JellybonKiller kullanıcısının son içeriği

 1. JellybonKiller

  elektro gitar çalmak neden bu kadar zor?

  Doğrudan elektro gitarla başlamış ve hiç ders almamış biri olarak diyebilirim ki günden güne kendimde hiç bir değişim gözlemleyemiyorum ama 2 sene önceki halim ile şuanki halim arasında dağlar kadar fark var. Metronom kullanmayı dene, hızına yetişemediğin parçalarda çok işine yarar. En kötü...
 2. JellybonKiller

  Pinch Harmonic.

  Penayı köprü ile sap manyetiğinin tam ortasına vurmayı dene. Benim ucuz ekipmanlarla bile çok güzel ses çıkıyor bu şekilde.
 3. JellybonKiller

  İlk Gitt

  İki başlangıç setininde amplileri vasat malesef. Eğer bütçen yetiyorsa Squier Hss strat ve Blackstar İd Core 10 tavsiye ederim.
 4. JellybonKiller

  Drop tune edge zero

  Edge Zero 2 “Floyd Rose”dur. Drop tune dediğimiz olay ise gitarı akort etmektir. Örnek: Drop D için E telini D ye çevirirsin ve artık gitarın D drop. Videoyu izle öğren.
 5. JellybonKiller

  Drop tune edge zero

  İşkencedir. Tavsiye edilmez. (Normal akort, drop akort fark etmez.)
 6. JellybonKiller

  Elektro Gitar Ve Amfi Önerisi

  Schecter’ın üst seviye gitarlarını metal ve türevleri için biçilmiş kaftan. Sgr çok inceleme fırsatım olmadı ama Schecter’ın kötü iş çıkaracağını sanmam. Eski tarz rifflerden kastınız Rock n Roll veya Blues’a kaçan tınılarsa Squier daha mantıklı. İyi bir ampli seçimiyle köprüde humbucker olan...
 7. JellybonKiller

  Yeni arayüz nasıl olmus?

  Dün değiştirildiği sıralarda arayüzü siyah yapma seçeneği sayfanın en altında vardı. Onun da kaldırmışlar. Gerçekten çok tuhaf, insanlara zorluk olsun diye yapılıyor değişiklikler herhalde.
 8. JellybonKiller

  Amfi Tonu (gerçekten Yardima Ihtiyacim Var)

  Köprüde single olan bir Tele gerekiyor meşhur “Duman Tonu” için. Birde Peavey Classic 50 gibi lambalı bir ampli. Eq ayarları konusunda kulağına güvenmen lazım. Şuan önümde ID Core 10 var. Crunch kanalına aldım, gain yarıdan biraz daha az. Isf 0. Gitarın volum potası yarım açılmış durumda ve...
 9. JellybonKiller

  Id Core 10 Amfiyi Ses Sistemine Bağlamak

  Ses tonundan mı memnun değilsiniz, sesin hacimden mi ? Eğer ses tonundan memnun değilseniz fabrika ayarlarında kullanmak yerine BlackStar’ın ton yazmak için uygulaması var, başka kullanıcıların yazdığı tonlara da ulaşabilirsiniz BlackStarın kendi web adresinde.
 10. JellybonKiller

  Ekipmanını Göster Ey Turkrockçı!!!

  Hocam ampli Th30 herhalde :). Strat ile nasıl bir soundu oluyor, memnun musunuz?
 11. JellybonKiller

  Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

  Şimdi şöyle bakalım olaya; Oyun oynamak için bilgisayar toplayacağımızı var sayalım ve 10.000₺ de bütçemiz olsun. Şimdi piyasada bir sürü alternatif var, isterseniz 3.000₺ ye piyasadaki çoğu oyunu oynatacak bir bilgisayar alıp geriye kalan 7.000tl ile de klavye, kulaklık, monitör, oyuncular için...
 12. JellybonKiller

  Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

  @Deep&D Stratocaster ile Enter Sandman tonu alınabilir, ama sen o ampliyle sadece “metalcilik, rockcılık” oynarsın. Bütçenin en az yarısını ampliye ayır derim.
 13. JellybonKiller

  Blackstar Ht1r Için Kulaklık Önerisi (lütfen Yardım Bekliyorum...)

  @uayazzz, konu ile alakasız ama rica etsem Marshall kulaklık hakkındaki yorumlarını ürün eline geçip kullandıktan sonra paylaşır mısın? Zira Phillips’in dandik kulaklığı gınağa getirdi beni :). Belki bir tanede ben edinirim.
 14. JellybonKiller

  Az Bilinen Güzel Şarkılar

  Türü bilmiyorum, grubun diğer şarkılarını da dinlemedim ama hoşuma gitti:
Üst