• Tune-o-matic köprüde vidalar dışa mı bakmalı yoksa iç tarafa manyetiğe doğrumu bakmalı? nasıl koymak lazım? int deki resimlerde karışık hep.
  SPAWN-THeUndead
  SPAWN-THeUndead
  tek bir kullanım şekli yok yani, iki türlüde kullanılabilio? Peki üstündeki bu dişlerin yönü nasıl olmalı? mesela törpülü tarafı nereye bakmalı...
  forbidden_city
  forbidden_city
  Gerekli entonasyon ayarı yapılabildiği müddetçe bir önemi yoktur tahminen. Teli tutacak yani çok bir işlevi yok. Genelde içe doğru oluyor ama. Dışa çevirmeyi düşünüyorum ben de bir dahaki tel değişiminde.
  forbidden_city
  forbidden_city
  Törpülü taraflar bende sarımsız teller için ayrı, sarımlı teller için ayrı yöne bakıyor. Denemekten zarar gelmez ya :)
  led tv ekran kararması nedeniyle servis hazır cevap panel değişecek diye 3200tl istio. XD
  • Beğen
  Tepkiler: The_Nebula
  Single_FACTOR
  Single_FACTOR
  TTK 2 yıla garanti veriyor, ama 3 sene böyle bir ürün için çok kısa bir süre. bu açıdan şanssızsınız, eğer, ürüne ait üretimden kaynaklanan tespit edilebilir bir hata var sa, yine de Tüketici Mahkemesine gidebilirsiniz.
  The_Nebula
  The_Nebula
  Benzer sorunu ben de yaşadım. aynen 3 sene sonra ekranda pixellerde kararma oldu, üstelik de marka Philips. Aynı model arkadaşımda da var, onda da aynı sorun, aynı zamanda, aynı şekilde oluştu. Geçmiş olsun, Spawn Bey.
  Single_FACTOR
  Single_FACTOR
  Yukarıda da söylediğim gibi, eğer bir ürünün belirli bir markası için kronik bir durumdan bahsediliyorsa aslında TTK dışında olmasına rağmen mahkemeye taşınabilir ve olumlu sonuç alınabilir. 3yıl bu cihazların ömrünün çeyreği bile değil yazık.
  Sinyali full açtığımızda bile peak yapmayan usb ses kartı var mı?
  blackfriday666
  blackfriday666
  Stüdyoda Lynx Hilo kullanıyoruz, bayağı high end bir arayüz, o bile zorlandı mı yapıyor diye hatırlıyorum.
  CanTe
  CanTe
  kullandığınız bilgisayar ile de alakalı biraz.
  Single_FACTOR
  Single_FACTOR
  eğer kastettiğiniz o ise; auto sens fonksiyonu olanlar var. Ancak peak yapmaması için sizin sinyal seviyenize bir şekilde dijital müdahale edildiği anlamına gelir. Ses kartı ile değil ama böyle bir ihtiyaç varsa external bir gate/limitter kullanmak daha doğru seçenek bana kalırsa.
  Esp horizonumu japonyada mı satsam yoksa tr de mi satsam, japonyaya bu yaz mı gitsem yoksam öbür yaz mı gitsem... yani naapsam bilemedim XD
  Wasp yazmış aşağıda aklıma getirdi. Telleri ters takarsak ne olur/değişir? Yani kalın mi telini ince miye taksak, layı siye taksak :)
  dingdongdaddy
  dingdongdaddy
  nut görevini yapamaz.. onun dışında sorun yok fikrimce.. bir de manyetik kutup yükseklikleri scattered ise o da sıkıntı..
  E
  eyazıcı
  Solak gitar alıp sağa yatırın.
  Bazı 2. el gitarlarda 12. perde tarafında 6. tel tarafı:yaklaşık 2.0mm 1. tel tarafı:yaklaşık 1.5mm falan tarzı şeyler yazıyor. Bu sorun ne?
  EMM
  EMM
  Akla gelenler; üst esik pozisyonundaki bozukluk, kopru sisteminin pivotlara tam oturup oturmamasi, saddle problemleri. Daha kotusu ise sap donmesi bile olabilir. Hatta sap catlamis-kirilmis onarilmis olabilir.
  Bu Half Step Down dedikleri Eb nasıl D# de olabiliyor?
  SPAWN-THeUndead
  SPAWN-THeUndead
  Eşdeğer sesler hakkında bir bilgim yok.
  SPAWN-THeUndead
  SPAWN-THeUndead
  Şimdi çaktım olayı, mi'den önce re notası geliyor, o yüzden eb'ye aynı zamanda d# diyebilioz. XD
  forbidden_city
  forbidden_city
  Enharmonic de denir, sanırım değiştirici işaretleri biraz daha kavramanız gerekecek. Ayrıca 'mi bemol ' telafuzunu hala yapamadığımdan 'bemole akortlu' diyorum ben en fazla.

  xD
  Laptop sizlere ömür :( açılış ekranında öyle kalıyor. :(
  CanTe
  CanTe
  Değişim veya temizlik amaçlı olarak cdrom veya sabit diskinizi çıkardınız mı? Yerinden oynayan bir parça varsa,bilgisayar bunu algılayabilmek icin sürekli komut gonderir açılış ekranında. Ancak algilayamadigi icin hiçbir şey olmaz.
  SPAWN-THeUndead
  SPAWN-THeUndead
  Yok, bişey çıkarmadım. Öyle durup dururken oldu. Teknik servise götürüom şimcik.
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
Geri
Üst