Andy James Five Finger Death Punch'a katılmış :D

Bu adamın bu gruba girmesine çok şaşırdım. Parası bitmiş sanırım.
FFDP 2 ay önce keşfettiğim bir gruptu. Bolca şarkısını dinledim, wash it all away favori şarkım ama bu grupta bir sıkıntı var. Yeterince derin ve teknik değiller, sadece görüntüde büyük grup bu adamlar, biraz ırkçılarmış bi de galba. Oysa ki grubun vokalini çok beğeniyorum ve çok potansiyelli buluyorum, daha teknik şarkılar üstüne söylemeyi hak ediyor. Bence kendine metalciyim diyen hiçbir kimse bu adamları ciddiye alıp da albüm albüm dinlemez, ciddiye alınacak bir tarafları yok, yoğun değiller. Bi machine head, avenged sevenfold, alter bridge hatta ölü in flames bile etmezler. Dinleyen dinliyor ama çok view almanın yöntemini bulmuşlar youtubeda ballad civarı şarkılarla.
Andy James inşallah malum hünerlerini şu grupta da gösterebilir de dinlemelik birşeyler çıkar bize de. Arch Enemy Jeff Loomis birlikteliği gibi de olmasın ama, biraz grupta ağırlığını göstermeli gitar ustası olarak.
not: Yorumlarım grubun müziğine gitaristlik açısından baktığımdaki düşüncelerimdir. Hiç kafa kullanmadan dinleyen fanatiği varsa da niye dinliyorsun demem. Bana yavan geliyor müzikleri. Var mı mesela bu adamları seven bu forumda ?

Yeni çağ Manowar’ı... çok derin anlam yüklemeden fonda, arabada keyifli.
Jason Hook’u severim fena gitarist değil, Alice Cooper parlatmıştı zamanında.
post’a bakınca galiba JH’u yerine gelmiş 😁

Yıllar önce Andy James videolarını izlerken hep adamın ''guitar gear guy'' kalıbından kurtulup mainstream bir grupta deliler gibi bir çalacağını düşünürdüm ama bir türlü bir gruba oturtamazdım. :D

FFDP'e gelince asla sevemeyeceğim gruplardan sanırım, amerikan propagandası yapıp avrupada da bu kadar sevilmeleri enteresan. ABD'de işaret edilen gruplardan bile değil. Black veil brides gibi pass geçiliyor adamlar.

Ben AJ gitar akademi facebook grubuna üyeyim 5-6 senedir, adam uzun zamandır zaten 5fdp fanı öncelikle...

aynı zamanda artık müzik sektöründe para kazanmak hiç kolay değil, jeff loomis in arch enemy örneği çok doğru olmuş, portnoy da avenged a katılmak için DT den ayrılmıştı hatırlarsanız...tüm dünyada stadyum turnesi yapan gruba girmek real madrid e transfer olmak gibi bir şey yani, baba diye saydığınız gruplardaki gitarcıların bir çoğu da can atarlar şu anda 5fdp kalibre bir gruba girmek için...

Ben seviyorum FFDP'yi. Tabi teknik anlamda çok usta işi gerektiren, karmaşık veya zor bir müzik icra ettiklerinden değil. Ivan Moody'nin o baskın, otoriter vokallerini dinlemek hoşuma gidiyor.

Ayırt edilebilmesi açısından mesela şu collabi bir dinleyin:

Ivan Moody ve Corey Taylor diğerlerine göre nasıl da öne çıkıyor.

Evet biraz fazla militarist edebiyatı yapıyorlar ama hem Far From Home, Gone Away gibi düşük tempolu parçalardaki clean ve yumuşak vokalleri hem de I Apologize, Remember Everything, Wash It All Away, Hard to See gibi parçalardaki yükselişleri, "scringing"leri gayet başarılı.

Ben seviyorum FFDP'yi. Tabi teknik anlamda çok usta işi gerektiren, karmaşık veya zor bir müzik icra ettiklerinden değil. Ivan Moody'nin o baskın, otoriter vokallerini dinlemek hoşuma gidiyor.

Ayırt edilebilmesi açısından mesela şu collabi bir dinleyin:

Evet biraz fazla militarist edebiyatı yapıyorlar ama hem Far From Home, Gone Away gibi düşük tempolu parçalardaki clean ve yumuşak vokalleri hem de I Apologize, Remember Everything, Wash It All Away, Hard to See gibi parçalardaki yükselişleri, "scringing"leri gayet başarılı.

Corey Taylor mükemmel bir vokal cidden... Metal dünyasının en efsanevi seslerinden şüphesiz.

Şimdi FFDP ile ilgili bir konu başlığında Corey Taylor'ı çok konuşmaya gerek yok ama yine de belirtmeden geçemeyeceğim, hem clean hem brutal vokallerde, hem depresif hem agresif hisleri dinleyiciye geçirmede enfes. Adam futboldaki hem uzun boylu, hem süratli hem de top tekniği yüksek komple forvetler gibi. Maiden, Metallica, Judas Priest gibi dedeler de bıraktığında Slipknot'ın metal müziğin tartışmasız yeni bayrak taşıyıcısı olacağını düşünüyorum.

Corey Taylor mükemmel bir vokal cidden... Metal dünyasının en efsanevi seslerinden şüphesiz.
Ivan da güzel evet, seviyorum. Grubun en sevdiğim yanı vokaller. Ama Corey Taylor son yılların en büyük metal vokalcisi bence. Sadece Raibow in the dark'taki performansı bile birçok şeyi gösterir cisten. Her tarza geliyor adamın sesi.

Ara verelim yoruldum kısmını ben de okumuştum. Aslında biraz Petrucci ile ters düştüler. Giderim haa Portnoy olmadan DT olmaz tavırlarını Petrucci duranı öpsünler şeklinde karşılamış. Mail ile filan kovmuşlar sanırım yanlış hatırlamıyorsam. O dönem AX7'den Rev ölünce grubun kankası olan Portnoy show must go on diyerek devreye girmiş. Daha AX7 ile çalmadan bile kendi grubunu kurma projesi vardı zaten. Bu arada Liquid Tension Experiment 3. albüm 2021'de çıkacakmış. Daha ilginci aslında gerilim yok, hala Petrucci ile çalıyor Portnoy.

Petrucci'nin yeni çıkan solo albümünde de Portnoy çalıyordu, araları gayet iyi sanırım. Portnoy bence ilginç işlere imza atıyor, Sons of Apollo ve Flying Colors'taki işleri bence kesinlikle dinlenmeli.

Bu başlığı açtığımdan beri sanırım en çok dinlediğim grup bu oldu :) Yeni şarkılarını falan da keşfetmedim ama wash it all away ve under and over it fena yardırıyor.
Andy James ırkçı bir dazlak grubu bulmuş sonunda kendine
Arkadaş spoiler vermiş ama ben olayı şimdi anladım. Para, ün, şan, şöhret gibi etkenler olsa da adamın bu gruba asıl giriş sebebi politik görüş gibi duruyor. FFDP dümdüz "white supremacist"ci, trumpcı bir güruhmuş, yayınladıkları son klipte belli oluyor zaten. Andy reyis de herhalde bu kıvamlarda olacak ki böyle bir zaman seçmiş katılmak için. Yeni Kiesel gitarını hiç sevmedim ama.

Geri