Yeniden gitar almak(hangisi)

Merhabalar, öncelikle az önce gelen "10 yıllık üye !" Sevincimi paylaşmak isterim hepinize selamlar.
+10 yıldır gitar çalıyorum(amatör). Klasikle başladım herkes(neredeyse) gibi.. elektro gitarda yoğunlaştım çoğunlukla sonra evlilik borçlar fln derken ekipmanları sattık elimde sadece tvp15 kaldı. Şimdi tekrardan evde rakı içerken ( 😇☺️ )çalabileceğim bi gitar alıcam.. ama kararsızım klasik mi, akustik mi ? Yada elektro klasik mi elektro klasik mi.. Fikirleriniz benim için her zamanki gibi önemli.. bütçeyi soracaksınız doğal olarak nakit olarak 1000-1500 civarı taksitle 2000 civarı. Ne önerirsiniz ? Hatta spesifik olarak marka model söylerseniz daha makbule geçer. Teşekkürler

Vallahi kral bence akustik almalısın gitar çaldığımdan beri klasik gitardan nedense nefret ediyorum sebebini bilmiyorum.Gitar alma konusunda sana bi öneride bulunamam ama almama konusunda kesinlikle Washburn alma

Klasik gitarla klasik müzik yapmak lazım, akustik gitarda rock balladlarının çoğunu çalabilirsiniz, karşınızdaki de şarkıyı biliyorsa tamamdır işte. Rakı masasında çalınacak birşey değil bence klasik gitar. Dinlediğiniz müziğe de bağlı, org alın her şeyi çalın isterseniz. İçinde her türlü ses war.
Keşke ne dinlediğinizi ve ne çalmak istediğinizi yazsaydınız.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Klasik gitarla klasik müzik yapmak lazım, akustik gitarda rock balladlarının çoğunu çalabilirsiniz, karşınızdaki de şarkıyı biliyorsa tamamdır işte. Rakı masasında çalınacak birşey değil bence klasik gitar. Dinlediğiniz müziğe de bağlı, org alın her şeyi çalın isterseniz. İçinde her türlü ses war.
Keşke ne dinlediğinizi ve ne çalmak istediğinizi yazsaydınız.
Değerli yorumun için teşekkürler. Keşke ne dinlediğimi yazacak vaktim olsa diyip durumu özetleyim :) ben şöyle bir çözüm buldum kendimce.. bir C40 aldım öncelikle.. F/P için mükemmel seçim..
şimdi de sıra akustikte.. ona bakınıyorum..

Geri