mertay kullanıcısının son içeriği

 1. Elektrik gitar direct kayıtta mix ve mastering hakkında

  DAW çıkışından mono'ya alıp birde seviye ayarını öyle dene.
 2. Jeff Hardy Giriş Müziği gitar tonu hk.

  Dist. pedal, chorus (veya flange) ve sonra amfi olabilir. Prosesörden amfi inputa gittiyse chorus bayağı deli ayarlanabiliyor o nedenle mod. fx'ten emin olamadım.
 3. 2 akor arasındaki fark nedir ?

  Parmakları (soldan sağa) 3-2-4 diye çalışın. Mesela ardından C basmak çok daha kolay olacaktır, öğrencilerime o parmaklarla öğretiyorum.
 4. Tel dayanıklılığı

  Tırnağını frete denk gelen yerden (altından) sarımsız tel üzerinde gezdir, eğer pürüzsüz değilse değiştirme zamanı gelmiş demektir.
 5. Burzum Thulêan Mysteries

 6. Müzik Marketleri kapandımı ,kapanırmı?

  Birde yaşınız genç diye hafife almayın. ABD'de çok genç'te hayatını kaybetti çünkü kronik probleminin olduğunu bilmeyen çok çok insan var. Mesela bir arkadaşım askere gitmişti yaş 26 falan, acemiliğini tamamladı sevk edilmeden önce rutin kontrole bir doktor kalbini dinledi. Kalp kapakçığın...
 7. İnternetten arkadaşımla gitar çalmak

  Bulduğunuz bazı programların aslında amp plug-inleri kullandırmaması (bu programlarda gecikme yarattığı için) bana mantıklı geldi. Plug-in'siz deneme yapın birde yani gitarın kuru sesiyle bakalım gecikme ne ölçüde azalacak, tatmin ederse ucuz prosesör falan kullanılabilir.
 8. Floydrose tremolo kırıldı

  Sıkıntı olursa bu tip (çin) floyd'ların gitar tamircilerinde çokça başka gitardan çıkmaları bulunuyor, çok pahalıya geleceğini sanmıyorum.
 9. tapping

  Pek etmez, belki bazı çelik ağırlıklı teller var daha parlak oluyor tınısı ama sanmıyorum yardımcı olacağını. OD pedal ile boost en pratik çözüm olacaktır.
 10. Prosesör satın aldım çalıştıramadım

  "on" düğmesinin seçili olmasına dikkat et artı birde gitar jackı tak (input'a) belki öyle devreye giriyordur.
 11. New AI generator for Metal Riffs

  Plug'le geliyor anladığım, denk gelmediyseniz bu da yardımcı olabilir belki; DJEN İşin ruhunu öldürecek kadar bilgisayara sırtımızı yaslamadığımız sürece bende taraftarıyım teknolojinin. Yani biraz ilham için ilk AI denenir, çıkan sekmeyide sonuçta dilediğimiz gibi editleyip...
 12. New AI generator for Metal Riffs

  https://www.amplesound.net/en/pro-pd.asp?id=33
 13. Kötü Elektro Gitar Var mı?

  Kötü gitar'a bugün sadece bazı yerli el yapımlarında denk geliyorum eğer denklem fiyata kıyaslamaksa.
 14. Sound boost potansı ?

  Pasif, bas frekansı kesiyor. Satrani modeller, yamaha revstar vs gibi gitarlarda var. Yıllar önce kendi gitarımda da denemiştim ama neck manyetiğin sana baslı gelmiyorsa tavsiye etmem, yüksek distortion'da bas gereğinden az olura köprü-vari tınlayabilir.
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler