merl1n

Profil mesajları Son hareketler Gönderiler Hakkında

 • Yeni tel taktıralı 1 ay oldu olmadı, sap klavye ve tel kaymıyor hızlıca buraya yazayım dedim. Aktardan limon yağı işimi görür mü ?
  (Epi. lp special 2)
  forbidden_city
  forbidden_city
  Aktardan almak yerine gitar için üretilenleri alın, yalnız onlar klavyeye sürülür. Telde eğer kayganlık bittiyse, sorununuzu çözmez ki asıl sorun muhtemelen bu. 1 ay, eğer Elixir kullanmıyorsanız zaten çok uzun bir süre olabilir. 3 gün sonrasında dahi telin mahvolduğu durumlar olabiliyor elden, parmaklardan çıkan terlemeyle birlikte. 1 ayı uzun bir zaman olarak görmeyin yani :) Tel değiştirin bence.
  Yetgin
  Yetgin
  Fast fret. Teli taktığın andan itibaren gitar kullanımı öncesinde ve sonrasında kullanırsan rahat edersin.
  • Beğen
  Tepkiler: merl1n
  masterofmasters
  masterofmasters
  İlk gitar çaldığım zamanlar (80'ler) babamın tavsiyesidir ki bunu başka eski müzisyenlerden de duydum. (Elixir ve Dean Markley Blue Steel (DM'de kararmasa da ton kaybı oluyor) dayanıklıdır, hadi onlar bir tık daha uzun ömürlü olsun) Telin ömrü 24 saat civarıdır.. Günde 1 saat çalıyorsan 24 gün diye hesaplanmalı.. Daha sonra ton kaybı başlar.. Yeni tel taktıktan sonra 1-2 saat çalar sonra konsere, kayda girerdim..
  • Beğen
  Tepkiler: merl1n
  id core 10 amfimi bilgisayarda guitar rig üzerinden kullanma imkanım var mı?
  Single_FACTOR
  Single_FACTOR
  Bu şekilde kullananlar var fakat Amfi özelliklerinizi bilmiyorum. Eğer amfide Fx loop varsa 4 kablo metodu ile ses kartınıza bağlayabilirsiniz. Yoksa Usb özelliği ile re-wire köprüsü kurabilirsiniz. Bu sayede Preamp olarak kendi amfinizi, efekt olarak guitar rig dekileri kullanabilirsiniz.
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
Üst