Müzik kitabı önerisi

Arkadaşlar gitarı kendi kendime öğrendim 3 senede istediğim çoğu şarkıyı çalabiliyorum gam biliyorum ancak ses aralıkları oktavlar gibi şeyler hakkında bilgim sıfır.Bunlar için ne önerebilirsiniz ? Nota okumayı da bilmiyorum bunu da göz önünde bulundurarak söyleyeyim.

Konuşabiliyorum ve bilgimi-görgümü arttırmak istiyorum ve fakat okuyup yazamıyorum. Kitap önerin bana.
Küçük bir sorun var. Okuyamıyorsan kitabı ne yapacaksın ?
Önce alfabeyi öğrenin.

Bildiğim tek bir şey var.
Eğitimcisinden bir eğitim alınmadığı sürece, kitapları okuyarak, videoları izleyerek doğru bilgi ve beceriye ulaşmak zaman ve emeğin boşa harcanması.
Azda olsa, basitte olsa bir sanat akademisi veya okulu ile irtibat kurun bence.

Arkadaşlar gitarı kendi kendime öğrendim 3 senede istediğim çoğu şarkıyı çalabiliyorum gam biliyorum ancak ses aralıkları oktavlar gibi şeyler hakkında bilgim sıfır.Bunlar için ne önerebilirsiniz ? Nota okumayı da bilmiyorum bunu da göz önünde bulundurarak söyleyeyim.
aslında piyano kitapları daha iyi olabilir mantık olarak.

notalar: A, A#/B♭, B, C, C#/D♭, D, D#/E♭, E, F, F#/G♭, G, G#/A♭.

CDEFGAB -> do re mi fa sol la ti (bazı sistemler harfleri kullanıyor karşılık gelen solfej notaları bu şekilde)

Örneğin;
D# -> re diyez
Eb -> mi bemol oluyor.

A dan G#'a olmak üzere 12 adet nota piyanoda sıralı. Sonra yine A'dan devam ediyor ama bu sefer oktav değişiyor. Piyanoda sola giderken bas oktavlar, sağa doğru giderken tiz oktavlar var.

Youtube'dan Andrew Furmanczyk'in hem müzik teorisi hem de piyano derslerine bakabilirsin. 40+50 toplamda 90 tane video var.

Geri