SX SST62+'a HSS bir pickguard takabilir miyim?

Merhaba, elimde SX SST62+ bir gitar var ve buna Aliexpress'de satılanlardan bir HSS manyetik içeren pickguardlardan takmak istiyorum. Bunu yapmak için kasasını vesaire kestirmem gerekiyor mu? Yoksa direkt bu şekilde takarsam olur mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Dosyalar

• 1727261724909.webp
    1727261724909.webp
    10 KB · Gösterim: 23
İki tane önemli nokta var.
1.Yukarıda söylenildiği gibi pickguard üzerindeki delik sayısı ve delik konumları ile gövde üzerindeki vida deliklerinin karşılık gelmesi gerekiyor.
2.Pickguard'ın altındaki manyetik oyukları S-S-S şeklinde mi yoksa H-S-S şeklinde mi yoksa H-S-H şeklinde mi yoksa full açık mı bundan emin olmak gerekiyor.

Delikleri denk gelen bir pickguard bulabileceğini düşünüyorum. Genelde delik sayısı aynı olduğunda delik konumlarında sıkıntı olmuyor. Ancak bu sadece bir genelleme cümlesi.

SX'lerin içindeki oyukların ne şekilde olduğunu hatırlamıyorum. Bilgisi olan biri yazarsa çok sevinirim veya sen de söküp bakabilirsin sipariş etmeden önce. S-S-S için oyulmuş şekilde olmadığı sürece uyacaktır. S-S-S şeklinde oyulmuş ise bridge manyetiğine denk gelen bölgede gövdeye işlem yapmak gerekecektir.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

SX alder ve ash stratlar hss şeklinde kaviteye sahip, muhtemelen diğerleri de öyledir. SX pickguardlari Fender strat pickguardlari ile uyumsuz. Sadece 5 delik filan uyuyor. Ayrica sap cebi yeri de uyumsuz ve pickguardi traslamak gerekiyor biraz. SX'e uyan pickguard TR'de yok, Çin'de var mıdır bilmiyorum ama epey bir pickguard alıp denemek gerekebilir 😀. En kolayı bir pickguard alıp delik açıp biraz traslama yapmak.

Aşağıdaki siteye bir bakın derim.

Aşağıdaki siteye bir bakın derim.

Orada da SX'e uyan pickguard yok, zaten SX için tüm pickguardlari oradan almistim. Hatta istedigim renkte sadece SSS pickguard oldugundan HSH haline getirmiştim birini.

Geri