baglamapan

dimarzio x2n dp 102 elektro baglama

DİMORZİOYLA D102 SET ......GÜÇ BENDE ARTIKKKKKKKK...:):):):):) boss eq 20 ....mxr phase 107.......behringer ud 100...kullandıklarım

baglamapan, 7 Mayıs 2012
Hakanzito bunu beğendi.
  • baglamapan
   yahu bukadar teknoloji kullanıp sonra bukadar geri kaldıgımızı hiç düşünmemiştim......... KÜÇÜK BİR PEDAL SETUP YAPTIM İMKANLAR DAHİLİNDE BOSS EQ 20 MXR PHASE 107 BEHRİNGER UD 100 VİDEOMU PAYLAŞTIM ELEKTRO GİTAR TARZI BİRŞEY ORTAYA ÇIKTI BAŞTA BAGLAMACILAR HERŞEYİ İLLAHAKİ DINDIRI DINDIRI ÇALANLAR HERŞEYİN İLLAKİ DINDIRI DINDIRI ÇALINACAGINI SAVUNUP NERDEYSE YANLARINDA FELAN OLSAM DÖVECEKLERDİ PEDALLARIMA NEKADAR KARŞI ÇIKAN OLDU İGRENÇ DİYE ELEŞTİRENLER OLDU AMA BU GERÇEK.......DİMARZİO MANYETİKLERİNŞİ BENİM İÇİN DEYİL GİTAR İÇİN ÜRETMİŞ PEDALLARA UYUMLU MANYETİKLER .....BENDE KULLANDIM DOKUZ KÖYDEN KOVULDUM .....ALTINI ÇİZİM HALAYLARI ÇEKENLER GAYET MEMNIN TABİ SAZCILARDAN TEPKİ GÖRDÜM GİTAR İÇİN ÜRETİLEN BİR MANYETİGİ KULLANIYORSAM NEDEN GİTARVARİ TONLARIDA ÇIKARMAYAYIM Kİ BU BAGLAMAMIZI ZENGİNLEŞTİRMEZMİ ALLAH AŞKINA
  • Single_FACTOR
   Hep kullanılıyor bildiğim kaarıyla x2n, ya da artec muadili bağlamalarda, yanlız çıkan ses bağlama sesi değil gibi. o nedenle dışlanmış olmayasın?
  • baglamapan
   cıkan seste neticede enstürman sesi buda baglamaya ren katmış olmuyormunormal şekilde zaten çalıyoz anladıgım kladarıyla sende gitaristsin mesela distörşın kullandıgında eq felan daha tellere hafif elin deyse bile hem dip ses olayı ve dehşet bi gürültü gelir distörşınla ton bozmadan çalmakta kolay deyildir ...aslında mesele şudur sen elektro gitarını akustik gitar gibimi çalıyorsun...bende elektro baglamamı elektro baglama gibi çaldım aslında...e tabiki elektronunda o gerçekçi akustigini illaki bozucam demiyorum şu tonu duymadan halaya klkmayan sayısı milyonları bulan bir kitle var ülkemizde yani dist olmazsa adam halay çekmiyor diiim.....yani kısacası bıda bir renk sohbetime ortak olduıgun için teşekkür ederim
  • Single_FACTOR
   Renkli birşeyler yapmaya çalışmanı taktirle karşılıyorum. yanlız Ses çiğ ve hacimsiz, onun nedeni gelen sinyali direk distortionla sisteme göndermen olmalı, dist pedalı yerine araya amfi/kabin similasyonu olan düşük bütçe ile GDI21 gibi bir pedal dene benim tavsiyem.
  • blackjack
   Benim bulunduğum şehir bağlama ve türkü şehri. Tek adam akıllı rock yapan ben varım. Burada çok iyi bağlamacı arkadaşlarım var. Bağlamalarında Schaller yada x2n kullanıyorlar. Bağlamalarından elektrogitar tonuda alıyorlar fakat sizinde bazı teknik bilgileri almanız gerekir. Ondan sonra tonunuza kimse negatif yorum yapmaz. Önemli olan tonun kulak tırmalamaması.. Teknik olarak bilmeniz gereken ise başlangıçtan bitişe bi setupta neler olması ve nasıl sıralanması gerektiğidir.

   Enstrumanınızın ne olduğu önemli değil. Eşik altı manyetik bile kullansanız, yan fülütü mikrofonla iletirken distortion da koysanız setup taki olayları iyi bilmeniz gerekir.

   Distortion gibi preamp ler gitar amfilerinde güzel ton verirler. Ve bu şekilde üretilmektedirler.. Gitar amfisi olmayanlar için, yada direk mixere girmek isteyenler için 3 farklı ürün üretilmiştir..

   1. Kendi distortionu içinde olan amfi simulasyonları.. Bu; behring gdi21, yada sansamp ürünleridir.. Bunları direk sisteme bağlayabilirsiniz. Gitar amfisi simulasyonlarını içerirler.

   2. Kendi distortionlarınızı kullanmak istiyorsanız kabin simulasyonu almalısınız. Bu konudada behringer ultra-g ,, H&K red box classic,, yada Alen Geere ın kabin simulasyonlarını setup ınızın en sonuna koyarak kullanabilirsiniz..

   3. Son olarakta standart processor efektörler ile direk sisteme girebilirsiniz.. Zaten burdaki mantıkta sırasıyla , amfi simulasyonu ve kabin simulasyonu ile çalışmaktadır.
  • baglamapan
   sizlere çok teşekkür ediyorum işte sitedigim cevaplar bunlardı bu tonları dahada güçlendirmenin yolunu arıyordum şöyle diyeyim şimdi bu videodaki tondaki sorun en ince ve kemik diye tabir edilen tonu seçmiş olmam baglamamın baglantısının çok kötü olması ve ses sistemini kuran arkadaşların da malesef ses sisteminden hiç anlamamaları ve dediginiz gibi pedallarla ilgili bilgi eksikligi ve müthiş bir dip ses vardı .....sizden ricam şimdi dip ses olayını çözmek için hangi marka ve modelde bir pedal kullanmalıyım mxr phase 107 canlı müzik anfilerine uygunmudur ve boss eq 20 sayenizde behringer ud 100 un uygun olmadıgını ögrenmiş oldum açıklamanızda n yardımınızdan dolayı gerçekten çok teşekkür ediyorum allah razı olsun bahsettiginiz pedalları hertürlü canlı müzik anfisinde kullanabilirim sanırım onları bir araştırıp mutlaka kullanacam kaliteli sonucu elde edip yine bir video paylaşacagım çok teşekkür ederim güzel ülkemin güzel insanları
  • baglamapan
   birşey daha sorayım kusuruma bakmayın baglamamın manyetikleri x2n set köprüyü çıkarıp dp 207 d sonic takacagım onda ki amacım pop tarzı grupların arasında yumuşak tonlarla süslemeler yapacagım tabi bazen amatör rack yapan dostlarım var onlarla beraber oldugum zamn dp 207 güçsüz kalırmı acaba
  • baglamapan
   BEHRİNGER GDİ21 ÇOK TA EKONOMİK UCUZMUŞ
  • Single_FACTOR
   Hayır manyetiklerin gayet uygun tellerin ince olması nedeniyle zaten bağlamalarda en güçlü manyetikleri kullanmaya çalışıyorlar benim gördüğüm.
   Akustik amaçlı olmayan bu manyetilerden verim alabilmek için amfi ya da amfi similasyonu şartır yoksa sesin cızırtı olarak çıkması engellenemez., ekolayzır bağlama için gerekli EQ20 güzel ama pahalı bir tercih, GE7 ya da ekonomik bir EQ işini fazlasıyla görür. eğer kullanacağın preamfi driveları yeterli ise Distortion pedalına da ihtiyacın kalmayacaktır.
  • baglamapan
   teşekkür ederim boss eq 20 var bende mxr phase 107 de var diger öneriniz gdi21 çok güzel bi alete benziyor di box özellikli imişte aynı zamanda yardımından dolayı çok sagol
  Gösterilecek yorum yok.
 • Kategori:
  Amatör Çalışmalarınız
  Yükleyen:
  baglamapan
  Tarih:
  7 Mayıs 2012
  Gösterim Sayısı:
  2,209
  Yorum Sayısı:
  13