Yeni içerik
M

Fender - Kurt Cobain Mustang Test-Müziktrek

  • müziktrek
www.muziktrek.com, www.muziktrekblog.com

Demir Sert Müziktrek için test etti! Kurt Cobain Mustang Elektro Gitar!
Güzel bir video olmuş emeklerinize sağlık.
Ufak bir eleştirm olacak. Bence biraz daha insanlarda olan, kolay alınabilir amfilerle gitarları denerseniz, bizim için daha gerçekçi videolar olacaktır. Çünkü buradaki herkesin bildiği üzere fender sonic 22 zaten canavar gibi bir amfi. Ancak buradaki çoğu insanın ona ayıracak bütçesi yok..

Saygılar.
 
Çok güzel olmuş başarılarınızın devamını dilerim, yalnız baya bir frettedamericana ve Phil X etkisi görmedim desem yalan olur :)

Bu arada amfi eleştirisine hiç katılmıyorum. Gitarların gerçek rengi iyi amfide belli olur, Türkiye şartlarında iyi amfi edinmek zordur kabul ancak gidip de bence atıyorum Roland Cube serisi ile de ürün tanıtımı yapılmamalıdır.
 
Tabi oda apayrı bir uçurum. Roland Cube de her gitar aynı tınlıyor neredeyse zaten.
Benim kastım en azından bir champ 600 / marshall haze / marshall class 5 / gibi daha ortalama amfilerdi. Hem gitarın rengini gösterecek hemde biraz olsun bizim edinebileceğimiz tonlar açısından fikir verecek amfiler.
 
M
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Fikirlerinizin bize doğru yol göstereceğine inanıyoruz. Phil X yorumuna katılmamak elde değil:) Ürün videolarını hazırlarken eğleniyoruz, bunu da videolara yansıtalım istiyoruz. İlk aşamada Demir çok tanınmadığı için 'Amerikan etkisi' şeklinde yorumlanabilir ancak onu tanıdıkça tavırlarının doğal olduğu anlaşılacaktır. Zaten gitarı test ederken çaldığı her şey doğaçlama. Yaptığı yanlışları da kesmeden yayınlıyoruz. Daha önce belirttiğim gibi standart olarak bütün gitarları Fender Super Sonic 22 ile test edeceğiz. Ancak ucuz amfi-pahalı gitar kombinasyonu ve ucuz gitar-pahalı amfi kombinasyonları da olacak. Gitarın veya amfinin tonunu birebir yansıtmak prodüksiyon gerektiren oldukça profesyonel bir iddia. Bizim amacımız daha ziyade bu ürünler hakkında bir fikir edinilmesini sağlamak. Son karar her zaman kullanıcılara aittir. Bu arada istediğiniz herhangi bir gitar-amfi kombinasyonunu da stoklarımız el verdiği takdirde deneyip videolayabiliriz. Yorumlarınız için tekrar teşekkürler...

www.muziktrek.com, www.muziktrekblog.com www.facebook.com/muziktrek, www.twitter.com/muziktrek
 
Phil X 'i çok severim. Çalarken hisseden ve eğlendiren ve bana göre çok iyi bir gitaristtir. Demir Bey'in Phil X'i örnek alması ya da almaması hiç rahatsız etmez açıkçası beni önceki mesajımda belirttiğim gibi gayet de beğendim çekimi. Çekimin eğlenceli ve gitarın her yönünü gösterdiği müddetçe hiç bir kusur bulunamaz zaten.

"Bence" sound konusunda gitardan ziyade amfi önemli olduğu için tanıtımlarınızı piyasada nispeten kolay bulunabilir ve "alınabilir" bir amfi olan Blues Junior ile zenginleştirirseniz çok güzel olabilir. Eğer elinizde varsa benim şahsen merak ettiğim standart american serileri ile vintage american serilerini kıyaslarsanız da süper olur :)
 
Ya tavırlar bana oldukça doğal geldi arkadaş takılmış işte kafasına göre :)
Yoksa mahkeme duvarı gibi bir suratla knobları 1 er 1er çevirseydi ben yarısında kapatırdım mesela :)
İlgilenmeme rağmen gitarla izletti video baştan sona.

Ellerinize sağlık. Türkiye de böyle tanıtımların yaygınlaşması benim hoşuma gidiyor. Eksik olan hiçbirşeyimiz yok ne kadar iyi müzisyenlerimiz var. Biz niye yapmayalım ki?
 
M
Amerikan Standart ve Vintage Amerikan kıyaslamasını yakın zamanda yapacağız. Bunun yanında Epiphone VS Gibson ve Squier VS Fender gibi karşılaştırma videoları da olacak. 9 yeni video çektik onları da yakın zamanda www.muziktrekblog.com adresine yükleyeceğiz. Bu arada bu akşam 2 adet Fender Custom Shop gitar testini süpriz bir ismin katılımıyla videoya çekeceğiz. Videoları toplu olarak http://www.muziktrekblog.com/category/videolar/ adresinden izleyebilirsiniz.
 
arkadaşın tavırları gayet doğal ve sempatik bence. ayrıca burada kimsenin tavırlarını eleştirmek haddi de değil kimsenin. amfi konusuna gelince hala farklı düşünüyorum ama fender ikonu gitarlari yine bir fenderle denemek mantıklı ancak işte buradan bir squier alan arkadaş bambaşka tonlarla karşılaşınca cinnet geçirebilir :))
 
M
Bluescaster, yorumların için teşekkürler. Dün tavsiyene uyarak daha mütevazi bir amfide Fender Custom Shop çekimleri yaptık:) Sonuçları yakın zamanda paylaşacağız. Daha önce dediğim gibi videolarda bir standart tutturma çabamız var. Squier alan birisi iyi bir amfide gitarın nasıl sonuç verdiğini gözlemlemiş olacak bizim videolarda. Bununla birlikte gitar-amfi tercihlerinde önceliği hangi ekipmana vermesi gerektiğini de görebilir. Daha bu işte çok yeniyiz. Zamanla daha doğru bir sistem geliştireceğimizi düşünüyoruz.
 

Medya bilgisi

Kategori
Diğer Medyalar
Ekleyen
müziktrek
Eklendiği tarih
Görüntülenme
2,076
Yorum sayısı
19
Puanlama
0.00 yız 0 puanlama

Bu medyayı paylaş

Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler