umc202hd hakkında bir sorum var

arkadaşlar bilgisayardaki ses ile gitardan gelen sesi birleştirip ses kartındaki kulaklık çıkışından ikisini beraber alabiliyor muyuz ? umc204hd bunu yapıyor diye biliyorum ondan eminim ama umc202hd konusunda emin olamadım ses kartları hakkında da pek bilgim olmadığından ve araştırmalarım sonucu tam bir cevapta bulamadım. bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Direct Monitoring.
UMC202HD'de mevcut. Bilgisayarın işlediği ses ile gitarın işlenmemiş sesini aynı anda kulaklık çıkışından duyabiliyorsun.
daha doğrusu şöyle sorayım hocam örneğin youtube'dan gelen ses, guitar rig gibi programdan değiştirilmiş ton ile ses kartından aynı anda duyabiliyorum değil mi ? bazı programlar output a sadece 1 program için izin veriyor da benim istediğim bilgisayardaki tüm sesleri kulaklıktan almak. bu mümkün mü daha açık sorayım. bazı aracı kablolar kullanmıştım guitar rig açıkken mesela youtube dan birşey açamıyordum aynı output çıkışına izin vermiyordu başka hoparlörden almak zorunda kalıyordum o sesi

Yaparsın evet, kartın önünde bulunan Monitor düğmesine basarsan karta gelen ham sesi duyarsın, ama arada gecikme farkı olacağından faz kaymasına sebebiyet verir ve istediğin verimi alamazsın.

hocam

M-Audio M-Track Solo mu yoksa behreinger umc202hd mi iyidir ? 2. el alacağım umc202hd 2k fiyata buldum. M-Audio sıfır alacağım oda 2k​

Ben yaklaşık 4 yıldır falan Behringer kullanıyorum aynı modeli, hiç de pişman değilim. Nişanlım bas gitar çalıyor, ikimiz de bağlıyoruz gitarları, açıyorum 2 ayrı kanal Cubase üzerinden, mis gibi aynı anda çalıyoruz, istersek kayıt alıyoruz. Behringer 192khz bu arada, M-Audio'yu bilmiyorum kaç.

Geri