Orkun

Profil mesajları Son hareketler Gönderiler Hakkında

 • Vinnie Vincent şarkılarına yine bakıyorum ve ne kadar harika bir songwriter olduğunun kanısına daha çok varıyorum her seferinde. Efsane bass line'ları var bestelediği şarkıların.
  Punk basscısıyım. Sizce sıfıra Squier Afiinity P Bass almaya değer mi? Piyasada maple klavyeli ve P Bass olarak tek bütçem ona yetiyor, ikinci el modern kasalara yönelmek istemiyorum.
  Son zamanlar ABBA - Gimme Gimme Gimme ve Patrice Rushen - Forget Me Nuts dinliyorum sadece nedense. Var mı funky bir bass line'a sahip konusu romantizm olan bir şarkı önerisi olan?
  Dog The Bounty Hunter
  Dog The Bounty Hunter
  Bu yazdıklarınıza alternatif olur mu bilmem ama Fat Larry's Band - Act Like You Know diyeceğim.
  • Beğen
  Tepkiler: Orkun
  Orkun
  Orkun
  Biliyorum onu da, güzel baya.
  Sizce Jazz Bass Türkiye'de fazlaca overrated bir bass mı? Hemen hemen her grubun basscısının elinde.
  Dog The Bounty Hunter
  Dog The Bounty Hunter
  Aslında çok versatil bir enstrüman. Ash'ten olanı var, Alder'den olanı var, maple olanı var, rosewood olanı var, aktifi var, pasifi var, vintage köprü olan var, badass olan var, renk seçeneği var, var da var. "İŞ" söz konusu ise tercih ya JB ya da Stingray oluyor (benzer sebeplerden). Özetle hemen hemen herkese hitap eden bir çeşidi olduğundan ortalıkta sık görülüyor.
  Orkun
  Orkun
  Anladım. Ben sanırsam P Bass'cı olduğum için çok late 70s early 80s punk döneminden kalmışım :)
  "Everybody wanted to be a "King", then lots of guys got their King V guitars, but they couldn't understand that being a king is not for everyone. King is "King", Robbin "King" Crosby is king..." Facebook'ta bir Jackson/Charvel gitar grubunda bir King V fotoğrafı altına Robbin'in fotoğrafıyla beraber atılan efsaneler ötesi bir yorum.
  forbidden_city
  forbidden_city
  Ratt bir başka ya. Invision of your privacy ve Detonator diyorum ben. Hastasıyız.
  • Beğen
  Tepkiler: Orkun
  Orkun
  Orkun
  Her ne kadar koyu bir Ratt hayranı olsam da maalesef Detonator yani Robbin'in olduğu son albümden sonra Ratt öldü bence. Gerçi Robbin Detonator albümünde şarkıları besteledi, gitar kayitları Warren tarafından alındı. O sırada Robbin uyuşturucudan dolayı tedavi alıyordu... RIP..
  Tracii Guns boşuna dememiş Crystal Eyes şarkısını yazarken "She's an angel, that fell to the Earth like a gift from God..." diye..
  Vinnie Vincent'e çok haksızlık yapılıyor YouTube'da, acaba yorum atanların kaçı Kiss gibi bir grupla çalıp Lick It Up albümünü çıkardı...
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
Üst