 Temmuz 2004'te Antlaya'ya geldiklerinde,grubum sahneden indikten sonra bu nacizhane grubun (tam hatırlamıyorum) bir şarkısında hüngür hüngür ağlamıştım.Vokaller böyle başarılı kullanılabilir mi yaw? Performans'ta the bar ve atmosfere rağmen
etkileyiciydi.Tebrik etmek istedim de :D

Alp selam

Azıcık buraya bak istersen tüccar gruplar tepelerde geziniyorken aşağılara düşmüşsünüz.

Evren ayrılmış umarım her iki taraf içinde hayırlı ve güzel olur. Müzik kazanır. Hard Luck Story'e de 1 ay kaldı. Bekliyourz meteliği ayırdık diyelim YTL ile alacağım ilk EP sizinki olacak :)

Konserler EP'den sonra mı ?

Saygılar,

Geri