Şebnem Ferah Utangaç solo cover

Cover denince mevcut esere yorum katmak anlaşılmıyor mu? Yanlış biliyorsam düzeltin. Kayıtta esas gitarist ne çalmışsa aynen kopyalanmış, yeni bir şey yok.
Dogrusun, ama gercekten bunun icin duyar kasmaya gerek var mi? Calmis gecmis. Ayrica diger taraftan ton ritm teknik vb seyler elbette ki gitaristle beraber ayni sekilde calinmamis. Dolayisiyla zorlasak teoride cover taniminin icine sokabiliriz 🤘

Dogrusun, ama gercekten bunun icin duyar kasmaya gerek var mi? Calmis gecmis. Ayrica diger taraftan ton ritm teknik vb seyler elbette ki gitaristle beraber ayni sekilde calinmamis. Dolayisiyla zorlasak teoride cover taniminin icine sokabiliriz 🤘
Duyar kastığımı nereden çıkardınız? 😀 Cover denilmiş ama cover değil neticede. Benim bir bilgi yanlışım varsa düzeltilmesini istedim kibar bir dille.

Duyar kastığımı nereden çıkardınız? 😀 Cover denilmiş ama cover değil neticede. Benim bir bilgi yanlışım varsa düzeltilmesini istedim kibar bir dille.
Degerli arkadasim, dostum. Biz sanat icra eden insanlar duygusal ruha sahip oldugumuzdan mutevellit bir birimize tenkit cumleleri sarfetmeye ne yazik ki cok meyilliyiz. Lakin bunu bir sekilde dizginleyerek, bizden iyi veyahut ogrenmeye hevesli fakat henuz hazir olmayan,veyahut icra karsisinda duygu ve dusuncelerimize deger vererek belirtmemiz icin icrasini ifsa eden insanlara olabildigince pozitif yaklasmamiz lazim gelir. Bu yuzden cover olsa ne olur kavir olsa ne olur? Aynisini caldim dese bu sefer eminim ki ' aynisi olmamis album kaydi daha guzel bunun ' denilebilir. Bunun sonu gelmez.
Yorumlama mevzusu bam baska bir konu ki gercek anlamda 'Coverlamak' dedigimiz mevzu ayni bir sarkiyi 0 dan kaydetmek gibi maliyet ve zaman konusunda ucu acik bir mevzudur. Bir grupla bir barda bir amator ruh ile bir turku de Coverlayabilirsin, Muslum Gurses olup Rainbow da Coverlayabilirsin.
Ha eger gercekten ' ya Cover diyince bir heyecanlandim elim ayagim titredi yorumu gormeyince hayallerim yikildi' diyorsan da bence disiplinli calismak sartiyla genc arkadasimizin bu soloyu kendince yorumlamasi pek uzak gozukmuyor.
Sevgilerle.

ilk defa rock muzikle ilgili bir duyar goruyorum.
Burada duyar falan yok, bence de "cover" yaparken gitaristin aynısını kopyalamak yerine insanlar kendinden de birşey katmalı, bu soloları yazanlar live da bile stüdyo kaydındaki solodan farklı çalıyorlar iken cover niteliğindeki videolarda insanların kendinden birşey katması gereklidir diye düşünüyorum ben de. Siz de bence kendi yorumlarınızı katmalısınız artık. @anarko gitarist 'in yaptığı yorum yapıcı eleştiridir. Duyar falan kasmamış kendisi fikrimce.

Burada duyar falan yok, bence de "cover" yaparken gitaristin aynısını kopyalamak yerine insanlar kendinden de birşey katmalı, bu soloları yazanlar live da bile stüdyo kaydındaki solodan farklı çalıyorlar iken cover niteliğindeki videolarda insanların kendinden birşey katması gereklidir diye düşünüyorum ben de. Siz de bence kendi yorumlarınızı katmalısınız artık. @anarko gitarist 'in yaptığı yorum yapıcı eleştiridir. Duyar falan kasmamış kendisi fikrimce.
@efsoduyar

Cover denince mevcut esere yorum katmak anlaşılmıyor mu? Yanlış biliyorsam düzeltin. Kayıtta esas gitarist ne çalmışsa aynen kopyalanmış, yeni bir şey yok.
Esas eseri, cover diye paylaşmazsanız doğrudan telif ihlalleri konusunda videonuz banlanacaktır. Gocunulacak veya yerecek bir şey yok video başlığında. Ibanez Gio demo yazmalı mıydı yoksa?

Gelecek vadeden bir çalım söz konusu. Tebrikler @mervekrgg

Kendinden bir şey katmalı konusu çok tartışmalı. Çalamadığınız bir melodiyi, kendinizce yorumladım kisvesi altında cover yapmak, beceriksizliğin arkasına sığınma koşullarında ilk sıralarda. Eleştirinin yapıcılığı da ayrıca sorgulanabilir.

Bakın bu da bir yapıcı eleştiri
maalesef bu bir elestiri degil, tartisma. yapici elestiri gormek istiyorsan o mesajin bir ustundeki mesaji okuyabilirsin.

gercekten kendine ait bir fikrin var mi acaba? :’) yazilanlari okuyup salt fanatiklik yapmadan “acaba gercekten dogru bir sey mi deniyor” yetisi gelisti mi henuz? ya da “karsit goruste olduklarimizin da degindigi bazi noktalarda haklilik paylari olabilir” meziyeti? yas kucuk galiba. neyse, zamanla gelisir.

ozlemisim, turkrock’un “aristokrat” ama biraz da keko duyarcilariyla kraldan cok kralci liselilerini...

klasik turkrock; yine tamamen dostane dusunceler uzerine kurulu bir konu ve altinda baglamdan alakasiz birbirini yiyen (buna ben de dahil) ergenuslar. konu da hic oluyor haliyle.

maalesef bu bir elestiri degil, tartisma. yapici elestiri gormek istiyorsan o mesajin bir ustundeki mesaji okuyabilirsin.

gercekten kendine ait bir fikrin var mi acaba? :’) yazilanlari okuyup salt fanatiklik yapmadan “acaba gercekten dogru bir sey mi deniyor” yetisi gelisti mi henuz? ya da “karsit goruste olduklarimizin da degindigi bazi noktalarda haklilik paylari olabilir” meziyeti? yas kucuk galiba. neyse, zamanla gelisir.

ozlemisim, turkrock’un “aristokrat” ama biraz da keko duyarcilariyla kraldan cok kralci liselilerini...

klasik turkrock; yine tamamen dostane dusunceler uzerine kurulu bir konu ve altinda baglamdan alakasiz birbirini yiyen (buna ben de dahil) ergenuslar. konu da hic oluyor haliyle.
Ben şu an ki cevabınızda mantıklı ve cevaplamaya değer hiçbir şey göremedim, sürekli kendinizle çelişip herkese laf atarak kendinizi iyi hissediyorsunuz, ilginç. Yaşımı, ismimi, mesleğimi vs. sosyal mecralardan kimseyle paylaşmıyorum. Ama emin olabilirsiniz ki yaşım birazcık ileri :') Ben sizinle konuşurken hâlâ saygımı koruyorum ama siz gereksiz ve agresif bir dilde uzatmaya devam ediyorsunuz, lütfen kendinize gelin.

Geri