Yeni Başlayanlar İçin Behringer U-Phoria UM2 vs Guitar Link

Arkadaşlar genellikle elektro gitara yeni başlayanlara performansı için ve başlangıç fiyatı da olarak "BEHRİNGER UM2" Ses kartını öneriyorlar (400 TL ye bulabilirsiniz). Bununla birlikte hiç önerilmeyen ve bu ses kartından çok daha ucuz ve küçük olarak (90 TL ye bulabilirsiniz) Guitar Link denilen küçük bir ses kartı daha vardır. İnsanlar Guitar Linki genellikle önermezler fakat bu iki ses kartına da yapılan testlerde özellikle EQ grafiklerini incelediğimizde ve elektro gitarla çalarken ses kartları aracılığıyla aldığımız ses kalitelerini incelediğimizde neredeyse bir fark olmadığını görüyoruz. Durum böyleyken insanlar neden daha UM2 ye zorluyor?

Zorlamak derken genel bir kabul olarak söylemek istediniz sanırım. Kimse kimseyi niye zorlasın ki? Yani işin doğrusu elbette ses kartıdır ama bir de eldeki imkanlara göre hareket etme olayı vardır ya da ihtiyaçtan fazlasını tüketmeme mantığı vardır. Buna göre bakınca normal kullanıcı için onboard ses kartlarına jack dönüştürücü ile giriş yapmak da yeterli olabilir. Guitar link aparatı hakkında devamlı sorun bildirimi geliyor. Yok şöyle çalışmıyor, yok böyle dip gürültülü falan gibi ama eğer ki çalıştırılması becerilirse zaten sonucu bir şekilde amfi yazılımlarından belli seviyeye getirmek mümkün. Tabii tekrar ediyorum, kayıtlarda belli bir alan için ses kartı gerekir ama o alanı ben yazılım üzerinden kurcalayarak yapabilirim ya da düzeltirim deniyorsa eldeki imkanlarla da amatör bir kullanıcı tatmin edecek sonuçlar almak mümkün.

Arkadaşlar genellikle elektro gitara yeni başlayanlara performansı için ve başlangıç fiyatı da olarak "BEHRİNGER UM2" Ses kartını öneriyorlar (400 TL ye bulabilirsiniz). Bununla birlikte hiç önerilmeyen ve bu ses kartından çok daha ucuz ve küçük olarak (90 TL ye bulabilirsiniz) Guitar Link denilen küçük bir ses kartı daha vardır. İnsanlar Guitar Linki genellikle önermezler fakat bu iki ses kartına da yapılan testlerde özellikle EQ grafiklerini incelediğimizde ve elektro gitarla çalarken ses kartları aracılığıyla aldığımız ses kalitelerini incelediğimizde neredeyse bir fark olmadığını görüyoruz. Durum böyleyken insanlar neden daha UM2 ye zorluyor?

1. si biri ses kartı biri dönüştürücü. birinde preamp var diğerinde yok. birinde gecikme 20ms falanddır(sallıyorum) diğeri 10. ayrıca şuan umc22 400tl falan. midas preampli. umc404 kullanıyorum aynı preampler var yine. macbook 2017pro da aldığım gecikme 128buffer da 5.7 ms. 48khz bu arada kullandığım khz.
o 100 liralık aletle gecikmeli saçma sapan bir ses duyarsın. 20tl lik dönüştürücü de var ondan ddda kullanabilirsin neden 100 liralık kullanıyoruz? böyle böyle umc22 ye kadar gelirsin

Geri