teberus91 kullanıcısının son içeriği

 1. 2020'de Kim Ne Almak Istiyor

  Fender Texas Custom Special manyetiks eti yeter ya baikasında gözüm yok :D
 2. Satılık 1979 Gibson The "SG" + Hardcase

  3 Parça ceviz gövde. Ağırlığı nasıl ?
 3. Squier için Lüthier Önerisi ve Ön Fiyat

  Sıfır almaya kalktığında 1500 tl olsa affinity ona vermek istemiyor ama sonuçta. Gerçi hepsiburada da kampanya vardı 1000 tl ye düşmüştü fiyatı ama rosewood tu. Alıp denenebilir belki ama riskli. Eğer kafana göre bulamadıysan lüthier sana yaşadığım yerdeki lüthierin numarasını verebilirim...
 4. Squier için Lüthier Önerisi ve Ön Fiyat

  Hayatımda duyduğum en aptalca yorum maple tuşeye değmezmişmiş. Maple tuşe fenderi fenderi yapan ağaç ve tuşedir. İstanbul'da fret değişimi kaça yapıyorlar bilmiyorum ama burada benim lüthier tanıdığım paslanmaz çelik medium jumbo fret değişimini 500 tl ye yapıyor. Diğer istediklerin de 100 tl yi...
 5. Saddle yüksekliği

  Onu nasıl anlatayım ki sana? Yani normal bir gam çalıyorsun atıyorum A sen başladın üstten aşağılara doğru gittikçe parmağın tele çarpıyorsa ayar gerektirir. Sen iyice bir youtube dan araştır. Bu forum zaten youtube a karşı bir nefreti var sanırım alayı orada anlatıyor.
 6. Saddle yüksekliği

  Tel yüksekliği senin konforunla alakalı bir durum ve tabikide fretlerin bu iş için muntazam olmasına. Eğer fretlerin yeterli seviyedeyse saddleları alyanla keyfine göre sağa yada sola çevirmen yeterli. Ama şunuda unutma radiuslu olmasına önem ver. Yani sol telinden mi ye ineceğinde radiuslu...
 7. Saddle'da Paslanma

  Valla ben Wd 40 ı yıllardır herşeyde kullanıyorum. Elektronikte arabada hatta gitar temizliği,fret temizliği kokusu dışında mucize bir ürün daha bir sorunlada karşılaşmadım.
 8. ibanez rg kasa gitar boyamak

  Referans verebileceğiniz biri var mı?
 9. Sahte Gitarlar

  Ustam nereye kadar devam edebilirsen et. Hatta saatelrce bekletmen de bir yerde kafi. Cİn olmadan şeytan çarpmamayı öğrenir umarım.
 10. Bu gitara uğraşmaya değer mi?

  Uğraşılacak fazla bir durum yok gövde tekrar yapıştırılacak. Sizde yaparsınız bence işkence tarzı birşeyle bir hafta kadar ağaç yapıştırıcısı sürüp bekleyin bence sonuç alınır. Yada iyi bir lüthier direk halleder zaten.Youtube da bol kaynak var.
 11. Squier Tremolo Köprü Sorunu

  Bu arada istediğin kadar oyna o köprüyle akort stabilitesizliğinden müzdarip olacaksın.Bence 2 tane daha yay takıp hardtail gibi kullanmanı öneririm bu tip başlangıç gitarlarında.
 12. Squier Tremolo Köprü Sorunu

  Tremolo zaten sistemin adı. İçerisine strat da girer Floyd Rose da. Orada bir çok şeçenek olması lazım. fender strat bridge replacement yazdığında; Orada adam hiç bilmeyen adama anlatır gibi anlatmış. Nasıl çevireceğine kadar.
 13. Satılık Epiphone LP Standard Endonezya

  Selam takas için 1000 tl nakit alabileceğim demişsiniz. Takas için ne düşünüyorsunuz ? Ne eksiğiniz var ?
 14. Squier Tremolo Köprü Sorunu

  Hem vidaları hemde arkadaki tremolo havuzundaki 2 vidalı tutacağın vidalarını gevşetmen gerekiyor. Youtube a how can i fix my tremolo diye yaz çıkan sonuçlardan nasıl yapıldığını öğrenebilirsin.
 15. Gitarıma tel alacağım

  O zaman geleceği görmek zor değil. Daddarionun standart tellerini alın.
Üst