2500 TL'ye sattığım gitarın SRV'de 500$'a satışa konması

Biraz önce SRV hakkında açılan başlığı görünce siteye bir gireyim dedim..

Ekim'de bir gitar satmıştım şurada görülebilir: Satılık - Satılık Ltd EC-401FM (Ankara, kargo var)

Başlığa koyduğum 4 kayıt ve 20-30 fotoğrafa baktığınızda şuradaki gitarın benim sattığım gitar olduğunu görebilirsiniz: LTD EC-401 – Srv Music Store

Bu gitar normalde EMG 81-60 set ile geliyor. Ben seti değiştirip EMG Retro Active serisinde bir set takmıştım. Hem benim fotoğraflarımda hem de SRV'nin fotoğrafında bu seti görebilirsiniz.

Çok satılan bir gitar olduğunu da sanmıyorum, muhtemelen benim gitar bu yani..

Kar amacı gütmeden, evde yatacağına çalınsın diye 2500 TL'ye sattığım gitarı bir mağazada 500$'a görmek biraz üzdü açıkçası. Gitarı @LuciferioN'a satmıştım. Keşke işin ticaretini yapan birine değil çalacak birine satsaymışım...

.. dediğim gibi keşke daha mutlu ansaydın o günü ... ama konu kapanmıştır. Satmak istemediğin tipin zor veya şiddet uyguladığını sanmıyorum bu seçimi yapman için.

Sevgili @teyteydragon inan ki bu gitardan edeceğim kâr’a ihtiyacım yok. Benim niyetim ne sizi üzmek, ne de ucuza alıp pahalıya çakmak.

Dener, bakar, sever ya da sevmem. Bu gitara aldığım günden beri alışamadım. Farklı teller denedim, aldım @hknsckn ’e gittim onun ayarıyla bile çalamadım. Çalamadığım bir aleti elimde tutmak benlik değil, sizden aldıktan sonra da size tekrar hangi fiyata satmalıyım diye de soracak değilim. Gitarın hakkı neyse ona satıldığını düşünüyorum.

Tanımadığı insanlar hakkında “tip” olarak bahsetmek sizi biraz açıklıyor, benim bu konuya yazacağım ilk ve son mesajdır. Benim muhtabım değilsiniz.

OK.

Neden üzücü olduğunu yazmamışım. Aynı gün 4-5 arkadaş mesaj attı. Gidip en satmak istemediğim tipe satmışım 😅
Diger arkadaslarin kar etmek istemedigi ne malum? Satmissiniz ve bitmis.

Kardeşim konuyu kapatmak senin görevin mi? Diyeceklerin bittiyse boş yapma bu başlıkta.
Bir de kardesim hitabi gercekten hos degil. Konuyu (gereksiz olarak) gostermeyi ve uzatmayi istemissiniz. Madem gitarla duygusal baginiz vardi, satmamaliydiniz. Bundan sonraki gorusleriniz icin sizin adiniza cok uzuldum.

Bu nasıl bir mızmızlık böyle, üzülecek ne var sanki. Alan kişiye ebediyen gitarınızı saklayacak koruyacak diye sözleşme imzalatında da tam olsun. Ülkemizde döviz kuru sürekli değişiyor sattığınız günle , alan kişinin tekrar sattığı gündeki kur farklı olabilir. Sattığınız kişi gitarı bir hevesle alıp ergonomisine ya da sesine alışamamış olabilir. Ya da anlık para ihtiyacı oluşmuştur ve satmıştır ne var bunda. Bu kadar duygusal bir bağınız varsa gitarınızı satmasaydınız! Ayrıca srv nin gitarları oldukça uyguna aldığını ve ciddi kar üstüne koyarak sattığını biliyoruz. Tuhaf işler, tuhaf başlıklarla 2021.

Son düzenleme:
Sen başlık açınca 550 dolar olmuş ex gitarın eder mi 550, etmez, canını sıkmaya da değmez zaten, ufakta olsa duygusal patlama yaşamışsın, esp falan olsa haklısın dicem de ltd

Biraz önce SRV hakkında açılan başlığı görünce siteye bir gireyim dedim..

Ekim'de bir gitar satmıştım şurada görülebilir: Satılık - Satılık Ltd EC-401FM (Ankara, kargo var)

Başlığa koyduğum 4 kayıt ve 20-30 fotoğrafa baktığınızda şuradaki gitarın benim sattığım gitar olduğunu görebilirsiniz: LTD EC-401 – Srv Music Store

Bu gitar normalde EMG 81-60 set ile geliyor. Ben seti değiştirip EMG Retro Active serisinde bir set takmıştım. Hem benim fotoğraflarımda hem de SRV'nin fotoğrafında bu seti görebilirsiniz.

Çok satılan bir gitar olduğunu da sanmıyorum, muhtemelen benim gitar bu yani..

Kar amacı gütmeden, evde yatacağına çalınsın diye 2500 TL'ye sattığım gitarı bir mağazada 500$'a görmek biraz üzdü açıkçası. Gitarı @LuciferioN'a satmıştım. Keşke işin ticaretini yapan birine değil çalacak birine satsaymışım...
Gitarı elden çıkardıktan sonra sizi ilgilendirmiyor.

Bu nasıl bir mızmızlık böyle, üzülecek ne var sanki. Alan kişiye ebediyen gitarınızı saklayacak koruyacak diye sözleşme imzalatında da tam olsun. Ülkemizde döviz kuru sürekli değişiyor sattığınız günle , alan kişinin tekrar sattığı gündeki kur farklı olabilir. Sattığınız kişi gitarı bir hevesle alıp ergonomisine ya da sesine alışamamış olabilir. Ya da anlık para ihtiyacı oluşmuştur ve satmıştır ne var bunda. Bu kadar duygusal bir bağınız varsa gitarınızı satmasaydınız! Ayrıca srv nin gitarları oldukça uyguna aldığını ve ciddi kar üstüne koyarak sattığını biliyoruz. Tuhaf işler, tuhaf başlıklarla 2021.
Srv gitarları satın almıyor, konsinye alıyor bildiğim kadarıyla. Eğer gitar satılırsa satılan fiyatın %10'unu srv alıyor. Geri kalan para gitarın eski sahibine veriliyor. En azından eskiden böyleydi sistemleri. Belki de değişmiştir.

Geri