Yeni içerik
boncuk3020

Serj Tankian - Harakiri

epik anlamda çok başarılı bulduğum serj tankian ın son klibini sizinle paylaşıyorum. sorunlara değinmesi ve gerçeği göstermek istemesi anlamında benim için yeri ayrıdır. iyi seyirler
Siyaseti karıştırmak istemem. Bana samimi gelmedi. Daha fazla söze gerek yok. Şahsi olarak, bunun müzik yapmasına ve bu klibin burda paylaşılmasına karşıyım. İsterse moderatör üstümü çizsin ama içimde birşey tutmam saygılar..
 
Yıl olmuş 2013 şu önyargılarınızı bi kenara bırakın artık. Biz bu sitede müzik için toplandıysak oturur müziğini eleştirirsin ama sırf siyaset yapıcam adama gözüm kapalı karşı çıkıcam diyosan bunun yeri burası değil.
 
Tabi önyargı. Adamlar zamanında yalan dolan klip çeksin Atatürk'e hakaret etsin, şarkılarında benim anama bacıma küfretsin, sözde soykırım için konserler versin, konser biletlerinde bize köpek desin biz de diyelim ki adamlar müzik yapıyo abi boşver müziğe bakalım. Onlar yalan siyasetini müziğe karıştırsın ama biz bişe diyince müziğe siyaset karıştırdığımız için önyargılı olalım. Sene 2013 hadi bakalım 2013 yılında ben bunun yaptıklarının aynını yapayım 2020 yılında da solo gitar albümü yapayım sadece ama, billboard da 1 numara olayım beni çocuğuna dinletecek misin ? O yüzden karşıyım bu videonun burda paylaşılmasına.
 
Ben bu adamları da, yaptıklarını da, yapmak isteyip yapamadıklarını da en az sizin kadar biliyorum emin olun. Ama yaptıkları bana gayet doğal geliyor neden mi adam zaten Ermeni, hepimiz biliyoruz ki bunlar küçüklükten itibaren ölümüne savunmuşlardır ve savunacaklardır "sözde" soykırımı. Yani bir Türk'ün "soykırım vardır" demesiyle bir Ermeni'nin "soykırım yoktur" demesi bu pencerede aynı şey. E doğal olarak bu adamlar da müziklerinde bunu kullanabilir ki rock/metal müziğin felsefesidir düşünceleri korkmadan haykırabilmek. Ne derseniz diyin, ben bu adamları yaptıklarından ötürü suçlamıyorum. Madem bu kadar ulusalcıyız, Atatürkçüyüz o zaman ilk önce kendi içimizdeki Atatürk düşmanlarını bitirmemiz gerekir ki sıra dışarıdakilere gelsin. Düşüncelerimi anlatabilmişimdir umarım. İçimizde bunlardan kat kat daha beterleri var. Önce onları halledelim sonra konuşuruz bu konuları.
 
"We must either love each other or we must die" diye mesaj vermişler şarkının ortalarında. Sadece Türkler'i sevmiyorlar demek ki :D
 
A
Kötü insanı tipinden tanırım arkadaş, bu yavşak suratı ne zaman görsem sinirleniyorum, yine herkesin bildiği şeyler üzerinden duygu sömürüsüyle ticaret... Müzikal açıdan da berbat. X Japan dinliyordum bunun için durdurduğuma lanet ettim.
 
Bu video ile ilgili problem nedir anlamadım? Savaş karşıtı, hümanist, çevreci, nükleer karşıtı. Ve de güzel bir şarkı. Bence en iyi rock vokallistlerinden birisi kendisi. Eşsiz bir sese sahip. SOAD'un Ermeni soykırımı savunucusu olduğunu hepimiz biliyoruz, o ayrı bir konu. Ama yukarıdaki şarkının hakkını ben vermek istiyorum.
Ayrıca Google'ı aradım taradım. Serj'in veya SOAD'un Atatürk karşıtı, Türklerin anasına bacısına sövdüğü söylemleri bir türlü bulamadım. Bana bir link veya başka bir kaynak gösterirseniz , beni de şu cahil kalmışlığımdan kurtarmış olursunuz.
 
sorun sana bana hatta babalarımıza köpek demesi. Sonra kıçıkırık bi yalancı örgüt olarak bize iftira atmaları. Başka nasıl bir problem olursa videoyu protesto edersin bilmiyorum. Ama ben bu ve bunun gibilerin suratını görünce kusasım geliyo , bırak şarkısının anlamını.
 

Medya bilgisi

Kategori
Diğer Medyalar
Ekleyen
boncuk3020
Eklendiği tarih
Görüntülenme
2,422
Yorum sayısı
22
Puanlama
0.00 yız 0 puanlama

Bu medyayı paylaş

Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler