Wasp tarafından gönderilen profil mesajının yorumları

 1. Wasp
  Wasp
  ++ Yda preamp alıp amfi simulasyonu kullanmamak mı lazım? Acdc falan güzel hoşta iron maiden çalınca özellikle palm mutingler iğrenç geliyor. Amaç hem kayıt hemde kulaklıkla gitar çalmak.
  27 Mayıs 2017
  Flamenco bunu beğendi.
 2. Wasp
  Wasp
  Amplitube 4 un clean tonları daha iyi ve latency biasa göre daha düşük. Ama onda bile aynı sorun var. Gerçi amplitube da pahalı onun yerine preamp alınırda. Preamp alsam bile eğer sorun kulaklıksa direk kulaklık alayım.
  27 Mayıs 2017
 3. Wasp
  Wasp
  @forbidden_city Kaan sen ne düşünüyorsun. Sen preamp diyeceksin o kesinde. Preamp bile olsa kulaklıkla çalacam ses kartına girip. Sadece kayıt için demiyorum. Sen hem kulaklık hem monitör falan baya combo yaptın sanırım. Fikirlerini bir alayım. Duyum açısında çok fark var mıdır üst seviye kulaklık yada monitörlerde falan?
  27 Mayıs 2017
 4. forbidden_city
  forbidden_city
  Daha güçlü kulaklıkla düzelir mi demişsin, düzelmez diyorum. Bias'ı çok daha fazla kurcalaman lazım diyorum. Neticede bir arkadaşım bana kayıt attığı zaman ben kendi sistemimden güzel duyabiliyorum palm muting'leri -en azından çok kötü filan değil, kendi sınırları içerisinde gayet iyi-. Pek tecrübe sahibi değilim Bias'la ama eq mevzuları yine büyük önem kazanıyordur tahminen.
  27 Mayıs 2017
 5. forbidden_city
  forbidden_city
  Şu an ben Focusrite ile hiç öyle bir gecikme falan hissetmeden çalabiliyorum Amplitube'de. Bias denediğimde de gecikme hissetmemiştim. Buffer ayarını iyice düşürdüğün zaman latency filan kalmıyor yani fark edilir oranda. Clean açısından Amplitube'de Roland Jazz Chorus kullanıyorum, 2-3 başka eklemeyle efsanevi clean alıyorum. Fender yerine Roland Jazz Chorus tavsiye ederim.
  27 Mayıs 2017
 6. Wasp
  Wasp
  Kayıtta sample olayı değişiyor daha yüksek kalite de kayıt alabilir. Ama doğrudan çalarken 512 sample geçemiyorum latency çalınmicak hale geliyor.
  27 Mayıs 2017
 7. Wasp
  Wasp
  Bufferı düşürünce ses falan kalmıyor ortada işte.
  27 Mayıs 2017
 8. forbidden_city
  forbidden_city
  Ben ki o kadar analog hastası adamım, Amplitube clean tonumla saatlerce çalabilirim. O konuda analog olmasa da epey bi' şey yapılabilir, kayıt olsun, çalma olsun. Ben vurguyu preamp dışında kabin mikrofonlama üzerine yapıyorum yalnız. Bence senin de asıl yaşadığın sıkıntılar o tarafla ilgili. Orası tonun diğer yarısı.
  27 Mayıs 2017
 9. Wasp
  Wasp
  Amplitube cleanleri gerçekten çok iyi ki ben pedal girdiğim için bu açıdan Bias'tan daha çok işime yarıyor. Biraz daha kurcalayayım bakayım. Kayıt falan alayım.
  27 Mayıs 2017
 10. forbidden_city
  forbidden_city
  Valla o zaman sendeki ses kartı, driver ya da bilgisayarla ilgili bir problem var herhalde. Güncel driver kullanıyorsun değil mi? Gecikme varsa önce işin o kısmını çözmek lazım. Ton bir şekilde yakalanır çünkü zamanla. Bu arada ben referans kulaklıklarımı sattım, Sennheiser kulaklığım duruyor bir tane, ondan gelen sound ile referans monitörden gelen arasında dağlar kadar fark var. İyi kötü anlamında demiyorum.
  27 Mayıs 2017
 11. forbidden_city
  forbidden_city
  Genel olarak midleri biraz yüksek veren bir kulaklık benimki. Haliyle drive için biraz çamurlaşma yapıyor ama öyle dağlar kadar fark eden bir değişim yok. Ha onu referans alıp kayıt yapmam o ayrı :D Clean alırken de ekstra güzel gösteriyor mesela. Ama bir ton kötüyse hepsinde kötü oluyor genelde öyle özetleyeyim abi.
  27 Mayıs 2017
 12. forbidden_city
  forbidden_city
  Pedal ne pedalı bu arada abi?
  27 Mayıs 2017
 13. Wasp
  Wasp
  4 pedal var. Wampler Plexi Drive Deluxe bide Ms delay, purpleplexi ve ramshead. Ya driver güncel 512 sample üstünde latency yapması çok doğal. Ki 512'de amplitubeda hissedilmiyor bile. Ama kayıtta direct monitör işlerine girişip yüksek kalitede kayıt alıyorlar gecikmesiz. Ama bu açayım altyapıyı üstüne takılayım için geçerli değil :D Amp mic işi zor iş bana daha protatif çözüm lazım.
  27 Mayıs 2017