Noise gate yazılım önerisi

Boz Digital Labs - Big Beautiful Door çok kullandığım bir plugin. Yine Fab Filter - Pro G'de gayet başarılı. Favorilerim bu ikisi. Amfi/Pedal simülasyonlarında da dahili gate oluyor çoğu zaman, onlar da fena iş görmüyor.

Şu

Kimisi pedaldan geldiğini söylüyor kimisi bilgisayardan, kimisinin güç kaynağından ..kimisi bunun doğal bir şey olduğunu engellenemeyecigini söylüyor.

Son düzenleme:
Konu başlığında açıkça yazılım diye sorulmuş, üstelik ben de uzman değilim ancak bir iki bir şey yazmadan geçmeyeyim dedim.

Gitar çalmayı bırakınca gelen dip gürültüsü, tıss, hısss (adına ne dersek) kesme konusunda ben de ISP firmasına baya güveniyorum.
(ciddi fiyat farkından dolayı MXR Noise Clamp'ı da anmadan geçmek istemedim, o aletten de çok memnundum)

Gitar çalarken duyulan sesin içindeki gürültüyü filtre etme konusunda, bu kadar somut deneyimlere dayandırabileceğim önerilerim yok malesef. Benim de bitmez bir arayışım devam ediyor.

Son dönemde radarımdaki ürünü paylaşmak isterim. Belki birilerinin işine yarar. Fiyatı çok zalim. İkinci el vs. kelepir bulmak için tetikteyim.

isp_hum_ext_decimator_g.webp

Ek olarak:
Noise-Gate konusunda iyi ve pahalı olarak bilinen ISP firması'nın en sık karşılaştığım modellerine (Decimator, Decimator G-String, Decimator 2, Decimator 2 G-String) ek olarak;

Daha az karşılaştığım, 2.nesil ve/veya X.nesil versiyonlarını göremediğim iki ürünü daha var;
Decimator G Rack
Hum Extractor + Decimator G

Yeni sayılabilecek ürünleri de var.
Decimator X
Decimator X G-String
Deci-Mate X (tam adını bilmiyorum "micro" diyeyim)
Deci-Mate X G (tam adını bilmiyorum "micro" diyeyim, send return özelliği Y kablo ile kullanılabiliyor)

Özellikle bu X serisinin yeni olmasından dolayı, daha güçlü ve başarılı bir gürültü eşiği mi mevcut yoksa satış/pazarlama taktiği ile aynı ürünün yeni paketi mi sorusunun cevabını çok merak ediyorum

Geri