Dip gürültüsü ile mücadele bölüm 6

Tekrar merhaba, kullandığım bir yöntem daha paylaşmak istiyorum. Sizde çalışır veya çalışmaz onu bilemem. Deneme yanılma yaptım ve benim için çalıştı

Pedalları ,dc güç ile çalışan herhangi bir ekipmanı şebeke ac gücü ile çalıştırmamak, bunları dc dönüştürücü kablo veya aparat ile powerbanka bağlamak. Böylelikle sistemde mini bir izolasyon yaratarak gürültüyü azaltmış oluyorsunuz hem de adaptör gürültüsünden kurtuluyorsunuz,

Gürültüyü tamamen ortadan kaldırmıyor ama çok azaltiyor

Uyarı: kablonun cihazların polaritesi ile uyumu önemli,( merkez negatif veya merkez pozitif) yoksa çalışmaz.
Cihazın ne kadar güç çektiği önemli bunu da powerbankin arkasına bakarak amper x volt olarak hesapladım .
Yüksek wattta çalışan powerbanklar var

Bölüm 7 biraz komik

Çıplak ayakla çalın, gitariniz sizi toprakliyor olabilir, bende işe yaradı 😄

Bölüm 8

elektrikle çalışan cihazlardan uzaklaşın en az 5 metre, mouse kablolu olsun, kullanmadığınız USB portlarıni kapatın, gpu ekran kartı performansini düşürün, ekran parlaklığını azaltın, yeni tel kullanın mümkün olduğunca, WiFi yerine ethernet kablosu kullanın.

Bölüm 9

I defender gibi aparatlar

Bunlar ucuz yöntemler, çok pahalılarin yazmanın anlamı yok.

Sırada radyo dalgası gürültüsü var

Tek çözüm vardır o da KALKANLAMADIR, onu da anlattık, alt komşunuzun matkabınin motorundan gelen radyo dalgası veya çalışan bir klimadan gelen Radyo dalgasıni duymak istemezsiniz. Gürültü şuna benzer

radyo dalgası genellikle bazı elektronik mühendisi olan arkadaşlar tarafından göz ardı edilir. Zaten ülkede çoğu yerde muhendis yok işçi çavuşu ve satış mühendisi var. Çok bir şey beklememek lazım

Uzatmayim bu postu, sırada termal gürültü var.

Dosyalar

• Polish_20240925_051438751.webp
    Polish_20240925_051438751.webp
    35.2 KB · Gösterim: 36
Son düzenleme:
radyo dalgası genellikle bazı elektronik mühendisi olan arkadaşlar tarafından göz ardı edilir. Zaten ülkede çoğu yerde muhendis yok işçi çavuşu ve satış mühendisi var. Çok bir şey beklememek lazım
Hayır Türkiye'de TSE(Türk Standartları Enstitüsü)'nün "TS EN 55014" standartı "Elektromanyetik uyumluluk - Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektrikli aletler ve benzeri cihazlar için özellikler"
Başlığı ile uygulanmaktadır. İstanbulda ve Ankarada onlaraca özel akreditasyon laboraturı mevcuttur.
Bu standartın uluslar arası karşılığıda "CISPR 14"'dir.

Gürültünün nereden geldiğini bilemezsiniz, ülkenin akreditasyon laboratuvarlarindaki usulsüzlükler ayrı bir başlık konusu, hele ki üreticilerin usulsüzlükleri ayrı bir başlık, Türkiye'ye bu konuda çok güvenmeyin, Radyo dalgası gürültüsü sorunu tüm dünyada ortak bir sorundur, siz işinizi garantiye alın.

Ona bakarsanız inşaat akreditasyon laboratuvarlari da var, depremde gördük. Iş bilmez kendini mühendis sanan bir adamı koyup ucuza çalıştırırlar, sen de o akreditasyona guvenirsin. Betonun altında kalıp ölürsün!

Hayır Türkiye'de TSE(Türk Standartları Enstitüsü)'nün "TS EN 55014" standartı "Elektromanyetik uyumluluk - Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektrikli aletler ve benzeri cihazlar için özellikler"
Başlığı ile uygulanmaktadır. İstanbulda ve Ankarada onlaraca özel akreditasyon laboraturı mevcuttur.
Bu standartın uluslar arası karşılığıda "CISPR 14"'dir.
bıraksan b.ku ile kavga edecek arkadaşlara bilgi veriyorsunuz.
adam bağlamacıların yüz yıldır ayak bileklerine bakır kablo çekip kalorifer peteğine toprakladığı methodu daha yeni bulmuş ve başarılı olmuş gibi anlatıyor. cahil öğrenmeye açık olur ama yarı cahil-bildiğini düşünen kişiye- ne anlatsan boş.
bir de insanlara yardımcı olacağını düşünüyor.

bilgiye aç arkadaşa not;
yumurtanın kaç dakikada haşlanacağı ile ilgili deneyler yaptığınızda (hiç bu bilgiye sahip değilseniz) kendi başınıza birşeyler öğrenmiş olursunuz. bunu bilen insanlara anlatmaya çalışmak komik olur.

Hakaret/Küfür/Tehdit/Saldırganlık/Küçümseme/Rencide edici ifade
bıraksan b.ku ile kavga edecek arkadaşlara bilgi veriyorsunuz.
adam bağlamacıların yüz yıldır ayak bileklerine bakır kablo çekip kalorifer peteğine toprakladığı methodu daha yeni bulmuş ve başarılı olmuş gibi anlatıyor. cahil öğrenmeye açık olur ama yarı cahil-bildiğini düşünen kişiye- ne anlatsan boş.
bir de insanlara yardımcı olacağını düşünüyor.

bilgiye aç arkadaşa not;
yumurtanın kaç dakikada haşlanacağı ile ilgili deneyler yaptığınızda (hiç bu bilgiye sahip değilseniz) kendi başınıza birşeyler öğrenmiş olursunuz. bunu bilen insanlara anlatmaya çalışmak komik olur.

Bir şey anlatmadın, bir şey de bildiğin yok amacın kavga çıkarmak,

Kendi b.kyla kavga eder dedin ya ben senle kavga etmem, beğenmiyorsan ikile. Havlama

Barajı geçen mühendis oluyor, ülkede teknoloji namına savunma sanayi hariç bir şey yapıldığı yok, bir fikir ortaya atıldığı yok, en kralınız yurtdışında, ilk 500 de bile yoksunuz. Ülkede ee mühendisi(guyya) enflasyonu var. Üçüncü Dünya ülkesi vatandaşı diplomanin değeri yok sizi sallayan da yok. Ben de mühendis diplomaliyim, sürekli mühendis olduğunuzu vurgulamayin komik oluyor 😄

Yalan mı? Kusura bakmayın bazılarına haddini bildirmek gerekiyor, ben saygılı ve kibar bir adamım ama saldırıya ugrarsam acımam.

Konudan sapmayim, isteyen faydalanır istemeyen okumaz.

Bazen basit eski usül çözümler işe yarayabilir.

Son düzenleme:
Hakaret/Küfür/Tehdit/Saldırganlık/Küçümseme/Rencide edici ifade
Bir şey anlatmadın, bir şey de bildiğin yok amacın kavga çıkarmak,

Kendi b.kyla kavga eder dedin ya ben senle kavga etmem, beğenmiyorsan ikile. Havlama
--Kusuruma bakmayın forum ahalisi--
ulan Hıyar, (köpek hakaretini de iade ederim.)
burada deney diye anlattığın şeyleri zaten millet biliyor. git egonu başka yerde avuçla. sığır gibi on tane konu açmayla konunun uzmanı da olmuyorsun, millete de birşey öğretmiş olmuyorsun.
daha 5 gün önce üye olup ahkam kesme.
git ahaberin ya da diğer medyada yazılanların altına birşeyler yaz. emin ol daha çok ilgi çekersin.

engellenenler arasına girdin.

--Kusuruma bakmayın forum ahalisi--
ulan Hıyar, (köpek hakaretini de iade ederim.)
burada deney diye anlattığın şeyleri zaten millet biliyor. git egonu başka yerde avuçla. sığır gibi on tane konu açmayla konunun uzmanı da olmuyorsun, millete de birşey öğretmiş olmuyorsun.
daha 5 gün önce üye olup ahkam kesme.
git ahaberin ya da diğer medyada yazılanların altına birşeyler yaz. emin ol daha çok ilgi çekersin.

engellenenler arasına girdin.

Ağlıyorum kardeşim neden engelledin beni halbuki senin gibi bir Einsteini kaybetmek benim için büyük kayıp.

Fasulyeden nimet,😄

Ego tatmini için yanlış yer burasi

Senin yaptığın düşük IQ tepkisi maalesef.

Son düzenleme:
Arkadaşlar kusura bakmayın, arada böyle gereksiz fasulyeler çıkıyor.

Tekrar ediyorum, bu yöntemler kişiseldir! Evrensel doğru değildir!

Geri