Elektro Gitar Pickup Ring Vida Boyları

Merhabalar, gitarımın manyetiklerinin çerçevesi gibi olan şeyin vidaları paslanmaya başladı internetten bulabildiğim kadarıyla pickup ring deniliyormuş galiba türkçesini bulamadım. Neyi ifade etmek istediğimi daha iyi anlatmak için internetten resim bulup işaretledim. Bu parçanın vidalarının vida boyutları manyetiklerin konumuna veya türüne göre değişiyor mu? Değişiyorsa hangi vida boyutları hangi konum ve manyetikler için uygun ? Hangi malzemeden olan vidalar daha geç paslanır ve bu vidaları Türkiye’de nerede bulabiliriz.
CA16E657-B87A-4AE3-AA40-B31701A21F06.jpeg

Selamlar,

Türkiye bulmak çok zor bilen varsa yönlendirirse seviniriz. Ben bu şekilde olunca vidalar söküp ince zımpara atıyorum bir de cila ile parlatınca ilk günkü gibi oluyor

Uzunluğu gitardaki manyetik çerçevesinin yüksekliğine göre değişir. Bazı gitarlarda yüksek bazı gitarlarda ise çok alçak çerçeveler oluyor.

Luthierlerde bulabilirsiniz. İstanbulda Karaköyde vida satan yerlerde var. Bauhausta'da bunlardan olabiliyor, zamanında almıştım. Aliexpress tarzı yerlerden de sipariş edilebilir. Mydükkanda olup olmadığından emin değilim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Uzunluğu gitardaki manyetik çerçevesinin yüksekliğine göre değişir. Bazı gitarlarda yüksek bazı gitarlarda ise çok alçak çerçeveler oluyor.

Luthierlerde bulabilirsiniz. İstanbulda Karaköyde vida satan yerlerde var. Bauhausta'da bunlardan olabiliyor, zamanında almıştım. Aliexpress tarzı yerlerden de sipariş edilebilir. Mydükkanda olup olmadığından emin değilim.
Malesef bulunduğum şehirde luthier yok acaba bu vidaların isimleri ne vidası olarak geçiyor bilginiz var mı?

Asitli birşey icinde temizledikten sonra asidi temizlemeniz ve nötralize etmeniz gerekir. Zımpara sonrasinda da pas önleyici birşey sıkmak lazım. Ya da boya vs gerekli. Aksi takdirde daha hizli tekrar paslanacaktir.

Manyetik çerçeve vidası diye ararsanız bulabilirsiniz. Herhangi bir pas giderici ile de temizlenebilir. En kötü ihtimal ince bir zımparayla bile temizlenebilir. Şu siteden de bakabilirsiniz birkaç farklı ölçüde vida var, ölçülere bakarak nalburdan falan da alabilirsiniz: Gitar Vidaları

Geri