Gitarımın sap ayarı bozuldu acil yardım

Gitarım takamine gd-10 tellerini yumuşattım ve sapı biraz sağa çevirdim ama aynı pozisyona getirdiğimde telden kötü ses çıkmaya başları korkmaya başladım gitar mağazasına gitsem düzeltirler mi acaba 2 yıl klasik gitar çaldım akustik gitarın telleri çok öndeydi malum corona kendim halledim derken lütfen yardımcı olun video da atabilirim

Gitarım takamine gd-10 tellerini yumuşattım ve sapı biraz sağa çevirdim ama aynı pozisyona getirdiğimde telden kötü ses çıkmaya başları korkmaya başladım gitar mağazasına gitsem düzeltirler mi acaba 2 yıl klasik gitar çaldım akustik gitarın telleri çok öndeydi malum corona kendim halledim derken lütfen yardımcı olun video da atabilirim
Merhaba, bir luthier'e götürürsen temiz temiz rahat bir ayar yapar için de rahat eder.

kardeşim yazsana youtubea googlea sap ayarı nasıl yapılır diye. milyonlarca kaynak var. IQ seviyen tek haneli değilse hallersin zaten. bu z kuşağının tembelliği ne olacak böyle ya.

kardeşim yazsana youtubea googlea sap ayarı nasıl yapılır diye. milyonlarca kaynak var. IQ seviyen tek haneli değilse hallersin zaten. bu z kuşağının tembelliği ne olacak böyle ya.
yeni başlamıştır ondan oluyor bence ben yeniyken gitar telim koptuğunda bu gitarın garantisi yokmuydu niye koptu demiştim cahillik işte bence arkadaş biraz araştırmış fakat daha kötü olmuş

Gecen gun baktim gitarin teller nanay, degistirmek elzem, hepsini cikarayim da tekrar takayim ama sap gergin, dur dedim gevseteyim. Neyse uzun lafin kisasi telleri bile artik sapi gevseterek falan takiyorum. Sonrasinda sap ayarinin oturmasi icin de 2 gun bekledim tabi (burayi ozellikle yaziyorum piyasada karma bitkisel ve tohum yagi diye satilan malzemeyi -limon yagi- diye oneren kimligi belirsiz kisiler oldugundan simdi cikip vay efendim sap cubugu oyle indirilip kaldirilir mi diyerek muhalefet etmesinler! )
Yaslilikla beraber tecrube geliyor elbette eskisi gibi olmuyor yahu... neyse bu arkadasta ogrenecek elbet

Düzelttim arkadaşlar genç kız gibi heyecanla soru sorduğum için kusura bakmayın.Üst eşik tamam ama alt eşik çok yukarıda onu da törpülemek lazım onu luthiere yaptırıcam büyük ihtimalle.Verdiğiniz yanıtlar için teşekkürler

Geri