fade2black

Blues Jam 7 by Fatih

Gibson R7, Neck pickup
Mesa Boogie Triaxis Preamp
Marshall 20/20 Poweramp
Celestion V30 Closed Cab.
Shure sm57

No EQ or compression, just reverb is added.
  • Beğen
Tepkiler: Grundar
Ton, çalım, nota seçimi çok hoşuma gitti, eline sağlık sevgili Fatih...(y)(y)(y) Ama blues dan daha ziyade, rock ballad tadında olmuş gibi sanki, çok da iyi olmuş bence ;)...

Durulan bölümden sonra giren drive ve üzerine kurulan melodiyi de çok sevdim...Keşke biraz daha uzun olsaymış dedim...

Ayrıca, kaçıncı take oldu bu, öncesinde özellikle bazı lickleri ürettin mi, yoksa o anda mı çıktılar, bu aralar bunlara kafayı taktım, biraz bilgi verebilirsen çok mutlu olurum...
 
Güzel yorumlar için çok teşekkür ederim. Gerçekten mutlu oldum. Çünkü 5 yıl önce bu altyapı üzerine kayıt alıp internete yüklediğimde, çıkan sonucu sevmeme rağmen pek yorum gelmemişti. Ben de altyapı üzerine kayıt işlerini bırakmıştım :)

Durulan kısımdan sonraki drive'lı melodi nasıl olduysa altyapıya oturdu. O zamanlar çok bilerek yapmasam da, büyük ihtimalle ritimdeki kök notaları melodinin içinde doğru zamanda kullanmışım. Ritimdeki nota ile melodideki üst üste binince ortaya daha uyumlu bir sound cıkıyor. Burada altyapıdaki ritim notalarının da önemi var. Her zaman düzgün, melodik bir altyapının, güzel solonun birinci nedeni olduğuna inanıyorum. Comfortably Numbed'daki R.Waters'ın efsanevi bas yürüyüşü gibi. O olmasa, Gilmour'un solosu bence efsaneleşemezdi.

Bu altyapı üzerine çalmadan önce çalışmıştım kayıt almadan. Sonrasında 5-10 arası kayıt alıp en çok sevdiğimi paylaşmıştım. Baştaki clean, durgun kısım doğaçlama ama overdrivelı kısımdaki lickleri önceden ürettiğimi hatırlıyorum. Dediğim gibi 5 yıl geçmiş üzerinden, insan unutuyor :)
 
Bugün Turkrock'a yükledim :) Birkaç tozlu cem daha yükleyeceğim haftada bir. Belli mi olur belki tekrar kaydetmeye başlarım :)
 

Medya bilgisi

Kategori
Performansını Göster!
Ekleyen
fade2black
Eklendiği tarih
Görüntülenme
904
Yorum sayısı
4
Puanlama
0.00 yız 0 puanlama

Bu medyayı paylaş

Geri
Üst