Gitar, Amfi, Pedal Deneyimler

herkese selamlar öncelikle. herkesten ricam bu başlığa bu işin inceliklerinden kendi tecrübelerinizden birşeyler paylaşmanız ki işin içinden çıkamayan arkadaşlara yardımı dokunsun. uzun zamandır sadece ac4tv amfim ve gitarımı kullanıyordum pedalı bağlamaya ihtiyaç duymuyordum çünkü meğer nasıl kullanılacağını bilmiyormuşum😅. evet arkadaşlar ben pedalın volüme’unu(add+ tube drive) baya bir açtığımdan headroom’u zorluyormuş meğer alet. veyahutta başka sebepleri vardır bilemeyecem ama. tavsiyem pedalların volüme’ünü iyi ayarlamanız yoksa çirkin bir cızırtı geliyor(ben böyle çözdüm yani). her amplide ve her pedalda olmasa da bu böyle gibi. mesela stüdyoya götürdüğümde pedalımı oradaki lambalı peavey’de böyle bir durumun çok daha az olduğunu farkettim çünkü aletin headroom gepgeniş olduğundan muhtemelen. ha tabi sevenide var orası ayrı ama. hemen hemen amfiden çıkan clean/crunch volüme ile yakın tutmakta fayda olduğunu düşünmekteyim. hah ee biz bunu biliyoruz senelerdir diyeceksiniz belki ama ben bunu ne diye aratacağımı bilemediğimden yanıtını da bulamadım. bugün inciğini cıncığını kurcalayarak çözdüm olayı. herkese iyi forumlar.

Geri