2022 "Güçlü ve Gelişmiş Türkiye"de Ekipman Fiyatları

uçtu uçtu ... 55 milyon dolar dolmuş parasını dert etmeyecek hale geldik...
Uçtu ve çakıldı. AVM'lerin önemli bir kısmı bankaların elinde imiş. 🤣
Rant ekonomisinin sonu.
Bazen düşünüyorum (malum, vaktiyle konuşmuştuk bunu), hadi ithalat yapanlara 150 euro sınırı sayesinde can verdin.
Peki AVM kirası yüzünden fiyatları şişen dükkanlar internet "mağazaları" ile baş edemeyip batmaya başladığı için internet üzerinden alışveriş sınırı da gelir mi acaba?
Hepsiburada üzerinden alışveriş yaparken "Ayda 5 siparişten fazla veremezsiniz, 150 euroyu geçersen iki katını ödersin"...filan🤣
Aaa... Yok canım. Bu kadarı da fazla🤣

Rant ekonomisinin sonu.
Bazen düşünüyorum (malum, vaktiyle konuşmuştuk bunu), hadi ithalat yapanlara 150 euro sınırı sayesinde can verdin.
Peki AVM kirası yüzünden fiyatları şişen dükkanlar internet "mağazaları" ile baş edemeyip batmaya başladığı için internet üzerinden alışveriş sınırı da gelir mi acaba?
Hepsiburada üzerinden alışveriş yaparken "Ayda 5 siparişten fazla veremezsiniz, 150 euroyu geçersen iki katını ödersin"...filan🤣
AVM leri çoğu "Arapların" elinde, gün geçtikçe memleket Araplara satılmaya devam ediyor. Hilafetciler Noel Baba kovalarken, Arap ülkeleri Noel ve yılbaşı kutladılar

dükkanlar internet "mağazaları" ile baş edemeyip batmaya başladığı için
evet kiraları arttı filan ama bazı şeylerin internette çok ucuz olmasının da sebebi firmaların kendi ticari koşullarından feragat ederek ya da "kırdırarak" arka kapıdan e-ticarete mal indirmeleri veya eski tabiriyle modern spot'çuluk... parayı ve stoğu hızlı çevireyim derken kendi müşterilerini ucuz olan e-ticarete kaptırıp sonra AVM kirası arttı diye ağlamasınlar... işbilmezlik ve finansal okuryazar olmamak da pay sahibi o işte... ve tabi çakallık; 40 yıldır bayisi olduğun malı kısa günün karı diye arka kapı spota verirsen batarsın tabi... o internet mağazaları nereden ucuza mal buluyor? ana firmadan değil, zannedildiği gibi büyük şirketler aman hepsiburada'ya filan ucuza verelim de bakkal çakkaldan avantajlı satsın demiyor .... ve tabi yine iş tecrübeme istinaden söyleyeyim, marketplace sitelerde gördüğünüz ucuza satan firmaların yarısı zaten mağazası olan ticari işletmelerin farklı isimli "sanal" dükkanları
memleket Araplara satılmaya devam ediyor.
para onlarda... yani tek sebep arapsevicilik değil, Rus'lar için de geçerli... İngiltere'nin yarısı Rus ve Katar'lıların elinde... 30-40 milyon pound'luk (evet milyon pound) rezidanslar hepsi onlarda... arz talep meselesi... yani ben de desteklemiyorum bu miktarda yabancıya satış milli güvenlik tehdidi ama ekonomi ve kapitalimz bunu gerektiriyor

Rant ekonomisinin sonu.
Üstad dillendirmesek mi 🙄

evet kiraları arttı filan ama bazı şeylerin internette çok ucuz olmasının da sebebi firmaların kendi ticari koşullarından feragat ederek ya da "kırdırarak" arka kapıdan e-ticarete mal indirmeleri veya eski tabiriyle modern spot'çuluk... parayı ve stoğu hızlı çevireyim derken kendi müşterilerini ucuz olan e-ticarete kaptırıp sonra AVM kirası arttı diye ağlamasınlar... işbilmezlik ve finansal okuryazar olmamak da pay sahibi o işte... ve tabi çakallık; 40 yıldır bayisi olduğun malı kısa günün karı diye arka kapı spota verirsen batarsın tabi...
Yani şu kısım tek başına zaten insanı ağlatır. Kendi ayağına sıkıp sonra canım acıdı diye ağlamak...
Bizim toplumsal profilimiz basbayağı büyümeyen bir çocuk gibi...

Bazen o kadar kaliteli ürünler oluyor ki ülke olarak teknolojimiz aşırı gelişti ve inanılmaz bir refaha ulaştığımızı sanıyorum sonra televizyona baktığımda a haber’in açık olduğunu zap yaparken malak gibi kaldığımı fark ediyor ve sefil hayatıma geri dönüyorum.

Geri