İnceleme Marka pedal vs butik pedal

Markalı vs butik

• Markalı

Oylar: 2 40.0%
  • Butik

Oylar: 3 60.0%

• Toplam oy veren
    5
Kafanızdaki spesifik pedalları söylerseniz daha da somut yanıtlar alırsınız. Ben bir analog delay ve bir Chorus (mavi renkli olan) pedalını kullandım. Fiyat performans olarak gayet iyi ürünlerdi. Tender octaver pro diye bir şey kullandım yine Mooer'dan, akıllara ziyan; fakirin Whammy pedalı gibi bir şey, Mooer'in kendi expression pedalı ile çok keyifli oluyordu. Basbayağı synth soundları alınıyordu pedal ile.
Yani olay şöyleki, ms pozitrona od yaptırdım gayette memnunum. (Ama başka denemedim , karşılaştırmadım. Performansı tatmin ediyor)

Diğerlerini de yaptırsam mı hatta combo şekilde.. ya da aynı paraya mooer joyo 2. El mi.. üst segmentlere maddiyattan dolayı çıkamıyorum..

Yani işin özü şu ki.. bütün parayı amfiye kabine yatırdık.. pedal özlemi var tabi.. yani zamana yayıp kaliteli pedal almak mı yoksa çok farketmez diyerek alt markalara mı yönelsek? (Reverb delay özelinde konuşuyorum)
Bence ikisini de yapabilirsin.
Yani suan bütçene uygun pedal/pedallari alip kişisel deneyimine göre şekillendirip, eldec çıkartıp, daha sonra yine bütçe dahilinde farkli pedallari deneyebilirsin.
Böylece "butik" ya da pahali pedal için para biriktirirken de boş kalmamış olursun.
Benim izleyeceğim yol bu yönde olurdu =)

Yani olay şöyleki, ms pozitrona od yaptırdım gayette memnunum. (Ama başka denemedim , karşılaştırmadım. Performansı tatmin ediyor)

Diğerlerini de yaptırsam mı hatta combo şekilde.. ya da aynı paraya mooer joyo 2. El mi.. üst segmentlere maddiyattan dolayı çıkamıyorum..
Delay-reverb işi OD gibi değil bence. Oralarda markaları denemek daha iyi olur. Zaten tap tempo filan istiyorsanız mecburen Joyo filan olacak.

Geri