ALİexpress’ten manyetik almak

Aliexpres'te piyango oynamak yerine amazon'dan bakın derim. Artık amazon'da da çinli satıcılar tr'ye gönderim yapıyor. Hem ptt'yle uğraşmıyorsun hem de gönderici amazon olunca çok hızlı geliyor, sorunlu çıkarsa iade de kolay.

Ben geçen hafta fleor marka p90 manyetiği 370 tl görünce merak edip aldım. Kargo ve vergiler ile 550 tl'ye geldi 1 hafta sonra da elime ulaştı. Alnico mıknatıslı metal örgü kablolu baya kaliteli bir manyetik, ton da bir o kadar iyi. Bugün aynı markanın strat manyetik setini aldım o da 950 tl. Youtube'ta bir çok karşılaştırma videoları var bence fiyatına göre baya iyiler. Sadece manyetiklerin seramik olmamasına dikkat edin. Onlar da kötü değildir ama bence alnico kadar iyi olmuyorlar.

Bir de "alnicov" diye bir marka adı altında bir çok gitar parçası var ve gördüğüm kadarıyla bu markanın manyetiklerinin hepsi seramik, yani sizi yanıltmasın. Muhtemelen herifler sırf seramik manyetikleri alnico algısı yaratıp millete kakalamak için böyle bir marka adı seçmiş helal olsun.

Son düzenleme:
Ne zamandan beri gitar modifiyesi için aliexpress üzerinden alışveriş yapıyorum. Bu aralar dolaşırken karşıma bir sürü manyetik çıkmaya başladı benim de aklıma takıldı acaba sesleri nasıldır diye
Aranızda hiç aliexpressten manyetik alıp deneyen veya kullanan var mı (çoğu manyetiğin yorumlarında türkler de var)
Varsa fiyatı açısından güzel iş yapan manyetikler linkini bırakır mısınız
Ne tür manyetik arıyorsunuz? Benim bir kaç kez single manyetik almışlığım var. Özellikle bir tanesi oldukça iyi çıktı. Linkini bırakıyorum.

Bir de Amazon yurtdışı ürünlerde eğer kendi gümrük vergisi almıyorsa, PTT ile geliyor. Gümrüğü de ptt memuru alıyor bilginize...

Ne tür manyetik arıyorsunuz? Benim bir kaç kez single manyetik almışlığım var. Özellikle bir tanesi oldukça iyi çıktı. Linkini bırakıyorum.

Bir de Amazon yurtdışı ürünlerde eğer kendi gümrük vergisi almıyorsa, PTT ile geliyor. Gümrüğü de ptt memuru alıyor bilginize...

Bu link bir tik daha iyi. Vintage kablolar kullanilmis. Bunu da aldim sanirim linki karistirdim.

Bu link bir tik daha iyi. Vintage kablolar kullanilmis. Bunu da aldim sanirim linki karistirdim.

Sanırım benim aldığım da bundan bakalım nasıl çıkacak. Bir de şu oripure markasını çok övüyorlar dayanamadım bir tane de onun dogear p90'ından aldım. Sanırım o daha da kaliteli kendi sitesi var fiyatlar orada daha yüksek ama amazon ve aliexpress'te neredeyse yarı fiyatına bulunabiliyor inş çakma değildir.

Geri