M-audio Air 192/4 32bit default sorunu

Selamlar,

Sorunum, bilgisayarımı yeniden başlattığımda veya ses kartı girişi kullanan herhangi bir programı (gitar yazılımları, discord, Windows kayıt yazılımı gibi) açtığımda, Windows ses ayarları ses kartı ayarlarımı 32bit/48k Hz olarak ayarlamakta. Ancak kartım yalnızca 24bit/192 Hz'yi destekliyor. 32bit bir donanım kart yapısında yok, Windows'un bu kartın 32bit olduğunu nasıl varsayıyor anlamadım. Mesela 24bit/44.1Hz ayarlıyorum, sonra archetype açtığım anda 32bite atıyor (veya inputu kullanacak herhangi bir program). Açıkken düzeltiyorum, sonra o programı kapayınca windows yine kendini 32bite atıyor.

M-audio indirme merkezinden M-audio driver'in (M-Audio AIR 192 4 1.0.4.exe) son sürümünü yükleyerek denemiştim. Sonra 1.0.3'ü (eski sürücü) denedim ama bu sefer PC kartı tanımadı. Seçenekler özel modunun işaretini kaldırmayı denedim ama yine de aynı sonuç. Sonra asio4all sürücüsünü denedim onda daha kötü sonuç aldım.

32bit kullan ne olacak derseniz. Windows sesleri monitörleri peakletiyor, "pıç" şeklinde yırtılma oluyor her ses çaldığında ve bittiğinde. M-audio sürücü arayüzünde bit seçeneği yok, sadece Hz ve sample rate var. İnternette araştırdım ama kimsenin bu sorunu yaşamadığını gördüm. Belki de çok basit bir çözümü var ben bilmiyorum.
Windows ayarlarımı varsayılan 24/44.1 veya 16/44.1 yapacak şekilde nasıl yapabilirim?

Şimdiden teşekkürler, müzikli günler o/

Rectangle Font Screenshot Parallel Number
Rectangle Font Screenshot Parallel Software

Camera lens Font Cameras & optics Digital camera Point-and-shoot camera

192/8 var. Bende de aynı şekildeymiş. Yıllardır kullanıyorum bir problem yaşamadım. Ayrıca windows ne görürse görsün, bütün olayın ses kartının kendi yazılımı üzerinden döndüğünü düşünüyorum. Yani orada yazana çok takılmayın derim. Üstelik studio one üzerinde proje oluştururken bunu seçebiliyorsunuz. Sistem, seçiminize göre hareket ediyor.
er.jpg

sdf.JPG

• Konu Sahibi Konu Sahibi
192/8 var. Bende de aynı şekildeymiş. Yıllardır kullanıyorum bir problem yaşamadım. Ayrıca windows ne görürse görsün, bütün olayın ses kartının kendi yazılımı üzerinden döndüğünü düşünüyorum. Yani orada yazana çok takılmayın derim. Üstelik studio one üzerinde proje oluştururken bunu seçebiliyorsunuz. Sistem, seçiminize göre hareket ediyor.
155349 eklentisini görüntüle

155350 eklentisini görüntüle

Evet ama şöyle bir sorun var. 32bitte çalıştığında PC'den herhangi bir ses çıkarsa yırtılıyor ses. gain kırmızıya ulaşıp da aşmış gibi peakliyor monitörler. Ve dediğim gibi herhangi bir seskartı inputu kullanan program açarsam 24 defaulta çektiğim ayar hemen 32/48'e atlıyor. Programda değiştirsem bile programı kapatınca yine 32/48'e geri atlıyor. Her atladığında da yırtılmaya başlıyor ve elle düzeltmek zorunda kalıyorum. Aynı durum pc restart edilmesinde de var.
Şuan farkettim gojira benim seskartını 192 4 değil de 192 14 olarak görüyor driver'ını, sorun driversal olabilir mi?
Bu durumu sadece gojira değil windows sound recorder da, herhangi bir program da yapıyor bu arada 32/48 defaulta atmayı

image_2022-06-16_212341353.jpeg

Geri