forbidden_city

A Minor Emprovize

Hatalarımla sevin beni. Gitara alışma süreci :P
@fingerstyle Gelecek elbet, daha yeni alışıyoruz Les Paul'e :) Vakit bulmak, hedef belirlemek önemli. Yani takılırken hızlıca gelişenleri de paylaşmak geliyor içimden, bir süre sonra kaldırıyorum hepsini zaten. Bu da öyle olacak.

Şimdilik Youtube kanalımdaki diğer videolarla yetinseniz? :)

@gretschci Daha sağlam şekilde tonlarını duyuracağım yakında, iso-box'ım ile kaydedince. Bir iki düzenleme yapmam lazım eski sistemime göre, yeni ekipmanlar yeni ayarlar demek :)

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
 
Ton harika Kaan.
Altyapı neredeyse hiç duyulmuyor, ama soloda sanırım minör pentatonik ile Aeolian arasında tercihlerin var. Lynchvari cümleler var bol miktarda, ama armonik açıdan hiç biri 0.06 civarında gelen C# kadar etkileyici değil:) Benzer numaraları diğer ton dışındaki notalar için de zamanla denesen ve minör pentatoniğe bir de F# ekleyip işin içine Dorian katsan müthiş olacak:) Bu tip yapılara sürekli Aeolian yedirmek fazla ağdalı ve melankolik kalıyor, altyapıdan F natürel gelmediği müddetçe Dorian'ı zorlamak (A minör ve Sol majör üzerinde sürekli Dorian'da kalmak mesela) ve Aeolian'a ancak gerektiği zaman geçmek zenginlik katıyor.
 
Günaydınlar :)
Yok ya, buradaki ton bence en kötüsü öteki videolara kıyasla :) Mid hiç gelmemiş. Gitarın dolgunluğu kendini biraz belli ediyor ama.

Şimdi evet öncelikle altyapıdan konuşmak lazım, bunlar play'e bastığım andan sonraki ilk saniyeler, yani tam olarak chord progression hakkında fikrimin olmadığı anlar. Random olarak açtım ve yüzde 90 içinde F vardır dedim, ben seviyorum VI-VII-I'i hem üstüne takılırken. Gelmemiş F tabi ama kafa o şekilde, zaten gelseydi bundan çok daha anlamlı olurdu, çünkü dediğin gibi çalım biraz ona yönelik, ben de farkındayım. Ama F duyurulmadığını anlasaydım da yine çok dorian yediremeyecektim.

Nadiren dorian katmaya çalışıyorum. Çünkü yeni yeni açılmaya başladım, şimdilik geleneksel kafada olduğum için, natürel, armonik bazen de melodik minör. Bunların dışına çıkmak tam da cidden dışarı yansıtmak istediğime uymuyor gibi geliyor. Tabi yer yer C#'i de hemen bir yedirip kaçıyorum, o an ne gelirse içimnden işte :D Kulağımı ve ellerimi alıştırmaya çalışıyorum farklılıklar deneyerek ama cesaretimi arttırmam için daha çok pratik yapmam lazım. Nadiren böyle şeyler deniyorum o yüzden. Kapalı değiliz yani hiçbir şeye, zamanla olacak hepsi :)

Les Paul'de 17. perde sonrasına ulaşmak zor olduğundan zaten rahat hareket edemiyorum henüz, aslında genel olarak da çok rahat edemiyorum :D Bunlar da ekstradan yeni şeyler deneme cesaretimi alıyor, kontrol etmesi zor biraz daha tonal açıdan, çok gümbür gümbür geliyor sesler, zapt etmek lazım.

Benim asıl amacım gitarın odadaki harika sound'unu size yansıtmaktı ama o açıdan güzel olmamış pek, ben üstünde oynadım elbette sonradan ama bu kadar oldu. Beğenmene sevindim yine de Tolga abi. Sen böyle yaz hep bana :) Fikirlerin değerli benim için.
 

Medya bilgisi

Kategori
Performansını Göster!
Ekleyen
forbidden_city
Eklendiği tarih
Görüntülenme
1,639
Yorum sayısı
5
Puanlama
5.00 yız 2 puanlama

Bu medyayı paylaş

Geri
Üst