DenizSayman

The Madcap - I Remember You (Skid Row) Acoustic Sessions #3 - YouTube

Download our android application The Madcap to get notified everytime we upload videos and much more. iOS : http://izl.sn/22hrgh Android : http://izl.sn/6a5p...
Sebastian Bach cover'ı cesaret işi,özellikle vokal için.Malesef vokal tutturamamış.Ben beğenmedim.
 
@astrocolls Canlıda az çok kaymalar böyle tiz ve zor şarkılarda bana göre normal. Sebastian Bach'ın iyi zamanlarından 91'den bir canlı kayıt mesela:

 
canlı vokal açısından da iki yorum arasında dağlar kadar fark var.3:36 da coşmuş coşturmuş Sebastian gene,büyük ihtimalde sarhoştur.Bence fazla Sebastian Bach takılmayın.Tabi ileride daha gelişir vokaliniz o zaman olabilir...Şimdilik benden olumsuz. :))))) Sebastian Bach a da buradan bu vesileyle selamlar :D
Bunlar kişisel görüşlerim tabi,iyi çalışmalar.Grubunuz Türkiye standartları üzerinde,umarım daha iyi yerlere geleceksiniz.
 
Yorumlar için teşekkürler, benim söylemek istediğim canlıda Sebastian Bach tizleri yapmıyor şarkıdaki ve şarkı boyunca detone. Tek yaptığı tiz sonlarda o da boğazına yüklendiği ve sert ses yaptığı için doğru notaya vurmuş. Bu arada benim en sevdiğim rock vokalistidir, isterse komple farklı tondan söylesin benim için bir numaradır :)
 
işte söz olarak da geçiş olarak da şarkının can alıcı yerleri var.özellikle adamın boğaza yüklendiği yerler sizin vokal oraları törpüleyip geçiyor,ondan da o tadı alamıyorum.solo öncesi ve just for a kiss derken ,vokalinizin de boğazına yüklenmesi ,tize inebilmesi gerek Skid Row için yoksa yavan kaçıyor. Sebastian Bach harika zaten ,gerek tip,gerek vokal 80 lerde ortalığı kasıp kavurmuş.vokal coverlarının da korkulu rüyası. :)
 
Bu söylediğiniz tarz meselesi yalnız. Aynısını söylese zaten cover olmazdı. Bizim grupta vokal tarzı böyle. Daha çok Van Halen erası ile başlayan ve modern glam gruplarına işte Steel Panther, Reckless Love gibi temiz bir tarz. Bu arada tizlere inilmez, çıkılır. Nota olarak Izgi, Sebastian'ın canlısından daha temiz çıkmış ve temiz vurmuş o notalara duyulduğu üzere :)
 
malesef temiz söylemekle olmuyor.Tarz ile alakası yok notaları basamıyor sesi.Bu tip şarkılar sizin vokalin ses aralığı dışında Axl Rose da buna dahil.
 
Yanlıs olanı, hatayı herkes gorur. O zaten degişmez. insanoglunun yapısıda bu ne yapalım :) Zaten adı ustunde ''canlı performans'' :) Doğallik iyidir.. Bence gayet güzel olmus. Emegınize saglık . Umarım dahada iyi yerlerde gormek mumkun olur sizleri..
 

Medya bilgisi

Kategori
Performansını Göster!
Ekleyen
DenizSayman
Eklendiği tarih
Görüntülenme
2,477
Yorum sayısı
16
Puanlama
3.00 yız 1 puanlama

Bu medyayı paylaş

Geri
Üst