Aktif manyetik dijital amfide sırıtır mı

Bende boss katana mk2 50 amfi var arkadaşıma gitarıma aktif manyetik takmak istediğimi söyledim arkadaşım da aktif manyetiklerin dijital amfide fazla sırıttığını söyledi araştırdım fakat belirgin bi sonuç alamadım

Sırıtmayı açıklarsa arkadaşın…. Trafik kazasına bakıp en az 5 milyar hasar var diyen dayı yorumu olmuş.
mk2 ve benzeri modern amfilerde yazılım ile Input ayarları yapılabiliyor, sırıtmak neyse varsa öyle bir şey orada halledilir zaten.

Katana ile EMG kullanıyorum, bir sorunum yok. Olması garip olurdu zaten, niye sorun olsun ki?

Hatta AXE I/O var bende, aktif/pasif ayarı olsun, JFET olsun, impedance olsun istediğin gibi ayarlayabiliyorsun. Orada bile her ayarda güzelce çalışıyor EMG'ler.

Bunlara halk arasında hurafe deniyor 🙂 aktif-pasif manyetik karakteristikleri farklıdır evet ama her ikisinde de kullanmayı bilenin elinde çok geniş bir yelpazede ton alırsınız. Aktif manyetikler pasife göre daha zayıftır. Bu şekilde daha düşük bir sinyal yakalarlar fakat iletilen sinyali önce preampten geçirdikleri için amfiye gelen sinyal daha kuvvetli olur. Temel fark bu (pasife göre avantaj dezavantaj muhabbetine girmeyeceğim). Yani manyetiklerin sırf aktif diye dijital amfilerle sırıtması için zaten belirli bir sebep yok, kaldı ki yukarıda da söylenmiş, envai çeşit ayar var bu tip amfilerde artık.

Geri