Yeni içerik
byazganc

3 Doors Down - Kryptonite (Cover)

3 Doors Down grubunun çok sevdiğim şarkısı “Kyrptonite” için biraz uğraşıp evde bir kayıt yapmak istedim.. Bu kayıtta ilk defa videolar arası geçiş efektleri kullandığım için bazı yerlerde hatalar olabilir..
Teknik olarak bu kayıtta diğer kayıtlarımdan farkı olarak Fender Twin Amp’i kullanmadım.
Mikrofonum geldiğinde amfiyi mikrofonlayarak daha güzel kayıtlar yapacağım. Maksimum ses kayıt kalitesi için Marshall JMP-1 tube pre-amp’ımın main(speaker emulator süz) çıkışlarını stereo olarak M-audio Firewire Solo ses kartıma girdim. Preamp’ın FX loop’unda stereo olarak T.C Electronics G Sharp processor bulunuyor. Clean gitarlarda hafif chorus ve tüm gitar kayıtlarında belirli miktar spring reverb efekti kullandım… Clean gitar kayıtları Left ve Right olmak üzere mono-mono kaydedildi.. Distortion gitar kısımları ise Stereo olarak kaydedildi. Şarkıda 1den fazla distortion gitar kanalı var.. Elimden geldiğince iyi bir mix yapmaya çalıştım.
Backing track ise http://www.guitarbackingtrack.com/play/3_doors_down/kryptonite_(2).htm adresinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz vokalli güzel bir backing track…

http://www.barisyazganc.com
Gösterilecek yorum yok.

Medya bilgisi

Kategori
Performansını Göster!
Ekleyen
byazganc
Eklendiği tarih
Görüntülenme
1,237
Yorum sayısı
0
Puanlama
0.00 yız 0 puanlama

Bu medyayı paylaş

Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler