Ankara punk/shoegaze/math projesi için Davulcu

Selamlar arkadaşlar adım Barış, 29 yaşındayım. Ankara'da 14 yıldır gitar çalıp, vokal yapan, erken yaşlarda TRT'de polifonik koroda şan eğitimi alarak ilerleyen zamanlarda alaylı bir şekilde metalcore backgrounduyla gitar öğrenmeye başlayıp, günümüzde shoegaze/prog/math/jazz/punk kafalarında takılan bir gitaristim. Riffmaster diye bir hesabım vardı burada, balık hafızam sağ olsun giriş yapamadım bir türlü. Genel olarak prog/core altyapısı kullandığım bir kompozisyon sürecim var. Akord dizilimi olarak Drop C ve Drop B kullandığım bir über custom bir Telecasterım var ve ses kartı, referans monitörü gibi temel kayıt ekipmanlarına sahibim. Dinlenilebilir kanal kayıtlar alacak kadar DAW ve MIDI bilgim var. Bir yandan beraber çalıştığım bir bas gitarist var.Ama tarz olarak bambaşka bi yerde.Şayet kafamdaki oluşuma göre bulunan kan( DAVULCU) ile anlaşırsak duruma göre toplu bir oluşuma gidilebilir.(trio).

Her şeyden önce, öyle ahım şahım dünyalar, aman şurama sweep aman burama shredd ya da allah/petrucci bir gitarist değilim.Tab/notasyon kullanmıyorum bütün işleri kullaktan halledip kör uçmaya alışığım.LAKİN bir müzisyen olarak büyürken çok ciddi emek harcadım ve açıkçası karşılığını verdiğini ve hayatımın bu bölümünde güzel bi ekiple at gibi müzik yapacak kadar beni doldurduğunu, öğrenmeye ve kendi tarzımı keşfetmeye daha çok itecek bir heves topu halime geldiğimi söyleyebilirim.Neticesinde beraber jamleyebileceğim ve prodüksiyon yapabileceğim ve kendi müzikal niteliklerimle eşleşecek bir davulcu aramaktayım.
Referans olarak mazide yaptığım işlerden kesitler barındıran soundcloud'umu buraya bırakıyorum. Güncel işlerimi çok simgelemese bile neyin içine girdiğinize dair bir fikriniz olsun diye;

www.soundcloud.com/barisberke95

Bu doğrultuda;
Tercihen metalden gelen metal/punk beatlerine hakim olup bir yandan swingvari jazz ritimleri ve poliritimlerle muhattap olan
Tuşesi ve metronomuyla üzmeyecek (uzayda muz yiyip,çilek tadı alıcaksın yani diyen arkadaşları 3km öteden duyar gibiyim ama bi umuttur yaşamak)
"Yhaaaa,ben allah gibi çalıyorum" egosu olmayan(çünkü çoğunlukla b*k gibi çalıyor böyle arkadaşlar)
Zaten tarzda ve çalımda anlaşırsak bir de yanına oturup beraber alkol/kahve içip kültürel altyapımı paylaştığım
bir davulcu arıyorum.

Projenin odağı beste yapıp live çalmak açıkçası, şayet senkron oturtulana kadar ortak olarak seçilmiş coverlar yapmak konusunda bir problemim yoktur.

Geri