Yeni aldigim gitarin klavyesinde cizikler var normal mi?

Gitari alali iki hafta oldu ve 1-2 yildir bakim yapilmadigini dusunuyorum klavyedeki cizgiler normal mi yoksa catlak mi? abanoz klavye. Bir de bakimini ne siklikla nasil olarak yapmaliyim? Tesekkurler.

Dosyalar

• IMG_9399.webp
    IMG_9399.webp
    862.5 KB · Gösterim: 109
  • IMG_9401.webp
    IMG_9401.webp
    757.8 KB · Gösterim: 104
  • IMG_9409.webp
    IMG_9409.webp
    663.3 KB · Gösterim: 89
  • IMG_9411.webp
    IMG_9411.webp
    580.6 KB · Gösterim: 91
  • IMG_9412.webp
    IMG_9412.webp
    597 KB · Gösterim: 73
  • IMG_9400.webp
    IMG_9400.webp
    1 MB · Gösterim: 115
Canım onlar ağacın damarı, çizik ya da çatlak değil. Bakım için Dunlop'un limon yağını tavsiye ederim. Sakın ola aktardaki limon yağlarında alıp ucuza kaçma. Onların asidik değeri daha yüksek olduğu için klavyeyi kurutursun iyice. Bakımları kullanım sıklığına göre 2-4 ay arası yapabilirsin.

2 sene önce Zuhal Müzikten online sipariş ile bir fender stratocaster aldım. Ürün elime ulaştığında klavyesinde kılcal çizikler, burgu ve saddlelarda oksitlenmeler mevcuttu. Gitarı aldığım gibi iade ettim belli ki insanların denemesi için canının okunduğu bir gitardı yenisinde geldiğinde kontrol ettim tertemizdi. Kısacası malum dolar kuruyla Türkiyede sıfır bir gitar alıyorsun bence iadeni yap ve tertemiz bir gitar al boşuna temizlemekle vs uğraşma.

Fotoğraflarda iade gerektiren bir durum gibi gözükmüyor. Hatta gitar teşhir ürünü olarak kullanılırsa klavyede daha yağlı ve koyu renkli olur. Sadece normal olarak size gelene kadar kurumuş bir ağaç.

Fotoğraflarda iade gerektiren bir durum gibi gözükmüyor. Hatta gitar teşhir ürünü olarak kullanılırsa klavyede daha yağlı ve koyu renkli olur. Sadece normal olarak size gelene kadar kurumuş bir ağaç.
mall of istanbul dore muzikte teshir urunu olarak kullanildi buyuk ihtimalle ve gitar kutudan cikarildiginda teller pasliydi. Tunel dore muzik gel burdan al gitarin bi eline ayagina bakariz bakimini yapariz fln dediler de kutudan acildigi gibi bana vermisler cidden sinir oldum ona.

Son düzenleme:
2 sene önce Zuhal Müzikten online sipariş ile bir fender stratocaster aldım. Ürün elime ulaştığında klavyesinde kılcal çizikler, burgu ve saddlelarda oksitlenmeler mevcuttu. Gitarı aldığım gibi iade ettim belli ki insanların denemesi için canının okunduğu bir gitardı yenisinde geldiğinde kontrol ettim tertemizdi. Kısacası malum dolar kuruyla Türkiyede sıfır bir gitar alıyorsun bence iadeni yap ve tertemiz bir gitar al boşuna temizlemekle vs uğraşma.
gitari 13 temmuz gunu satin aldim herhangi bir sikinti cikarirlar mi iade etmek istesem? internetten alsam sikinti olmaz diye dusunuyorum ama yuzyuze aldigim icin problem cikarabilirler gibime geliyor.

gitari 13 temmuz gunu satin aldim herhangi bir sikinti cikarirlar mi iade etmek istesem? internetten alsam sikinti olmaz diye dusunuyorum ama yuzyuze aldigim icin problem cikarabilirler gibime geliyor.
Bunu gidip onlar ile konuşsan daha doğru. Sorun çıkarıp çıkartmayacaklarını bizim bilmemiz imkansız. Kişisel fikrim ise Mall of İstanbul Dore' nin Türkiye' nin en kötü mağazalarından birisi olduğu. Geçenlerde mağazaya girdim gitar alacağım 10 dk boyunca benim geldiğimi gördüğü halde arkadaşı ile telefonda havadan sudan konuşup argo kelimeler kullanıp kahkahalar atan elemanı vardı.

Schecter gitar almıştım sorunlu gitarlar vermişlerdi. Yurt dışına yazıp iade almıştım.

Klavyede herhangi bir sorun görünmüyor. Macassar abanoz muhtemelen, bunlar rosewood gibi biraz daha gözenekli oluyor. Jet black abanoz çok üst düzey gitarlar dışında pek kalmadı artık. Arkadaşın dediği gibi Dunlop limon yağı ile bakımını yaparsanız daha iyi görünecektir. O gözenekler gitmez ancak ağacın kurulmasından kaynaklanacak aşınmanın önüne geçilmiş olur.

Dore'nin iade politikasını bilmiyorum ancak yüzyüze satılan bir ürünü tahminimce geri almayacaklardır.

Bunu gidip onlar ile konuşsan daha doğru. Sorun çıkarıp çıkartmayacaklarını bizim bilmemiz imkansız. Kişisel fikrim ise Mall of İstanbul Dore' nin Türkiye' nin en kötü mağazalarından birisi olduğu. Geçenlerde mağazaya girdim gitar alacağım 10 dk boyunca benim geldiğimi gördüğü halde arkadaşı ile telefonda havadan sudan konuşup argo kelimeler kullanıp kahkahalar atan elemanı vardı.

Schecter gitar almıştım sorunlu gitarlar vermişlerdi. Yurt dışına yazıp iade almıştım.
gitarin zaten cilasinda da puruzler var gittigimde hepsini soyledim bunlar cok normal dediler ama hala icime sinmis degil

Geri